Сила Ехінацеї

Ехінацея - це багаторічна рослина з сімейства айстрових. Існує кілька видів цієї рослини, але найкорисніше для людини - Ехінацея пурпурна.

Ехінацея пурпурнаяпредставляет собою неймовірно красиве багаторічна рослина, яка століттями нагороджував людей не тільки своєю фантастичною красою, а й цілющими властивостями.

Батьківщиною ехінацеї вважається східна частина США. Зацвітає ехінацея на другий рік життя, коли збирають суцвіття для лікарських цілей. Найбільш оптимальний час - липень, коли відбувається перша фаза цвітіння. Коріння ж для лікування найчастіше використовують трьох-чотирирічні і збирають восени, коли концентрація в них лікувальних компонентів досягає свого максимуму.

В Україні ехінацея пурпурова росте тільки в Карпатах і занесена в Червону книгу.

Неповторні яскраві квітки, тривале цвітіння, невимогливість рослини до середовища проживання роблять ехінацею значущою в саду, що радує око людини. Округлені «їжачки» ехінацеї прекрасно виглядають в зимових букетах.

Цікавий факт - Ехінацея-медонос!

Всього лише менш ніж з одного гектара посіву ехінацеї пурпурової можна виробити від 60 до 130 кілограм меду.

Ехінацея пурпурна - найцінніше лікарська рослина. «Вечірнє сонце» називають цю квітку індіанці на батьківщині ехінацеї в Північній Америці. Європейці дали ехінацеї свої романтичні назви - «американський золотий квітка» та «чудо квітка прерій». У Північній Америці до сих пір збереглися зарості цієї рослини.

Індіанці знали про цілющі властивості ехінацеї здавна і застосовували для підвищення рівня захисних сил організму, лікували лихоманку, кашель, ангіну, зубні і шлунково-кишкові болі. Використовували рослина для лікування різних інфекцій: віспи, пики, сепсису, сифілісу. Відваром ехінацеї промивали очі, гнійні рани, герпес, шкірні захворювання, опіки. Готували чай з листя ехінацеї і застосовували при артриті, ревматизмі, кору, свинки. Годували травою ехінацеї домашню худобу, щоб він краще набирав вагу. Індіанці використовували частіше коріння ехінацеї, як в свіжому, так і в сухому вигляді. Листя і плоди рослини вживали як потужний імуностимулятор, знеболюючий і протизапальний засіб. Цікаво згадка про індіанському знахаря, який жував коріння ехінацеї, щоб його рот був нечутливий до болю. Після чого брав в рот жар для демонстрації своєї сили перед одноплемінниками. Індіанці використовували ехінацею, як протиотруту при укусах змій і отруйних комах, звідси рослина отримала назву «зміїний корінь».

У родинах Омаха і понка ехінацею застосовували для розчісування волосся, використовуючи опуклу жорстку серцевину суцвіття. Американські індіанці особливо поважають ехінацею, називаючи її чудо-квіткою степів, сонцем заходу і дорогоцінним квіткою.

В Європу ехінацея була завезена в XVII в. і культивувалася як декоративну рослину.

На сьогоднішній день в медицині використовується три види ехінацеї - ехінацея пурпурова, ехінацея вузьколиста, ехінацея бліда. Однак, найбільша кількість лікарських препаратів, мазей і добавок до їжі виробляється з сировини ехінацеї пурпурової. У 1762 році з'явилося перша згадка про ехінацеї, як про засіб, що прискорює загоєння ран у скакових коней. Перше лікарський засіб з цієї рослини з'явилося в 1871 році. Його автор непрофесійний лікар Майер (США) настільки був упевнений в силі цього кошти, що на очах у публіки дозволяв гримучої змії вжалити себе, після чого застосовував «очищувач крові».

З цього часу вчені різних країн зацікавилися цілющими властивостями ехінацеї і почали цілеспрямовано вивчати їх. Цікавий факт завоювання ринку ехінацеєю пурпуровою. У 1930 році д-р Мадаус, засновник провідної компанії з виробництва препаратів з ехінацеї в Німеччині, приїхав в США з метою купити насіння ехінацеї вузьколистої. Він купив насіння в одній Чиказької компанії, але коли вони виросли - це виявилися насіння ехінацеї пурпурової. Припустивши, що її лікувальні властивості повинні бути такі ж гарні, як і у ехінацеївузьколистої, було продовжено її дослідження.

У США до початку XX століття настоянка ехінацеї стала самим лікарським засобом. З появою хіміопрепаратів інтерес до ехінацеї в штатах став згасати, і до 1930 року її практично перестали використовувати в медичній практиці. У Німеччині, навпаки, тривало інтенсивне вивчення фармакологічних властивостей рослини і можливостей його культивування. Було накопичено найцінніший досвід з використання ехінацеї в лікувальних і профілактичних цілях. Була створена індустрія з виробництва лікарських препаратів з рослинної сировини. В кінці 80-х після ряду наукових досліджень були виявлені нові фармакологічні властивості рослини і інтерес до ехінацеї в країнах Америки і Східної Європи знову зріс.

Українські та білоруські дослідники вважають, що ехінацею корисно додавати в продукти і дитяче харчування. Соки з додаванням екстракту ехінацеї підвищують працездатність, стимулюють пам'ять і увагу, покращують зір і сон. Ехінацея є чудовим профілактичним засобом, що підвищує імунітет.

У коренях, насінні, кольорах і листі ехінацеї містяться унікальні природні речовини, які гармонійно поєднуються і взаємно підсилюють лікувальну дію один одного. У ехінацеї містяться ефірні масла, корисні смоли, незамінні органічні кислоти, вітаміни (А, С, Е) і антиоксиданти. Вона також надзвичайно багата залізом, необхідним для формування червоних кров'яних тілець, селеном, що підвищує здатність організму чинити опір різних захворювань, кальцієм, кремнієм, магнієм, марганцем, калієм і натрієм.

Ця квітка в усьому світі визнаний одним з найпотужніших рослинних імуностимуляторів. Це означає, що ехінацея приголомшливо зміцнює імунітет, очищає всю лімфатичну систему, кров і печінку, бореться проти вірусів, бактерій і грибків, активізує захисні сили організму на боротьбу з будь-якою хворобою. І на відміну від синтетичних стимуляторів екстракт Ехінацеї лікує не наслідки хвороби, а її причини.

Американські вчені довели, що препарати на основі ехінацеї здатні в два рази (а точніше, в середньому на 58%) знизити ймовірність захворіти на застуду.

А якщо ви вже встигли застудитися - вони здатні скоротити тривалість хвороби мінімум на півтора дня.

Перелік захворювань, в яких успішно застосовуються препарати ехінацеї перевищив 70 найменувань. Екстракт ехінацеї стимулює неспецифічний імунітет і фагоцитоз (фагоцитоз - це процес активного захоплення і поглинання живих організмів (бактерій, грибків і т. Д.) І неживих частинок одноклітинними організмами або особливими клітинами макроорганізму - фагоцитами).

Крім зміцнення імунітету ехінацея показана:

 • при простудних захворюваннях - ГРВІ, Грип;
 • інфекційно-запальних захворюваннях дихальних шляхів (риніт, фарингіт, ларингіт, трахеїт, бронхіт та інших);
 • захворюваннях середнього вуха;
 • захворюваннях шлунково-кишкового тракту - гастритах, дуоденітах, гепатитах, колітах, виразкових ураженнях гастродуоденальної системи;
 • захворюванні нирок, сечового міхура;
 • гінекологічних захворюваннях;
 • простатитах;
 • при болях в серці і суглобах, при лікуванні ревматизму, остеомієліту;
 • тромбофлебіті;
 • при мононуклеозі, зараженні крові;
 • при цукровому діабеті;
 • при впливі пестицидів, хімічних препаратів, радіації, ультрафіолету, важких металів і т.д.
 • здатна стимулювати обмін речовин, посилювати слиновиділення і покращувати травлення;
 • при психічному і фізичному перевтомі;

Доведено доцільність при лікуванні онкологічних захворювань після опромінення хіміотерапіейі променевої терапії (Дослідники Департаменту сільського господарства США відкрили, що компоненти ехінацеї пурпурової здатні навіть пригнічувати ріст пухлин);

Зовнішньо використовують ехінацею при псоріазі, екземі, лікуванні ран, укусів комах, опіків, трофічних виразках, абсцесах, фурункульозі, екземі та інших ураженнях шкіри.

І ще один корисний ефект - ехінацея зберігає молодість і красу.

Прийом ехінацеї всередину, обов'язково позначиться на зовнішньому вигляді волосся, вони стануть здоровими, блискучими і пружними.

Можна змащувати на ніч обличчя. Це позбавить від пігментних плям, веснянок, бородавок і навіть зморшок.

Ехінацея володіє цілим букетом властивостей: протизапальну, противірусну, протимікробну, протигрибкову, сечогінну, чудовим засобом підвищення імунітету, регулювання обміну речовин, зменшує біль.

Ехінацея очищає лімфатичну систему, кров, печінку, нирки, активно перешкоджає загибелі клітин і сприяє відновленню здорових клітин і утворення захисних антитіл. Екстракт ехінацеї вражає кишкову паличку, стафілококи, стрептококи, вірус герпесу і грипу.

А українські вчені довели, що ехінацея має виражений антимутагенний ефект. Це означає, що її корисно приймати всім хто живе в несприятливих екологічних умовах.

Існує ряд спостережень впливу Ехінацеї на організм людини.

виявлено:

 • при прийомі препаратів з ехінацеєю більше 8 тижнів поспіль ефект зменшується;
 • при прийомі більше 2 місяців імунна система виснажується;
 • найбільший ефект від прийому ехінацеї спостерігається в перші 10 днів.

Для досягнення результату екстракт ехінацеї слід приймати не менше 1 тижня. Звичайна тривалість курсу - 2-4 тижні, максимальний курс - 8 тижнів. У застосуванні обов'язково потрібно робити перерви. Зазвичай робиться перерва на месяц.Для підвищення імунітету найкраще приймати препарати з ехінацеєю курсами: 2-4 тижні прийом, потім стільки ж перерву.

Рекомендації щодо застосування: по 7-10 крапель 3 рази на день до їди на воді. Дітям - по 3-5 крапель 2-3 рази на день. Зовнішньо - 10-15 крапель на півсклянки води.

Дітям і літнім людям слід приймати ехінацею, починаючи з маленьких доз.

Застереження: індивідуальна непереносимість, стабільно підвищений артеріальний тиск, нервове збудження, безсоння.

Не рекомендується приймати ехінацею людям, у яких спостерігалися алергічні реакції на маргаритки або споріднені з нею лікарські рослини. Не радять приймати ехінацею вагітним і годуючим мамам, людям, що страждають на аутоімунні захворювання і туберкульоз, лейкоз і рак крові, розсіяним склерозом.

Для всіх інших ехінацея пурпурова є прекрасним засобом для оздоровлення організму і підвищення його захисних сил в боротьбі з хвороботворними мікроорганізмами, бактеріями, вірусами і мікробами.

Відкуги

Написати відгук