Астрагал/Astragalus

У світі налічують близько 1600 різновидів астрагалу! Але лише деякі мають цілющі властивості! Частина занесена до Червоної книги!

Існує кілька легенд, переказів про цю диво-траву і вже навіть у них розповідається про те, чому астрагал так шанувався в давнину і цінується зараз!

Перша легенда розповідає про племена галлів, які спустилися з гір і вирішили переночувати біля їхнього підніжжя. Однак ще до сходу Сонця вони прокинулися від незрозумілої музики, яка лилася з рівнин, що струмують золотим світлом. Злякалися галли, подумали, що досягли кінця землі і сягнули неба, на якому блищали зірки. І назвали вони ці блискучі вогники “астра-галос”, що означає зірки галлів. Насправді рівнина була покрита квітучими астрагалами, які стародавні люди сплутали з зірками.

У другій легенді розповідається про те, що давним-давно у стародавній Греції жив гарний юнак на ім’я Ендіміон, син. І сталося так, що одного разу на Землю відвідала крилата Богиня Селена, вони зустрілися, і покохали одне одного. Ішов час, і Селена розуміла, що скоро їм треба буде розлучитися – вона безсмертна, а її коханого прикличе підземне царство Аїда. З благанням вона впала до ніг верховного Бога Зевса. Не зміг відмовити їй Зевс, але він не зміг порушити порядок. Він приспав Ендіміона, залишивши недоторканним його тіло, молодість та красу. І щоночі крилата Богиня Селена приїжджала на своїй колісниці, запряженій білими сяючими биками до свого коханого, пестила його своїми променями, і шепотіла йому слова любові. Але не чув він, надто міцним був його сон. Дуже засмучувалася Селена. На голові у неї був вінок з квітів, і сяйво, що виходило від них, освітлювало землю, а іноді квітки обривалися, падали на землю, і відразу починали рости. Називаються ці квіти квітами астрагалу. Так вони й поширилися на землі. З тих далеких часів астрагал і називається травою життя, що рятують людину від багатьох хвороб.

___________________________________________________

І є ще одна легенда, яка, як на мене, найбільш яскраво відображає суть властивостей астрагалу.

Після одного з великих походів з перемогою повернулося військо і з ним уже герой, який раніше був шахраєм, Автолик. Автолик відразу ж побіг додому, бо на подив, його мати не зустріла біля воріт міста.

Вдома він побачив, що вона тяжко хвора і не може навіть підвестися, бо болить у неї серце. Виявилося, що за деякий час до повернення війська в місто, вісник помилково повідомив про загибель Автолика, а його мати, котра безмірно любила сина, знепритомніла від інфаркту (тоді це називалося: розбилося серце). Автолик прибіг до Хірон просити допомоги: «Перемога буде для мене поразкою, якщо помре моя мати! Хай боги краще візьмуть моє серце».

Цілий день вони з Хіроном шукали по лісах і горах потрібні рослини, але вони не допомагали. Ось уже стемніло, зірки спалахнули. І прийшли вони до садів богині Артеміди, яка виростила безліч лікарських рослин. Але шукати їх – це надто довго. Тоді Хірон вистрілив зі свого чарівного лука прямо у зоряне небо, попросивши богів вказати на порятунок. І з неба на зарості трави впала яскрава зірка і трава та заблищала. “Астра!” – Вигукнув Хірон, – “Перша зірка!” Зірка віддала всю свою силу траві. Цією травою врятували мати Автоліка та багато тисяч людей потім. Астрагал – прозвали цю траву.

___________________________________________________

Ось такі дивовижні перекази існують про цю траву!

А що ж нам ще відомо про астрагал і про те, чому він так називає? Що каже наука? Походження родової назви «астрагал» давнє, вийшло з грецького слова, що в перекладі позначає «хребець», і дано через характерну для багатьох видів цієї рослини вузлуваті стебла. Грецький лікар Діоскорід дав квітці назву – Astragalus.

Жовтий корінь, царська трава, котячий горох, невський астрагал, золототисячник, китайський женьшень) – лат. Astragalus – така загальна назва мають дрібні чагарники, напівчагарники та трави сімейства бобових, до яких належить астрагал.

Монгольська назва хунчір, тибетська нян-ар, корейська – хванг-гі, японська – тайтуріоги, китайська – моджіа хуанггі: так називають цю рослину в різних країнах.

Астрагал шерстистоквітковий своїми цілющими властивостями був відомий ще на зорі п’ятого століття до нашої ери. У скіфських переказах його називали травою життя або царської, що дає силу і молодість, і сповільнює старіння. Призначалася вона лише на лікування правителів та його сімей. Трава безсмертя виліковувала найважчі хвороби, допомагала немічним старим знову сісти в сідло і гордо скакати по степу. Жінкам та простолюдинам пити цілющу траву суворо заборонялося, навіть під страхом смерті.

На сході до астрагал також було особливе ставлення.

Корінь астрагалу і сьогодні вважається одним з 50 «materia medica» – найважливіших лікарських речовин, на яких стоїть китайська народна медицина. Його унікальні цілющі властивості докладно описав лікар і фармоколог 16 століття Лі Шічжэнь у монументальному «Компедініумі основ фармакології».

З давніх-давен китайські лікарі призначали корінь астрагалу при занепаді сил і нестачі життєвої енергії «ци» (як відомо джерело цієї енергії – селезінка). Відповідно до китайської системи У-Сін, астрагал відноситься до елемента Земля, смак і характер: солодкий, злегка теплий, коригує меридіани Селезенки та Легких.

На сьогодні астрагал входить до європейської, японської, китайської фармакопеї. Описано у монографії ВООЗ.

І зараз у нас немає необхідності чинити подвиги, ховатися, шукати таємні знання про цю рослину. Все зроблено за нас!

ТМ Примафлора, український виробник фітопродукції, виробляє екстракт астрагалу без спирту та цукру, використовуючи метод ультразвукового екстрагування. ТМ Примафлора використовує у своїй роботі астрагал шерстистоквітковий. Екстрагується корінь.

Екстракт кореня астрагалу містить: найважливіші групи біологічно активних речовин: полісахариди, органічні кислоти, флавоноїди, дубильні речовини, рутин, вітаміни С, Е, ефірні олії.
Насичений макро- та мікроелементами: залізо, кальцій, алюміній, кобальт, цинк, мідь, ванадій, фосфор, натрій та селен.

За кількістю селену астрагал – один із рекордсменів серед лікарських рослин! Чим же селен такий корисний для нас?

 • Найсильніший антиоксидант.
 • Знижує ризик онколічних захворювань.
 • Знижує ризик виникнення захворювань серця.
 • Запобігає погіршенню розумових здібностей.
 • Покращує роботу щитовидної залози.
 • Покращує роботу імунної системи.
 • Дозволяє зменшити симптоми астми тощо.

Такий потужний комплект і це лише в одному елементі!

Які ж властивості астрагалу ми виділяємо і чим все-таки він нам корисний загалом?

 • Має антиоксидантну, антидіабетичну, протипухлинну, імуномодулюючу дію.
 • Призначається при СНІД.
 • Імуностимулятор та імуномодулятор.
 • Стимулює кровотворення.
 • Використовується для пом’якшення симптомів хвороби Альцгеймера.
 • Рекомендується при частих простудних захворюваннях; активно використовується для лікування астми.
 • Покращує регіонарний (місцевий) кровотік у серці.
 • Має седативну, кардіотонічну (комплексно тонізує роботу серця) дією.
 • Він показаний при гіпертонічній хворобі; стенокардії напруги (больовий синдром за грудиною); набряках різної етіології; при хронічній серцевій та нирковій недостатності першого та другого ступеня; зміцнює стінки судин, очищує їх.
 • Застосовується при артриті, нервозності, не допускає набряків головного мозку, стимулює кровотворення, показаний при функціональних ураженнях нирок. Чинить жовчогінну дію.

Астрагал містить сапонін циклоастрагенол.

І може активувати теломеразу. Теломери – кінцеві ділянки хромосом. Теломери виконують ДНК захисну функцію. Довжина теломерів – маркер біологічного віку організму. Стовбурові клітини ембріона діляться за рахунок теломерази. Більшість клітин дорослого організму не експресують теломеразу. З віком, при зменшенні теломерів, в клітині виробляються запальні цитокіни, які ушкоджують здорові клітини і підвищують запальний статус всього організму. Настає стадія біологічного старіння. Багато вчених стверджують, що продовження теломерів – ключ до довголіття.

Вчені Данії спостерігали за 64 000 людей і прийшли до думки, що більш короткі теломери в лейуоцитах крові асоціюються з раннім старінням та високою смертністю від серцево-судинних захворювань.

Однак є й такі, хто припускає, що відсутність у дорослому організмі теломерази є своєрідним еволюційним механізмом не лише старіння, а й захисту організму від раку, мовляв, якби теломери були такими ж довгими, як і при народженні, тоді вічно ділилися б не лише звичайні, а й ракові клітини. Але цього судження немає наукових обґрунтувань!

Ми на сьогодні можемо бути впевненими лише в тому, що астрагал – це справді унікальна трава, яка тисячоліттями носить ім’я «трава-довголіття» і це цілком виправдана назва!

У ТМ Примафлора є п’ять продуктів астрагалові.

 • Це власне сам екстракт кореня астрагалу.
 • Амінофіт Маскулфітам – незамінний засіб для сечостатевої системи чоловіків та жінок у постклімактеричний період.
 • Амінофіт Онкофітам – чудовий чистильник, імуномодулятор, онкопротектор.
 • Древо Життя – продукт із серії «Рецепти Природи», що має імуностимулюючі, гепатопротекторні, протизапальні властивості.
 • Еліксир Нормальний тиск – для нормалізації тиску, зміцнення та очищення судин.

Ось така диво-п’ятірка від ТМ Примафлори дозволить Вам не тільки на словах, а й насправді познайомитися з дивовижною травою – АСТРАГАЛ!

До речі, астрологи дуже шанобливо ставляться до астрагалу, тому що йому опікується сама Венера і ця трава відповідає Тельцю і Терезам!

Ось така дивовижна, незвичайна рослина є в багатому асортименті продукції ПРИМАФЛОРИ!

Всім бажаю ЛЮБОВІ! ЗДОРОВ’Я! ЩАСТЯ ТА ДОБРА!

Відкуги

Написати відгук