Потрійна сила астрагала

Астрагал - одна з найдавніших лікарських рослин, історія походження якого овіяна легендами.

Після одного з великих походів з перемогою повернулося військо, а з ним - герой Автолик. Автолик відразу ж побіг додому, тому що на його подив мати не зустріла його біля воріт міста. Він побачив, що матінка важко хвора і не може навіть піднятися, так болить у неї серце ...

Виявилося, що за деякий час до приходу війська в місто, вісник помилково повідомив про загибель Автоліка, і мати, безмірно любила сина, втратила свідомість від інфаркту. І Автолик прибіг до Хирону просити допомоги: «Перемога буде для мене поразкою, якщо помре моя мати! Нехай боги краще візьмуть моє серце! »Весь день вони з Хироном шукали по лісах і горах потрібні рослини, але вони не допомагали матері. Ось уже стемніло, зірки запалилися. І прийшли вони до Садам богині Артеміди, де та виростила безліч лікарських рослин (ці сади мають реальний географічну адресу -Кавказ, овіяна легендами - Колхіда). Але шукати занадто довго. Тоді Хірон вистрілив зі свого чарівного лука прямо в зоряне небо, попросивши богів вказати порятунок. І з неба впала яскрава зірка. Розсипавшись іскрами, зірка впала на зарості трави і заблищала. «Астра», - вигукнув Хірон, -Перша Зірка! Зірка віддала всю свою силу траві. Цією травою врятували матір Автоліка і тисячі інших людей потім. Астрагалом прозвали цю траву.

І ще одна чудова легенда: Давним-давно в стародавній Греції жив вродливий юнак на ім'я ендимион. І сталося так, що одного разу Землю відвідала крилата Богиня Селена, вони зустрілися, і полюбили один одного.

Йшов час, і Селена розуміла, що скоро їм потрібно буде розлучитися - вона безсмертна, а її коханого закличе підземне царство Аїда.

З благанням вона впала до ніг верховного Бога Зевса. Не зміг відмовити їй Зевс, але і він не зміг порушити порядок. Він приспав Ендіміон, залишивши недоторканим його тіло, молодість і красу. І щоночі крилата Богиня Селена приїжджала на своїй колісниці, запряженій білими сяючими биками до свого коханого, пестила його своїми променями, і шепотіла йому слова любові. Але не чув він, занадто міцний був його сон. Дуже сумувала Селена. На голові у неї був вінок з квітів, і що виходить від них сяйво осявало землю, а іноді квітки обривалися, падали на землю, і відразу починали рости. Називаються ці квіти астрагалом. Так вони і поширилися по землі. З тих далеких часів астрагал і називається травою життя, який рятує людину від багатьох хвороб. Інші назви: божі ручки, котячий горох, переліт, польський переліт, петрів хрест.

Трава Астрагал дійсно має вражаючі цілющі властивості.

Астрагал шерстистоквітковий (Astragalusdasyanthus) внесений до реєстру лікарських рослин у багатьох країнах, як втім, і в список видів, що знаходяться на межі знищення, він внесений до Червоної книги.

Є у астрагала одна особливість - він росте поблизу залягання марганцевих або уранових руд, так як їх супроводжує золото. Астрагал тяжіє до золота і здатний накопичувати його в 100 разів більше, ніж міститься в грунтах (якщо в грунті 0,001 г / тонна, то в рослинах концентрація буде 0,1 г на 1000 кг). Зрозуміло, ніякої мови про промисловий видобуток дорогоцінного металу і бути не може, але цей факт підштовхнув древніх алхіміків до експериментів з астрагалом в пошуках міфічного "філософського каменю". Стародавні природознавці не підозрювали про існування рослин-концентраторів, до яких відноситься і астрагал, тому наївно вважали, що він наділений магічною силою, здатною перетворити в золото навіть землю. Хибні уявлення заважають алхіміків згодом дали багатющий матеріал для наукової медицини.

Лікувальними властивостями володіють і інші представники з роду астрагалів: густоцветковий (A. piletocladus), датський (A. danicus), сладколістний (A. glycyphyllos), хуан-чи (A. hoantchy) і ін., Але шерстістоцветковий займає найвищий щабель в ієрархічній сходах рослин-цілителів.

Астрагал - воістину унікальна рослина. У природі зустрічається як трав'яниста рослина, невеликий чагарник або напівчагарник. Як правило, багаторічна, але є і однорічні види астрагалу. Стебло прямостояче, висота коливається від 40 до 60 см. Листя рослини складні, знизу вони пріжатоволосістие, в інших місцях непарноперисте. Залежно від виду астрагала розрізняються квітки і суцвіття рослини, а також його забарвлення. Цвітіння починається в червні і триває до серпня. Плоди (боби) з'являються пізно восени.

Астрагал шерстистоквітковий - це багаторічна трав'яниста рослина з сімейства бобових. Воно сягає в висоту 40 см. Стебла у нього численні, прямостоячі, трохи навіть піднімають. Листя шовковисто-волохаті. Цвіте астрагал в травні і червні. Квітки у рослини жовтого кольору, вони зібрані в суцвіття, які дуже щільні. Дозрівають плоди в червні і липні.

Астрагал шерстистоквітковий росте в степах на площах зі збереженою степовою рослинністю. Поширений на території Молдови, України, на Балканському півострові, в південних районах Європейської частини Росії.

Астрагал містить найважливіші групи біологічно активних речовин: полісахариди - (грають роль імуностимуляторів), органічні кислоти - (допомагають процесу травлення, запобігають розвитку гнильних процесів), флавоноїди - (поглинають ультрафіолет і борються з раковими захворюваннями), дубильні речовини і рутин - (зміцнюють стінки судин, очищають їх, а також мають бактерицидні властивості), вітаміни С, Е, ефірні масла - (мають протизапальну, седативну і антимікробну ефектами). Насичений макро- і мікроелементами: залізо, кальцій, алюміній, кобальт, цинк, мідь, ванадій, фосфор, натрій і селен до 2,5 мг%. Фракція полісахаридів астрагала проявляє антиоксидантні (уповільнюють окислювальні процеси і захищають організм від освіти шлаків і токсинів), антидіабетичні, протипухлинні, імуномодулюючі властивості.

Потужний імуностимулятор і імуномодулятор. Його призначають при різних захворюваннях, пов'язаних зі зниженням опірності організму, включаючи синдром імунодефіциту (СНІД). Є комплексним загальнозміцнюючим і тонізуючим засобом, завдяки великому наявності селену стимулює кровотворення. Надає болезаспокійливу, гіпотензивну, антимікробну, жовчогінну, сечогінну дію.

Корінь астрагала покращує регіонарний кровотік в центральній нервовій системі, в серці і нирках. Має седативну, кардіотонічну, судинорозширювальну (комплексно тонізує роботу серця) дією. Він показаний при гіпертонічній хворобі, стенокардії напруги (больовий синдром за грудиною), набряках різної етіології, функціональних ураженнях нирок, алергічної висипки, при хронічній серцевій і нирковій недостатності першого та другого ступеня, при отруєннях, суглобовому ревматизмі, м'язових дистрофіях. Усуває зайве накопичення води при водянці і не допускає набряклості головного мозку.

Входить до складу лікувально-оздоровчих валеологических програм лікування хронічної втоми, посиленого потовиділення в нічний час, втрати апетиту різного генезу. Астрагал також використовується як нейтралізатор токсичної дії хіміотерапії при раку і для пом'якшення симптомів хвороби Альцгеймера (одна з придбаних форм вікового недоумства).

Він підвищує здатність організму боротися із захворюваннями і попереджати поширення злоякісних клітин на здорову тканину, уповільнює процес старенія.Как протипухлинний засіб астрагал використовують при жіночих захворюваннях (міома, фіброміома матки, рак шийки матки, яєчників, молочної залози), також при раку стравоходу, шлунка , кишечника, печінки, ревматичних болях, набряках різного походження, кривавих проносах, трофічних виразках, для нормалізації згортання крові, зупиняє маткові кровотечі.

Активно використовується для лікування астми, артриту, цирозу печінки, діареї, імпотенції і нервозності, для комплексної профілактики серцево-судинних захворювань. Застосовують при головних болях, запамороченнях, болях в серці, неврозах, шумі в вухах у людей з підвищеним артеріальним тиском, прописують в період реабілітації після перенесеного інсульту, так як вважається, що це стимулює відновлення мозкового кровообігу.

Екстракт астрагала офіційна медицина застосовує при нефриті (як хронічних, так і в стадії загострення).

При епілепсії в комплексі з екстрактами півонії і пустирника в рівних частинах.

При стенокардії - з глодом і валеріаною.

При сечокам'яній хворобі, пієлонефриті і циститі в комплексі з екстрактами ромашки, хвоща польового і споришу в рівних частинах.

Наявність вільної кремнієвої кислоти в астрагале, що володіє спорідненістю до легеневої тканини, дозволяє підсилити лікувальний ефект при використанні його настою в комплексному лікуванні туберкульозу і раку легенів. В даному випадку іони кремнію служать транспортним агентом, що збільшує ефективність доставки лікарських речовин до легким.

Зовнішньо астрагал використовують як ранозагоювальний засіб, у вигляді полоскань при запальних захворюваннях горла і порожнини рота, (при стоматитах, захворюваннях ясен, ангінах 20 - 25 крапель на півсклянки теплої води), у вигляді обмивань і примочок для загоєння ран і виразок, для спринцювань при гінекологічних захворюваннях (35-40 кап.на 0,5 л води).

З профілактичною метою рекомендується при стресах, зниженні працездатності, частих простудних захворюваннях, різних хронічних захворюваннях, ефективний при високих фізичних і розумових навантаженнях, для поліпшення мозкового кровообігу і тканинного дихання мозку.

Застосовується 7-10 крапель 3 рази на день, або 4-5 крапель 5 разів на день.

Відкуги

Написати відгук