Мікрофлора тіла здорової людини

Бути здоровим - одне з найзаповітніших бажань будь-якої людини. Для підтримки здоров'я дуже важливим є збереження нормальної мікрофлори організму.

Мікрофлора в широкому сенсі - це сукупність різних мікроорганізмів.

Мікрофлора людини є результатом взаємного пристосування мікро- і макроорганізму. Велика частина бактерій постійної мікрофлори людського тіла пристосувалася до життя в певних його частинах. Крім того, є мікроби, які складають непостійну (випадкову) мікрофлору. В організм людини надходять мікроорганізми з водою, їжею, з різних предметів, з повітря.

На зовнішніх покривах тіла - шкірі і слизових оболонках, у сполучених із зовнішнім середовищем полостях- ротової і носової і в шлунково-кишковому тракті мається рясна і постійна мікрофлора, яка пристосувалася до перебування в них в процесі тривалої еволюції. Внутрішні органи людини, не сполучені із зовнішнім середовищем, наприклад мозок, серце, печінка, селезінка та ін., Зазвичай вільні від мікроорганізмів.

Мікрофлора шкіри у людини досить постійна. На поверхні шкіри найчастіше виявляються непатогенні стафілококи і стрептококи, діфтероіди, різні спороутворюючі і неспорообразующие палички, дріжджоподібні гриби. У глибоких шарах шкіри знаходяться в основному непатогенні стафілококи. Патогенні мікроби, що потрапляють на шкіру, незабаром гинуть внаслідок антагоністичної дії на них нормальної мікрофлори шкіри і згубного впливу виділень різних залоз. Підрахували, що коли ми купаємося, то з поверхні своєї шкіри ми змиваємо приблизно до 2,5 млрд. Різних мікроорганізмів. Склад мікрофлори шкіри людини залежить від гігієнічного догляду за нею. При забрудненні шкіри і мікротравмах можуть виникати різні гнійничкові захворювання, що викликаються патогенними стафілококами і стрептококами. Тому дуже важливо утримувати шкіру в чистоті і використовувати натуральну продукцію.

Гелі для душу і вмивання, шампуні компанії «Прімафлора» - створені на основі ефірних і рослинних олій з додаванням екстрактів лікувальних трав і біоактивних речовин для використання з косметичною та лікувальною метою. Піноутворювачі, що входять до складу гелів, є витяжками з натуральної сировини: оливкового, кокосового і касторової олій, цукрових буряків. Гелі надають очищаючу, протизапальну, пом'якшувальну, а головне - безпечне дію на шкіру, навіть при частому використанні.

Надзвичайно різноманітна мікрофлора порожнини рота. Відповідна температура, лужна реакція слини, залишки їжі є сприятливими умовами для розвитку самих різних мікроорганізмів. Практично у всіх людей в ротовій порожнині мешкають мікрококи, стрептококи, стафілококи, спорові і неспоровие палички, вібріони, спірохети, спірили, ацидофільна паличка, актиноміцети. в 40-60% випадків - дріжджоподібні гриби роду Candida. Мешканцями порожнини рота можуть бути також найпростіші: дрібна десневая амеба і ротові трихомонади.

Мікроорганізмам порожнини рота належить велика роль у виникненні різних захворювань: карієсу зубів, гнійних запалень тканин щелепи - абсцесів, флегмон м'яких тканин, періоститів, стоматитів.

Знищити мікроби, створити на слизовій оболонці рота антибактеріальну захисну плівку., Зміцнити ясна, усунути і запобігти кровоточивість допоможе зубна паста «Ранкова свіжість». Вона також очищає і вибілює зуби. Зубна паста «Нічне сяйво» сприяє мінералізації зубів і ясен. Знищує плями, надає зубам блиск, має бактерицидну і протизапальним ефектом. При запаленні ясен, слизової рота, пародонтозі використовуються екстракти - календула, ісландський мох, дуб, ромашка, шавлія, череда, липа, кропива. Гель життя 36+ втирати в ясна.

Органи дихання людини не мають постійної мікрофлори. Людина разом з повітрям вдихає величезну кількість частинок пилу і адсорбованих в них мікроорганізмів. Кількість мікробів у вдихуваному повітрі в 200-500 разів більше, ніж у видихуваному. Більшість їх затримується в порожнині носа і лише невелика частина проникає в бронхи. У верхніх дихальних шляхах (носоглотка, зів) міститься кілька відносно постійних видів мікробів (стафілококи, стрептококи, діфтероіди, пентококкі та ін.). У бронхи проникають лише деякі мікроби, вдихувані з повітрям. Основна маса їх затримується в порожнині носа або виводиться рухами війок миготливого епітелію, що вистилає бронхи і носоглотку. Використовуючи Бальзам по догляду за порожниною носа, Ви усунете симптоми застуди і нежиті, захистіть верхні дихальні шляхи від несприятливого впливу зовнішнього середовища, а також захистите від проникнення бактерій, вірусів бронхи та легені.

Мікрофлора піхви. До періоду статевого дозрівання у дівчаток переважає кокова флора, яка потім заміщається молочнокислими бактеріями: паличками .Додерлайна (піхвова паличка). Зазвичай в результаті життєдіяльності цих бактерій вміст піхви має кислу реакцію середовища, що перешкоджає розвитку інших мікроорганізмів. Тому слід дуже обережно використовувати антибіотики, сульфаніламідні препарати і антисептики, які згубно діють на молочнокислі бактерії. Встановлено зв'язок між ступенем чистоти піхвового секрету і різними захворюваннями статевих шляхів у жінок. Гель для інтимної гігієни допоможе відновити природний рН і нормалізувати мікробну флору. При дисбиозе влагадіща показано спринцювання екстрактами календули, дуба, ромашки, звіробою, ісландського моху, деревію, череди - 30-40 крапель на 0,5 літра теплої води. Флора життя - вміст 1-3 капсул розчинити в 30 мл теплої води для вагінальних ванночок.

Дуже багата мікрофлора шлунково-кишкового тракту, особливо відділів товстого кишечника .. За добу доросла людина виділяє разом з екскрементами близько 17 трлн. організмів. У складі мікрофлори кишечника дорослих людей виявлено в середньому, близько 500 видів різних мікроорганізмів, причому, як корисних бактерій (які допомагають перетравлювати їжу і дають людині вітаміни і повноцінний білок), так і шкідливі бактерії (харчуються продуктами бродіння і виробляють продукти гниття). Основними представниками обов'язкової мікрофлори товстої кишки людини є біфідобактерії, бактеріоди, лактобацили, кишкова паличка та ентерококи. Вони складають 99% всіх мікробів, тільки 1% загального числа мікроорганізмів належить до умовно-патогенних бактерій, таким як стафілококи, протей, клостридії, синьогнійна паличка та інші. Патогенної мікрофлори (мікроби, здатні викликати захворювання людей) при нормальному стані кишечника не повинно бути, нормальна мікрофлора кишечника у людини починає розвиватися вже під час проходження плода по родових шляхах. Повністю її формування завершується до 7-13 років.

Нормальна мікрофлора кишечника виконує такі важливі функції:

захищає організм від токсинів і мікробів, надаючи детоксикаційну дію;

це природний біосорбент, який акумулює безліч;

зміцнює імунну систему; (при здоровій мікрофлорі відбувається утворення імуноглобуліну А);

синтезує антибіотикоподібні речовини; (цим властивістю володіють лактобактерії);

відіграє величезну роль у процесі травлення, а також в обмінних процесах, сприяє всмоктуванню вітаміну Д, заліза і кальцію, запобігаючи розвитку онкологічного процесу;

є головним переробником їжі;

відновлює моторну і травну функції ШКТ, запобігає метеоризм, нормалізує перистальтику;

регулює сон, настрій, циркадні ритми, апетит;

забезпечує клітини організму енергією.

 

Умовно-патогенні мікроорганізми живуть на шкірі, в кишечнику, дихальних шляхах, сечостатевих органах. При нормальних фізіологічних умовах життя ці мікроби не викликають захворювання, але при перевтомі організму, його перегріванні, охолодженні, інтоксикації, іонізуючої радіації вони стають здатними викликати ряд захворювань -, аутоінфекцією.

Патогенні мікроорганізми здатні виробляти отруйні речовини - токсини. Поступаючи в кров або лімфу, вони вражають внутрішні органи і викликають отруєння організму різного ступеня. Кишечник - найважливіший орган людського тіла, від нормальної роботи якого багато в чому залежить хороше самопочуття і зовнішній вигляд.

При нерегулярної дефекації (запорах) неперероблені калові маси підлягає залишаються в кишечнику, всмоктуючись назад у кров і викликаючи інтоксикацію (отруєння токсинами) організму. Крім того, коли кишечник не справляється із завданням виведення харчових відходів, з перевантаженням починають працювати також печінка і нирки, що призводить до загального забруднення крові та збоїв у роботі всіх органів, які отримують живлення через кров.

Організм намагається виводити токсини не пристосованих для цього способами - через носоглотку, вуха, очі, шкіру. Тому хворий землистий колір обличчя завжди вказує на необхідність негайної нормалізації роботи кишечника.

Як видно, функції мікрофлори кишечника досить різноманітні, але в той же час вони відіграють величезну роль у нормальній життєдіяльності людського організму.

Важливо знати, що дисбаланс мікроорганізмів у кишечнику є причиною передчасного старіння організму, так як виділяються гнильними бактеріями токсини отруюють організм.

Підтримати, нормалізувати баланс флори кишечника, нормальну роботу травного тракту і всього організму допоможе продукція компанії «Прімафлора».

«Флора життя» - містить нормальну мікрофлору кишечника (біфідо-і лактобактерії) а також живильне середовище для цих бактерій - лактулозу. Бмфідо- і лактобактерії захищають організм від проникнення хвороботворних мікробів і виникнення хвороб, підтримують нормальний рівень рН 5,5-5,6. Сприяють формуванню імунітету, виробляють ферменти, беруть участь у метаболізмі білків, жирів, вуглеводів, жовчних кислот, холестерину і у водно-електролітному обміні.

Лактулоза сприяє приживанню і зростанню лакто-і біфідобактерій на слизових оболонках.

Для профілактики розвитку дисбіозу у весняний період приймати по 1 капсулі 1-2 рази на день протягом 15 днів.

При захворюваннях травного тракту (поза загостренням, для профілактики розвитку захворювання) приймати по 1 капсулі 2 рази на день протягом місяця. Прекрасні результати отримані при гострих кишкових інфекціях (отруєннях) - прийнявши 2-3 капсули одноразово - через 15-20 хвилин йдуть спазми кишечника (болі), нормалізується стілець. Продовжити прийом препарату необхідно протягом 5 днів по 2 капсули 3 рази на день, потім по 1 капсулі 3 рази на день протягом 2-х тижнів.

Корисна мікрофлора кишечника відіграє важливу роль у боротьбі з різними алергенами. Тому в комплексне лікування (або профілактику) алергічних проявів включати Флору життя для корекції міклофлори по 1 капсулі 2-3 рази на день 4 тижні.

(Більш детальну інформацію по «Флорі життя» див. У довіднику про продукцію).

Для нормальної мікрофлори кишечника необхідна наявність слабокислою середовища і надходження з їжею клітковини і харчових волокон.

Для цієї мети використовуються:

«Чистота життя» (джерело харчових волокон, природних сорбентів) по 1 капсулі 3 рази на день. - Стімулірет перистальтику кишечника, сприяє зменшенню всмоктування токсичних речовин, алергенів, надає механічне дію, як металевий скребок чистить стінки кишечника від налипання неперероблених харчових мас, тим самим не допускаючи утворення калових каменів і інтоксикації, гнильних процесів. . Вченими доведено, що гнильні процеси в кишечнику є головною причиною виникнення артриту, склерозу, серцево-судинних і онкологічних захворювань.

Амінофіти (фіточістам, фітоал, онкофітам, гепатофітам) - очистять організм від токсичних речовин, радіонуклідів, алергенів, поліпшать діяльність кишечника, профілактика і лікування дисбактеріозу, покращують регуляцію моторної функції і процесів травлення шлунково-кишкового тракту.

Форма життя - джерело ферментів, покращує травлення, нормалізує обмін речовин.

Cуществует ряд соціальних факторів, які порушують мікрофлору. Це насамперед гострі та хронічні стреси. Вченими доведено також несприятливий вплив стресів на склад мікрофлори, при яких кишечник дає збій. При стресі їжа або занадто швидко проскакує кишечник, не встигаючи засвоїтися (пронос), або виникає інша крайність - запор, порушується склад слизу, в якій мешкає корисна мікрофлора кишечника, і людина виявляється не захищений від інфекцій. Тому, захищаючи себе від стресів, ви захищаєте і свою мікрофлору.

Таким «критичним» для здоров'я людини станам схильні і діти, і дорослі. Наприклад, дитина йде в перший клас, відповідно, він переживає і хвилюється. Процес адаптації в новому колективі часто супроводжується проблемами зі здоров'ям. Крім того, в процесі навчання стрес можуть викликати контрольні, іспити і навчальне навантаження.

У цих випадках доцільно рекомендувати такі препарати, як:

Янтар антистрес, Янтар для дітей;

Екстракти: валеріани, пустирника, М'яти, Звіробій;

Приправи - «Турботлива», «Досконала».

Ще одна причина, через яку страждає мікрофлора - це харчування. Сьогодні в нашому раціоні присутній багато вуглеводів і мало білків. Якщо згадати, що включав в себе раціон наших бабусь і дідусів, то виявиться, що вони вживали набагато більше здорової їжі: наприклад, свіжі овочі, сірий хліб просту і здорову їжу, благотворно впливає на мікрофлору. Вітаміни та мінерали (поживні речовини) - це елементи, необхідні в невеликих кількостях нашому організму, для нормального функціонування і зростання, підвищення опірності до інфекцій, синтезу білків і жирів.

Особливо вони показані у весняний період. Допоможуть бути в здоровій формі така продукція компанії Прімафлора:

Еліксири: Джерело вітамінів, Живлющий родник;

Екстракти: Кропиви, Конюшини, Ехінацея;

Препарати серії «Рецепти природи»: Кальцій життя, Життя шкіри, Сила моря, Древо життя, Китайський рецепт.

Зняти запальний процес допоможуть:

Еліксири життя - Оздоровлення, Здоровий шлунок, Здорові нирки;

Рослинні екстракти: Календула, Ромашка, Звіробій, Дуб, Подорожник, Сабельник.

Під час прийому антибактеріальної терапії, хіміотерапії, гормонотерапії рекомендований прийом препарату Флора життя по 1 капсулі 3 рази на день.

У Весняний період найчастіше імунітет знижується. Тому необхідно наситити організм вітамінами - Вітаміни життя, Джерело вітамінів, Життя шкіри, Сила моря, Кропива, Прімафіто і Прімафлор плюс.

Для зміцнення імунітету - Древо життя, Китайський рецепт.

При гострому порушенні мікрофлори кишечника розвивається дисбактеріоз - дуже небезпечне захворювання, для якого характерні частий стілець, пронос, іноді зі слизом, здуття і бурчання живота, неприємний запах з рота, відсутність апетиту, землистий колір обличчя. У важких стадіях дисбактеріоз призводить до повного виснаження організму. підвищеної стомлюваність і депресивні стани.

Строго певних симптомів дисбактеріозу немає. Відрижка, нудота, печія, здуття живота, проноси, запори, неприємний присмак у роті або запах з рота, болі в животі, а також алергічні реакції на здавалося б нешкідливі продукти, субфібрільная температура. підвищеної стомлюваність і депресивні стани - все це симптоми як різних захворювань шлунково-кишкового тракту, так і дисбактеріозу.

При дисбактеріозі найбільше страждає травлення. Так як їжа в кишечнику по початку розщеплюється бактеріями, а вже потім всмоктується в кров. Без допомоги мікроорганізмів організм не може засвоїти багато поживні речовини. Тому з'являється нудота, блювота, рідкий стілець.

Отже, як попередити дисбактеріоз? Відповідь проста. Насамперед, важливо правильно народити дитину і натурально вигодувати. Потім різноманітно живити все життя, уникаючи сильних стресів і не допускаючи зловживання антибіотиками і шкідливими звичками. Тільки і всього.

Відкуги

Написати відгук