Алергія, і як позбутися від неї назавжди

Бажання людини залишатися молодим і здоровим природно. Але досить часто цьому перешкоджає наш спосіб життя, стреси, екологія та інші негативно впливають фактори. Статистика ВООЗ (Всесвітня Організація Охорони Здоров'я) говорить про те, що кожна третя людина страждає алергією в різних її проявах.

Алергія - стан підвищеної чутливості (гіперчутливості) організму стосовно певної речовини або речовин (алергенів), що розвивається при повторному впливі цих речовин. Точніше буде сказати, що це не одна хвороба, а група різних захворювань, в основі яких лежить загальний патологічний процес.

Термін «алергія» був введений віденським педіатром Клеменсом Фон Пірке в 1906 р Він зауважив, що у деяких з його пацієнтів спостерігаються симптоми могли бути викликані певними речовинами (алергенами) з навколишнього середовища, такими, як пил, пилок рослин або деякі види їжі.

Імунна система в результаті розбалансування своїх функцій починає реагувати на самі звичайні речовини як на небезпечні, запускаючи відповідні захисні процеси. Звідси - такі симптоми алергії, як риніт (нежить), сльозоточивість, шкірний висип ...

Отже, в основі алергії лежить надмірна реакція імунної системи.

Імунна система - це величезна кількість клітин - які стоять на сторожі людського організму повсюдно. На шкірі і слизових оболонках, в кишечнику, в легенях, в серці, в крові, в лімфі, в головному і спинному мозку - в кожному куточку нашого організму є імунні клітини. Їх ще називають антитіла, лімфоцити, імуноглобуліни, іноферони і т.д.

Кожна така клітинка після народження в кістковому мозку, набуває свою певну роль-: «боротися з бактеріями», «боротися з вірусами», «з раковими клітинами», «з глистами» і т.д. Кожна група з однієї «роллю» знаходиться у згоді з іншою групою.

Якщо імунітет міцний і здоровий, людина не хворіє нічим і ніколи.

Якщо імунітет слабкий - виникають захворювання, які напряму пов'язані зі слабкою ланкою в системі клітин.

Якщо імунітет досить сильний, але порушився паритет між групами клітин, виникають неадекватні надмірні реакції - алергія. У відповідь на надходження навіть мізерної кількості речовини (понюхав квітку) виникає імунна реакція як на надходження отрути. Далі починають реагувати органи - мішені - виникає набряк слизової носа, дихальних шляхів, висип на шкірі і слизових оболонках.

Алергія - часто зустрічається хвороба. Численні дані свідчать про існування спадкової схильності до алергії. Так, батьки, які страждають алергією, піддаються більшому ризику мати дитину з тією ж патологією, ніж здорові пари. Однак строгої відповідності гіперчутливості стосовно певним алергенів між батьками і дітьми не спостерігається.


Причини виникнення алергії:

Широке поширення алергії пов'язане із забрудненням навколишнього середовища вихлопними газами, викидами відходів промислового виробництва, з збільшується застосуванням антибіотиків та інших лікарських засобів; бурхливим розвитком хімічної промисловості, в результаті чого з'явилася велика кількість синтетичних матеріалів, барвників миючих засобів та інших речовин, багато з яких є алергенами. Сприяють розвитку алергії психоемоційні перевантаження, гіподинамія, нераціональне харчування. Алергенами можуть бути різні сполуки. Одні з них потрапляють в організм ззовні (екзогенні алергени), інші утворюються в самому організмі (ендогенні алергени, або аутоалергени). Екзогенні алергени бувають неінфекційного (побутовий пил, шерсть тварин, лікарські засоби та інші хімічні речовини, пилок рослин, тваринні і рослинні харчові продукти) та інфекційного (бактерії, віруси, грибки і продукти їх життєдіяльності) походження. Виділяють біологічні, лікарські, побутові, пилкові, харчові та промислові алергени.

До біологічних алергенів відносяться: бактерії, віруси, грибки, гельмінти, сироватки, вакцини та алергени комах. Розвиток багатьох інфекційних хвороб (бруцельозу, лепри, туберкульозу та ін.) Супроводжується алергією: таку алергію називають інфекційною. Захворювання, викликані бактеріями, грибками або вірусами, у розвитку алергії відіграють велику роль. Їх називають інфекційно-алергічними. При гельмінтозах алергія розвивається у зв'язку зі всмоктуванням продуктів обміну і розпаду гельмінтів.

Тому, щоб позбутися від алергії, викликаної гельмінтами, необхідно пройти курс антигельминтной терапії:

«Зцілення Життя», Еліксир «Гармонія» + «Чистота Життя». Якщо є запори, тоді додати «Оновлення життя» або «Форма життя». Успішно застосовується як антигельмінтну засіб «Валеріани Екстракт» (особливо при стрічкових глистів), «Деревію Екстракт». Щоб очистити організм від паразитів необхідно дотримуватися і розвантажувально-дієтичну терапію, а саме виключити продукти, що містять дріжджі і сприяючі бродінню (цукор, солодощі ...), обмежити вживання м'яса.

Джерелом алергенів є також вогнища хронічної інфекції в організмі - каріозні зуби, тонзиліт, запалення придаткових (навколоносових) пазух носа та ін. Сироватки та вакцини, введені парентерально (внутрішньом'язово, внутрішньовенно), можуть стати причиною різних алергічних реакцій, в т.ч. і найбільш важких, наприклад анафілактичного шоку.

Алергеном може бути практично будь-який лікарський препарат. Нерідко алергічні реакції виникають у відповідь на введення новокаїну, вітаміну B1 і багатьох інших препаратів. Найбільш часто викликають алергічні реакції антибіотики, і в першу чергу Пеніцилін (до 16% випадків). Частота цих реакцій зростає в міру повторення курсів лікування. Найчастіше алергія виникає при дисбактеріозі.

Серед побутових алергенів основну роль відіграє домашній пил - пилові частинки з килимів, одягу, постільної білизни, частинки домашніх комах, грибки (в сирих приміщеннях), бактерії. Основним алергенним компонентом домашнього пилу є мікроскопічні кліщі (живі, мертві, їх лінние шкурки і екскременти). До цієї ж групи відносять так звані епідермальні алергени - волосся, шерсть, лупа тварин.

Нерідко алергеном буває рачок дафнія, якого використовують як сухий корм для акваріумних риб.

Зростає число алергічних реакцій на препарати побутової хімії, особливо на синтетичні миючі засоби. Побутові алергени найчастіше викликають алергічні захворювання дихальних шляхів (бронхіальну астму, алергічний риніт).

При попаданні в організм пилку деяких видів рослин, частіше вітрозапилюваних, з'являються нежить, кон'юнктивіт та інші прояви поллинозов. Сильними аллергизирующими властивостями володіє пилок амброзії.

Пилок рослин. Вид під електронним мікроскопом. Пилок рослин є одним з найбільш поширених алергенів навколишнього середовища

Харчовими алергенами можуть бути мало не всі харчові продукти. Частіше за інших алергію викликають молоко, яйця, м'ясо, риба, томати, цитрусові, полуниця, суниця, раки, шоколад.

Значне збільшення кількості промислових алергенів зумовило виникнення різних за своїм характером алергічних реакцій, головним чином уражень шкіри - алергічних дерматитів.

Промисловими алергенами можуть бути скипидар, мінеральні масла, нікель, хром, миш'як, дьоготь, дубильні речовини, азонафтолові та інші барвники, лаки, інсектофунгициди, речовини, що містять бакеліт, формалін, сечовину, а також епоксидні смоли, детергенти, амінобензоли, похідні хіноліну, хлорбензолу і багато інших речовин. Алергенами можуть бути пральні порошки, барвники для волосся, брів і вій, парфумерні засоби, рідини для волосся; в фотолабораторіях - метол, гідрохінон, з'єднання брому.

Особливу групу складають фізичні фактори, наприклад тепло, холод.

Комп'ютер є досить серйозним джерелом ряду алергенів. Вам доводилося працювати на новому, щойно купленому комп'ютері? Напевно ви запам'ятали вихідний від нього специфічний запах. Широко відомі результати дослідження шведських учених, які встановили, що корпус монітора, нагріваючись при нормальній роботі до 50-55 градусів Цельсія, починає виділяти в повітря пари тріфенілфосфата. Але ж нагрівається не тільки монітор, а й блок живлення, і процесор, а за ним і материнка, і відеокарта. А всі вони містять різні смоли, фтор-, хлор-, фосфорсодержащие органічні і неорганічні сполуки, які при нагріванні можуть виділятися в повітря.

Ще одне джерело алергенів - принтер, а точніше - порошок (або чорнило), за допомогою яких власне і відбувається друк. Згадайте запах, який виходить від щойно роздрукованого листа.

Крім того, в комп'ютері і навколо нього багато місць, де накопичується пил і бруд, розмножуються мікроби і грибки. Клавіатура і миша, килимок миші ... А відкрийте-ка системний блок комп'ютера, який пропрацював рік-два - пилу там ... Вдобавок пил отримує від екрану монітора електричний заряд, хоч і слабенький, але достатній для того, щоб почати прилипати до вашого обличчю і осідати в дихальних шляхах. А адже пил зараз вважається найпоширенішим алергеном, вона може викликати алергію навіть за відсутності інших несприятливих факторів.


Ознаки алергії:

 • червоні очі, сльозотеча, різь в очах;
 • біль і запалення суглобів;
 • шкірні висипання (екзема та кропив'янка, контактний дерматит);
 • діарея, блювота, розлади шлунка;
 • регулярний сухий нічний кашель;
 • хрипи в легенях і задуха;
 • свербіж і першіння в горлі;
 • закладений ніс і нежить (виділення з носа прозорі і водянисті, при застуді ж вони зазвичай жовтуваті і густіші);
 • набряки повік, обличчя;
 • напади чхання без очевидної причини.

Ускладнення, які можуть виникнути в результаті алергії:

 • анафілактичний шок (важка алергічна реакція);
 • утруднене або свистяче дихання;
 • прискорений пульс;
 • холодний піт;
 • липкашкіра;
 • кропив'янка;
 • шлункові спазми;
 • запаморочення;
 • нудота;
 • колапс (гостра судинна недостатність);
 • судоми.

На сьогоднішній день перед медиками стоїть питання - як вивести з організму накопичені роками хімічні речовини, шлаки, токсини? Тільки прибравши першопричини, від алергії можна позбутися її назавжди.

Боротися з алергією треба з відновлення нормальної роботи шлунково-кишкового тракту, печінки, відновлення мікрофлори кишечника, поліпшення обміну речовин в організмі.

Очищення організму від шлаків і токсинів - оптимальний спосіб в досягненні здоров'я і краси. Очищення проводимо в стадії ремісії (поза загостренням). Це підготовчий етап і проводити його необхідно задовго до появи алергії.

Для того, щоб очищення організму від шлаків і токсинів мала свої результати, важливо дотримуватися певної послідовності.

Використовуємо препарати компанії «Прімафлора»:

- «Фіточістам», «Фітоал», «Чистота життя», «Очищення».

Далі рекомендуємо препарати, які очищають і підтримують печінку і жовчний міхур: «Гепатофітам», «Онкофітам», «Древо життя»;

Екстракти «Артишок», «Деревій», «Лопух», «Череда».

Очищення печінки і жовчного міхура допоможе нормалізувати кровопостачання, сприяє відновленню обміну речовин в організмі, полегшує роботу серця і органів черевної порожнини.

Після проведення чистки шлунково-кишкового тракту необхідно відновити нормальну мікрофлору. Тут нам допоможе «Флора Життя», і тоді в кров почнуть надходити поживні речовини з їжі без токсинів.

Наступним етапом є очищення та підтримка шлунка і підшлункової залози. Ці органи учувствуют в переробці їжі і насиченні організму всіма необхідними для життєдіяльності речовинами. У цьому допоможуть нам «Вентерфітам», «Панкреафітам», «Форма життя»; еліксири «Комфорт», «Здоровий шлунок», екстракт «Фенхелю»

Необхідною умовою очищення організму від шлаків, токсинів, алергенів є обов'язкове оздоровлення дихальної системи. Тут нам допоможуть «Пульмофітам», «Прімафіто з хвоєю» (якщо немає алергії на хвою), «Подих життя», Рослинні екстракти: «Солодка», «Плющ», «Льон», «Мати-й-мачуха». Еліксири: «Оксамитове дотик», «Здорові легені».

Еліксир життя «Довголіття», «Ісландського моху екстракт», «Хвоща екстракт», екстракт «Фенхелю», «Вітасофт зі скваленом», «Янтар з екстрактом зеленого чаю», «Онкофітам» - допоможуть очистити лімфосистему, посилити її дренажну функцію, посилити лімфовідток.

Необхідно також покращувати фільтраційну здатність нирок («Нефрофітам», Еліксир «Здорові нирки», Екстракти «Береза», «Петрушка». «Хвощ», «Льон», «Лопух»), підключати антибактеріальні («Ісландський мох», «Календула» , «Липа», «Подорожник») і протигрибкові («Плющ», «Ромашка», «Ісландський мох», «Фенхель») препарати, враховуючи причину алергії.

Підготовчий етап - етап очищення - тривалий, але дуже важливий. Провівши його в повному обсязі, від алергії можна позбутися назавжди.


А що ж робити в період загострення?

Найбільш важливим моментом є усунення контакту людини з алергенами з навколишнього середовища. Основним найнадійнішим і ефективним способом лікування алергії, які не мають протипоказань і вікових обмежень, є зменшення дози антигенів (алергенів), отриманої хворим в алергічний період.

Для придушення алергічної реакції рекомендуються наступні препарати компанії «Прімафлора»: «Фітоал», «Гепатофітам», «Онкофітам», Еліксир «Оксамитове дотик»,, «Каштан» (знімає алергічні набряки), «Череда», «Чага»., « Кальцій »,« Янтар із зеленим чаєм ».

Враховуючи цей широкий спектр можливих подразників (збудників алергії) приділяти увагу, при лікуванні алергії, необхідно імунній системі. У цьому нам допоможуть препарати з групи «Прімафлора», «Древо життя», «Китайський рецепт», «Вітаміни життя», Еліксир «Джерело вітамінів», екстракт «Шипшини», «Ехінацеї».

За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я, XXI століття - століття алергії.


Так як же правильно боротися, а ще краще не запускати алергію?

Відповідь проста - необхідно підтримувати здоров'я і нормальну роботу органів і систем, які контролюють і регулюють функції імунної системи. Це: печінка, лімфатична і кровоносна системи, кишечник і мікрофлора організму людини.

Очищення печінки, лімфи, крові, підтримка мікрофлори організму в здоровому стані забезпечує своєчасну і точну реакцію імунної системи, не допускає порушення балансу між окремими групами імунних клітин.

Якщо навчитися правильно збагачувати свій організм достатньою кількістю вітамінів і мікроелементів, очистити організм від токсинів, алергенів, хімічних речовин, впливом на ту систему органів які хворі або генетично схильні до захворювання - можна повністю відновити уражені системи та органи, повністю позбавитися від алергії.

Відкуги

Написати відгук