Екстракт льону - найважливіше про продукт

"Коли б лляне насіння стало звичайним компонентом харчування людей, здоров'я б їх покращився"

Махатма Ганді.

Льон відомий людям починаючи з кам'яного віку. У наших предків льон вважався найважливішим рослиною, його сіяли першим по гару випаленого лісу. В курганах X століття знаходили залишки лляної одягу на території Русі.

Льон з сімейства форміевих, яке об'єднує 5 пологів і близько 39 видів. Новозеландський льон - найзнаменитіший, його лист витримує масу в 410 кг!

У 19 столітті льон коштував дуже дорого. На Всесвітній лондонській виставці в 1851 році мереживну хустинку, який важив всього 56 грамів, був проданий за 725 грамів золота!

Льон, одне з найдавніших рослин, люди застосовували практично скрізь: в харчуванні, лікуванні та побуті. З нього швидко навчилися робити волокно, тканини, рибальські мережі, мисливські тенета, а згодом - вітрила, канати та ін. Льон з сивої давнини і до наших днів - поетичний символ слов'янської природи і джерело народної творчості. Поле квітучого льону викликало (і викликає) захоплення своїм незвичайно блакитним кольором, про це згадується в багатьох поетичних творах, народних піснях і ліричних віршах. Мовою квітів у багатьох народів льон означає доброту, чисті помисли, відданість.

Льон став справжнім подарунком для представниць прекрасної половини людства, коли вони навчилися використовувати рослину для збереження своєї привабливості.

І, звичайно, льон виліковував не тільки душевні рани. З незапам'ятних часів ця рослина стали застосовувати в лікувальній практиці. З тих пір як мудрий Ібн-Сіна ще в X столітті вперше згадав у своєму трактаті «Канон лікарської науки» серед 900 рослин льон і розкрив таємниці лікування з його допомогою, ця квітка стала неодмінним помічником ескулапів всіх часів і народів. Може бути, перші рецепти Авіценни - так охрестили вченого на Заході - були прості, але ефективність їх не викликає сумніву і у сучасних медиків. Багатьом і сьогодні стане в нагоді рада арабського лікаря, який 1 000 років тому стверджував: «Лляне насіння допомагає від виразок сечового міхура і нирок. Відвар лляного насіння, якщо його застосовувати в клізмі з рожевим маслом, приносить велику користь при виразках в кишках ... Лляне насіння, особливо пережарене, допомагає від слизового кашлю ». Вивчаючи рослина пильніше, ніж Авіценна, його послідовники розширювали відомості про цілющі можливості скромного на вигляд блакитного квітки. Століттями накопичувалися рецепти, які допомагали травникам минулих часів рятувати своїх пацієнтів від багатьох захворювань.

І ми повинні бути вдячні безіменним травознатцам і сільським знахарів за те, що вони не тільки лікували, а й зберегли до наших днів рецепти цілющих властивостей льону.

Всім відомі і лікарські властивості лляного насіння і масла. Вони володіють приголомшливими властивостями: містять велику кількість корисних кислот, вітамінів і мінералів. Сучасні дослідження показали, що вживання лляного екстракту або масла всередину знижує ризик розвитку інсульту на 37%. Насіння льону багате рослинними жирами, особливо поліненасиченими або незамінними жирними кислотами омега-3 і омега-6, які сприятливо впливають практично на всі процеси життєдіяльності людського організму. Крім цього в насінні льону міститься значна кількість білка, вітамінів (А, В, Е, Р) і інших біологічно активних речовин.

У народній медицині продукти з насіння льону широко використовується в якості дієтичного та лікувально-профілактичного харчування при ожирінні, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, сечовивідної, серцево-судинної системи.

Застосування екстракту льону, що виготовляється з високоякісного насіння льону, ефективно при запаленні стравоходу, гастритах, дуоденітах, виразковій хворобі шлунка і 12-ти палої кишки, як легкий послаблюючий засіб при запорах. Крім цього, екстракт насіння льону необхідно приймати при цирозах печінки, гепатитах, жировій дистрофії печінки, як жовчогінний засіб при холециститах і для профілактики жовчнокам'яної хвороби. Застосування лляного екстракту покращує роботу підшлункової залози, знижує рівень цукру в крові, будучи незамінним продуктом при лікуванні цукрового діабету.

Екстракт насіння льону покращує обмінні процеси в організмі, знижує рівень холестерину в крові, нормалізує кров'яний тиск, сприяє розрідженню крові і зниження ризику тромбоутворення. Застосування екстракту перешкоджає виникненню запальних процесів, допомагає знизити алергічну реакцію, має заспокійливу дію, що важливо в стресових ситуаціях, в клімактеричному періоді, при мастопатії. Цей продукт необхідно застосовувати як відхаркувальний, обволікаючий і проти кашлю при простудних захворюваннях, ангінах, пневмоніях, гострих і хронічних бронхітах, при лікуванні туберкульозу, для ослаблення нападів ядухи при астмі і стенокардії.

Застосування екстракту насіння льону надзвичайно ефективно при ожирінні, атеросклерозі, ішемічній хворобі серця, гіпертонії, варикозному розширенні вен, запальних захворюваннях сечовивідних шляхів (гострих і хронічних пієлонефритах, циститах) і каменях в сечовому міхурі.

Зовнішньо екстракт льону застосовується для зняття болю при запальних процесах в суглобах і хребті, ревматизмі і ревматоїдному артриті, при трофічних виразках, ранах і опіках, екземах і псоріазі, після рентгенівського опромінення, при променевої хвороби, гнійних ранах, пухлинах, ударах, фурункулах, синцях , тріщинах шкіри, укусах комах. Навіть застосовуючи цей продукт усього 2 рази в день, можна отримати істотне полегшення при оперізуючий лишай, бородавках і мозолях. Вважається, що екстракт лляного насіння покращує стан при захворюваннях ясен і інших запальних процесах в роті і горлі.

Екстракт насіння льону допомагає при геморої і захворюваннях прямої кишки, залишкових явищах дизентерії, якщо його застосовувати у вигляді клізми. При гінекологічних захворюваннях його корисно застосовувати у вигляді тампонади, так як протизапальний, репаративний і обволікає ефекти екстракту лляного насіння важко переоцінити.

Екстракт насіння льону найкраще приймати по7-10 кап. 2-3 рази на день за 20 хвилин до їжі - 3-4 тижні кожні 3 місяці. При запорах цей продукт приймають по 10-12 кап. натщесерце, при холециститах і хворобах печінки по 7- 10кап. 2-3 рази на день під час їжі - 2-3 тижні. На рани і опікові поверхні, трофічні виразки, при варикозному розширенні вен, екземі, псоріазі екстракт насіння льону рекомендується накладати у вигляді пов'язки в поєднанні з бальзамом косметичним розслаблюючим для ванн і масажу в пропорціях 1: 1. При поліартритах, артритах, радикулітах, міозитах ефективні компреси з екстракту насіння льону з бальзамом для м'язів і суглобів в співвідношенні 1: 1. При захворюваннях прямої кишки лляної екстракт застосовують у вигляді клізми: 10-15кап. екстракту в розведенні з Гелем 36+ вводять спринцівкою в задній прохід - 1-2 рази на день; при гінекологічних захворюваннях: нанести 0,5-1ч.л. на ватний тампон і провести тампонаду піхви на 1-1,5 години - 2 рази на день.

Загалом, можна жити, і не боятися таких страшних хвороб, як цукровий діабет, атеросклероз, ішемічна хвороба серця, інсульт, цироз печінки, виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки і багатьох інших. Екстракт насіння льону - це шедевр, створений самою Природою.

Відкуги

Написати відгук