Екстракт дуба - найважливіше про продукт

Дуб здавна привертав увагу людини своїми воістину дивовижні властивості і унікальними можливостями.

Про це дереві існує величезна кількість цікавих фактів:

Жителі Стародавньої Греції дуб присвячували Зевсу і Гераклові. Дерево було уособленням душевної, фізичної сили і довголіття. Дубова гілка була ознакою сили, могутності й знатності роду, дубовими вінками нагороджували тільки найвідважніших воїнів.

Великі екземпляри дуба вважалися статуями Зевса.

У Стародавньому Римі дуб був присвячений Юпітеру, жолуді називалися Юпітеровим плодами. Людини, який врятував життя римському громадянину, прийнято було нагороджувати дубовим вінком, що називався coronacivica.

У слов'ян дуб уособлював силу, міць і був присвячений Перуну. Його називали Перунове дерево. У стародавніх тевтонців і литовців бог дуба був богом грому, який надсилав дощ і запліднювати землю. Кельти бачили в ньому символ витривалості і всепереможності. Галли розглядали дуб в якості осі світу.

У революційну епоху у Франції дуб, в пам'ять про галльську традиції, символізував свободу, надію і спадкоємність. Його екземпляри були оголошені громадськими пам'ятниками, що охороняються законом, у їх підніжжя селяни спалювали поміщицькі цінні папери, під їхнім покровом підписували важливі документи і вимовляли цивільні клятви.

Найдивовижніший дуб знаходиться у Франції, вчені так і не змогли точно визначити його вік. Вони лише з упевненістю заявили, що дубу більше 1000 років. Дерево має ширину 16 метрів, але унікальність його не в тому. У дубі побудовано дві каплиці, причому обидва приміщення всередині цього дерева утворилися природним шляхом. Дістатися до них можна по гвинтових сходах, що оперізує дерево.

У Болгарії, в одному з сіл, блискавка вдарила в старезний дуб, і дерево згоріло дотла. Коли ж місцеві жителі стали використовувати золу для добрива городів, то наткнулися на древній чавунець, повний золотих монет. Монетам було близько трьохсот років. Скарб, ймовірно, був захований в дуплі могутнього дерева. І якби блискавка не влучила в дерево, то дуб досі зберігав би свою таємницю.

За Петра I незаконна вирубка дуба каралася казнью.Продолжітельность життя дуба може досягати і 2000лет.

Повинно пройти мінімум 50 років, щоб на дубі почали рости жолуді.

Листя дорослого дуба за добу можуть випаровувати до семи тонн води.

Бочки з дуба досі незмінно використовуються при виготовленні коньяків і вин. Особливі елементи, які містяться в дубових бочках, надають цим спиртних напоїв особливе благородство кольору і смаку, дозволяють їм зберігатися довгий час.

Дуб є енергетичним донором. При прямому контакті з ним людина отримує максимально можливу кількість життєвої енергії. Не слід, однак, забувати, що це сильне, але суворе дерево. Його аура дуже потужна, вона добре сприймає тільки здорових людей. Людині тяжкохворого і страждає хронічними захворюваннями краще не спілкуватися з цим деревом.

Спілкування з дубом заряджає людину активує енергією, заспокоює душу. Давно помічено, що прогулянки по діброві нормалізують кров'яний тиск, благотворно позначаються на роботі серця і нервової системи.

Дуб - явний опівнічник. Він прокидається вранці, не поспішаючи. До полудня розгортає листя і гілки, щоб зарядитися енергією, і явно не прагне з нею розлучатися. Пообідавши і поснідавши одночасно, він засинає, пам'ятаючи, напевно, що "після ситного обіду покладається поспати". І спить приблизно з 15 до 17 годин. До вечора, наситившись і відпочивши, він починає цікавитися навколишнім світом.

Дуб охоче спілкується з тими, хто його слухає, з 18 годин, підживлюючи енергію творчості і даруючи натхнення оточуючим. Але справжній прилив сил до нього приходить після дев'ятої вечора, коли він охоче лікує і допомагає людям виправити свою долю. Щедро роздавши свої сили світу, після 3 ранку він міцно засинає, щоб знову прокинутися близько полудня.

Дуб - це одне з найбільш енергетично сильних дерев.

Дуб завжди вважався святим деревом, деревом, пов'язаних з чоловічою енергією і міццю. Не дарма чоловіка порівнювали з дубом.

Дійсно, дуб - дерево дуже непроста. Воно проводить в наш світ енергію планети Юпітер і безпосередньо пов'язане з зодіакальним знаком Стрільця.

У дубових гаях завжди стояли храми і святилища, там же лікували людей. Енергія цього дерева має величезну силу.

Його чоловіча енергія - сильна і тверда, владна і гаряча. Жінкам вона не дуже показана, так як може при постійному спілкуванні дати повноту і зайву самодостатність, що буде заважати зустрічам з протилежною статтю. Жінкам, які народилися під знаком Стрільця, корисно хоча б раз на рік - перед днем ​​народження або в сам цей день - постояти під дубом і подумки поспілкуватися з ним.

Отримати від дуба частинку його сили і здоров'я може будь-яка людина. Для цього:

а) треба частіше гуляти в дубових гаях;

б) по можливості використовувати предмети з дуба в своєму побуті (особливо велика сила передається людині через дубові підлоги або через стіни будинку, побудованого з дубових колод);

в) ніколи не можна ламати або рубати дуб для потіхи.

Дуб стабілізує енергії людського тіла, розкриває і чистить тонкі тіла і верхні чакри, наповнює нас потужною і рівною вогненної силою. Ці його властивості і застосовують в медицині.

Основним компонентом кори і листя дуба є дубильні речовини, на частку яких припадає до 20% в корі і 5,3% відповідно в листі. У корі міститься майже в чотири рази більше дубильних речовин, ніж в листі і майже в два рази більше ніж в деревині дуба. У корі міститься 10-20% дубильних речовин пирогалловой групи, галова і еллаговая кислоти, кверцетин, також присутній цукор, жири.

Еллаговая кислота - проявляє гіпотензивну, кардіопротекторну, кровоспинний, антиоксидантну, протизапальну, анти-ВІЛ, протипухлинну, антимутагенну, ферментінгібіторное дію.

Галова кислота. Рослини, що містять цю речовину, застосовують в якості антиоксидантів, протипухлинних засобів і антипаразитарних препаратів. Галова кислота допомагає захистити серце, а також печінку від агресивного впливу різних чинників, крім того є дані, що вона здатна загальмувати розвиток збудника гепатиту В.

Кварцетин - флавонол. З кверцетину можуть утворюватися інші флавоноїди. Відзначено позитивний вплив похідних флавонолів на серцево-судинну систему, органи травлення.

Кора Дуба володіє терпкими, протизапальними, антисептичними і кровоспинними властивостями.

Дубова кора, мабуть, найвідоміший і найбільш часто використовуваний продукт з дубильними властивостями. Дубильні речовини надають в'яжучий і протизапальну дію. Він "дубіт" слизову оболонку і позбавляє цим бактерій живильного середовища. Пізніше затверділа слизова замінюється нової, здорової тканиною. Приблизно таким же чином поводяться дубильні речовини в кишечнику. Таким шляхом можна придушити життєдіяльність збудників бродіння і зупинити пронос.

Екстракт кори Дуба використовують для полоскання ротової порожнини і горла при гінгівітах, стоматитах, ангінах, поганому запаху з рота і при запаленні слизової оболонки глотки і гортані, у вигляді ванн, обмивань і компресів використовують для лікування опіків, обморожень, які мокли екзем, гнійників і інших шкірних захворювань; для ножних ванн при пітливості ніг, для обмивань кровоточивих гемороїдальних вузлів; до запалених очей прикладають примочки; п'ють при проносах, дизентерії, при отруєннях алкалоїдами і солями важких металів, шлунково-кишкових кровотечах, рясних менструаціях, а також при отруєнні грибами, при захворюваннях печінки.

Приймати всередину по 7-10 крапель 3-5 разів на день до їди на воді. Дітям - по 3-5 крапель 2-3 рази на день. Зовнішньо застосовують для припарок, обмивань, сидячих ванн - 30-40 крапель на 0,5 л теплої води. Для полоскань - 6-8 крапель на півсклянки теплої води.

Відкуги

Написати відгук