Мозковий кровообіг, причини порушень, профілактика

Кровообіг - це безперервний рух крові по судинах в тілі людини.

Кровоносні судини утворюють два кола кровообігу - мале коло кровообігу і великий.

Судини малого кола кровообігу переносять кров від серця до легень і назад.

Судини великого кола кровообігу з'єднують серце з усіма іншими частинами тіла.

Головні болі, мабуть, відчував кожен дорослий чоловік хоча б один раз в житті. Запаморочення, підвищена стомлюваність, погіршення пам'яті, зниження працездатності нерідко супроводжуються головними болями. Не завжди ми ставимося серйозно до цих симптомів. А це може говорити про порушення кровообігу головного мозку.

Кровообіг, яке відбувається в системі судин спинного і головного мозку називають мозковим кровообігом. Судини головного мозку, володіючи своєрідною і бездоганною структурою, дозволяють забезпечувати сталість кровообігу і відмінну регуляцію кровотоку.

За допомогою регуляції тонусу, півкулі і стовбур отримують необхідні речовини безперервно і в необхідному обсязі, навіть якщо зростають фізичні навантаження або потрібна розумовий зосередження. Це можливо за рахунок перерозподілу струму крові від одних відділів до інших, де в даний момент потрібно надходження більшого обсягу кисню і харчування.

Але, на жаль, досить часто зустрічаються порушення мозкового кровообігу.

Причини порушення мозкового кровообігу можуть бути найрізноманітніші.

 • Артеріальна гіпертензія - характеризується тим, що протягом доби часто відбуваються різкі перепади артеріального тиску, знижене або високе. Це призводить до видозмін в стінках дрібних судин, які живлять глибинні частини головного мозку. Поступово судини звужуються, а іноді і закриваються. І при черговому стрибку високого артеріального тиску може статися розрив судини. В результаті кров проникає в мозкову речовину і виникає внутрішньомозкова гематома (крововилив в мозок).
 • Атеросклероз - це хронічне захворювання, що веде до утворення атеросклеротичних бляшок в стінках артерій, звужуючи її просвіт, що призводить до утрудненого кровотоку, поступово формуються тромби. Коли тромб відривається, він може закупорити судину головного мозку.
 • Дегенеративні порушення шийного відділу хребта та інші зміни в шийному відділі, такі як остеохондроз і сколіоз можуть привести до серйозних наслідків, і з часом, може бути порушення мозкового кровообігу.
 • Надмірні фізичні навантаження або зайва напруга м'язів шиї і спини, особливо коли у вас сидяча робота, також можуть стати причиною порушення мозкового кровообігу.
 • Стрес - на тлі стресових ситуацій, особливо коли вони часто повторюються, може привести до зростання артеріального тиску. А це досить серйозний привід до порушення мозкового кровообігу.
 • Зміни серцевих клапанів, ревматичні хвороби серця.  
 • Порушення, викликані променевою хворобою.
 • Ускладнена мігрень.
 • Черепно-мозкова травма (струс, забиття).
 • Вплив віку. Зазвичай проблеми з кровотоком розвиваються після 45-55 років, а також генетична схильність.
 • Шкідливі звички і наявність зайвої ваги у зв'язку зі зміною балансу жирів і накопиченням холестерину на стінках капілярів.

Порушення руху крові в головному мозку бувають гострі і хронічні. Гостре порушення мозкового кровообігу (інсульт) - починається несподівано і супроводжується тривалим перебігом хвороби.
Хронічні порушення мозкового кровообігу повільно прогресує. Це призводить до того, що утворюється маса дрібновогнищевих некрозів (омертвіння) мозкової тканини і відбувається порушення функцій мозку.

Згодом хвороба посилюється і кількісно і якісно.

Порушення бувають двох видів: пов'язані з атеросклерозом і гіпертонічного походження.

Ознаки порушення мозкового кровообігу.

Ознаки гострого порушення мозкового кровообігу виражаються в скруті мови, порушення координації руху, слабкості і оніміння кінцівок. У разі гіпертонічних церебральних криз, виникає: сильний біль в голові і очних яблуках; з'являється пітливість, і закладеність вух; тягне в сон і може нудити; відбувається почервоніння обличчя.

Хронічне порушення мозкового кровообігу розвивається поступово і існує три етапи цього захворювання.

На початку ознаки порушення кровообігу неяскраво виражені. Хворий скаржиться на швидку стомлюваність, часті запаморочення, головний біль, неспокійний сон, посилюються зміни настрою, неуважність, забудькуватість.

Другий етап супроводжується деякими змінами в ході, в пересуванні з'являється хиткість, погіршення пам'яті прогресує, до цього додається недостатня концентрація уваги і сприйняття інформації, ще більше посилюється сонливість, дратівливість, зниження працездатності.

Надалі з'являється ще більш помітне порушення рухових функцій рук і ніг, кидається в очі порушення мови і пам'яті, виражене слабоумство.

Як же уникнути порушень мозкового кровообігу?

З метою профілактики необхідно вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися, займатися фізкультурою, відмовитися від шкідливих звичок. Навчитися керувати своїми емоціями, знаходити вихід з стресових ситуацій. Уникати перевантажень, перевтоми, достатній сон.
Важливо своєчасно лікувати захворювання серцево-судинної системи, ендокринні захворювання, цукровий діабет, ожиріння.

У раціоні харчування слід приділити найбільший акцент на вживання продуктів, що знижують холестерин крові. Це такі продукти як: капуста, кабачки, гарбуз, морква, огірки, цибуля, часник, зелений горошок, морепродукти, морська капуста, волоські горіхи, рослинне масло, соки (особливо лимонний, виноградний), зелений чай, знежирені кисломолочні продукти.

У компанії ТМ «Прімафлора» є досить великий список препаратів для профілактики і поліпшують мозковий кровообіг.

Венумфітам - покращує роботу серцево-судинної системи: атеросклерозу судин, гіпертонічній хворобі, серцевій недостатності, ішемічної хвороби серця, порушення мікроциркуляції, хронічної венозної недостатності. Живить і зміцнює судинну стінку. Перешкоджає тромбоутворення.

Кардиофитам – улучшает кровообращение в сосудах сердца, избирательно расширяет коронарные сосуды и сосуды головного мозга, усиливает снабжение сердца кислородом. Обладает антиаритмическим, успокаивающим действием, способствует понижению артериального давления, снимает мерцательную аритмию и пароксизмальную тахикардию. Понижает уровень холестерина в крови, способствует предупреждению (снижает риск в несколько раз) инфаркта миокарда и других заболеваний сердечно-сосудистой системы: сердечной недостаточности (в том числе и при инфаркте миокарда), ишемической болезни сердца (стенокардия, инфаркт миокарда, постинфарктный кардиосклероз), артериальной гипертонии и других нарушений сердечно-сосудистой системы.

Окофітам - покращує кровопостачання головного мозку і серця, знижує кількість холестерину в крові, підвищує резистентність кровоносних судин. Сприяє зниженню артеріального тиску, розріджує кров, перешкоджає утворенню тромбів, зміцнює кровоносні судини, регулює їх проникність.

Вітасофти (може бути використаний будь-який), їх основна біологічна роль - це атеросклеротическое дію, підвищення еластичності і зниження проникності стінки судин. Вони покращують роботу імунної системи, виводять з організму непотрібний холестерин, беруть участь в синтезі гормонів, впливають на обмін речовин; покращують живлення тканин і клітин, необхідні для роботи мозку, серцево-судинної та інших систем організму.

Янтар антистрес - використовується як для профілактики так і для зняття стресу. Надає заспокійливу дію без снодійного ефекту. Показаний при депресії, стресі, підвищеній втомлюваності, кардіоневрозі, мігрені (головні болі). Ефективний в відновлювальному періоді після ішемічного інсульту, черепно-мозкової травми.

Янтар з екстрактом зеленого чаю - покращує мікроциркуляцію крові, стабілізує роботу серця, сприяє засвоєнню кисню клітинами, що дозволяє призначати її при інтенсивних фізичних навантаженнях, ішемії (хронічному кисневому голодуванні) серця, ішемії головного мозку; знижується рівень холестерину в крові, комплексно очищає судини.

Препарати серії «Прімафлора» (Прімафлор плюс, Прімафлор мінус, Прімафіто плюс, Прімафіто з хвоєю) ефективні для профілактики порушень мозкового кровообігу і в програмах оздоровлення серцево-судинної системи і порушень мозкового кровообігу.

Відродження життя, Енергія життя - ефективні при енцефалопатії, мігрені, покращують роботу мозку за рахунок зміцнення стінки капілярів, знижують рівень холестерину в крові. Покращують мікроциркуляцію крові, постачання серця киснем, забезпечують еластичність і міцність кровоносних судин, перешкоджають утворенню тромбів в судинах.

Норма життя - знижує артеріальний і внутрішньочерепний тиск, нормалізує серцевий ритм.

Еліксири: «венотоников», «Цілющий джерело», «Нормальний тиск» - незамінні продукти для профілактики і при порушенні мозкового кровообігу. Сприяють поліпшенню кровопостачання головного мозку і серця, знижують артеріальний тиск.

Екстракти: «Глід», «Валеріана», «Собача», «Софора», «Центелла», «Лопух», «Каштан», «Піон», «Хвоя», «Мати-й-мачуха», «Гранат» - допоможуть поліпшити мозковий кровообіг.

Приправа «Виняткова» покращує мозковий кровообіг, тонізує. Знімає симптоми хронічної втоми, головний біль, зміцнює пам'ять, допомагає зберегти ясність мислення, покращує гостроту зору.

І пам'ятайте: Ваше здоров'я у Ваших руках!

Відкуги

Написати відгук