Потрійна сила бетуліну

Бетулін дивовижне за своїми корисними властивостями речовина, що міститься в корі берези.

Бетулін є основним компонентом екстракту берести - цілющого компонента з кори берези. Забезпечує березі захист від зовнішніх факторів, в тому числі від різних паразитів.

Пріоритет в дослідженнях хімічних властивостей екстракту берести належить російському хіміку, сподвижника Михайла Ломоносова Товію Єгоровичу (Йогану Тобіас) Ловица. У 1788 році він шляхом сублімації (сублімація - перехід речовини з одного стану в інший) виділив з березової кори з'єднання білого кольору, що володіє максимальним лікувальним ефектом в лікуванні опіків і поверхневих травм. Ловиц вперше описав його хімічні властивості. Свою назву бетулін отримав в 1831 році. Його придумав відомий хімік Мезон, видозмінивши латинське слово betula - береза ​​на бетулін.

Береста використовувалася ще з давніх часів. Нею одягалися, в неї взувалися, розчісувати, на ній спали і зберігали всілякі продукти харчування. Так, наприклад, завдяки наявності в бересті натуральних компонентів срібла, вона має чудові бактерицидні властивості. У берестяних судинах може довго зберігатися молоко, залишаючись свіжим, також і сметана, масло, риба, м'ясо, гриби, горіхи, ягоди, мед. Хліб довго залишається свіжим і м'яким, а в борошні і крупах не заводяться жучки. Крім того, береста має властивість забирати з продуктів зайву вологу. Якщо обробити її певним чином, то можливо навіть варити на вогнищі всілякі страви. Також береста має властивість зберігати температуру.

Кора берези бородавчастої застосовується зовнішньо як ранозагоювальний і дезинфікуючий засіб, для лікування гнійних ран, для отримання дьогтю, який входить до складу мазей Конькова, Вишневського, Вилькинсона і ін.

Кора використовується при лікуванні грибкових захворювань шкіри і гіпергідроз (рясне потовиділення), верхня плівка берести накладається на фурункули. Береста берези бородавчастої та берези маньчжурської з успіхом застосовується в китайській медицині як жарознижуючий, антисептичний засіб. Кора берези пухнастої знаходить застосування як потогінний і «кровоочищающее» засіб.

У тибетській медицині корою берези лікують гнійні рани, паразитарні хвороби шкіри, у нанайцев вона є складовою частиною мазей для лікування важких ран і застосовується всередину при туберкульозі і хворобах шлунка. В Якутії берестой лікують абсцеси, а також призначають при венеричних захворюваннях.

Екстракт бетулін має такі властивості:

Гепатопротекторна, жовчогінну, антиоксидантну, протизапальну, протипухлинну, гіпохолестеринемічну, противірусну, імуномодулюючу, антигіпоксичну, антисептичну.

Екстракт бетулін здатний нейтралізувати дію вільних радикалів на клітини - основну причину старіння організму і деградації його окремих систем, відновлює структуру ушкоджених біологічних мембран - причину патологічних процесів в організмі - за принципом «латання дірок».

Полегшує пристосування організму до різних несприятливих факторів навколишнього середовища, стресів, фізичних і розумових навантажень, роботі на шкідливому виробництві, ефективний при метеозалежності (зокрема, незамінний при сезонних формах).

Попереджає появу шлаків і токсинів (зокрема, викликаних неконтрольованим прийомом фармакологічних засобів), знижує кількість мутацій в хромосомах і генах, частоту виникнення спадкової мінливості організму. 

Бетулін ефективний в комплексній терапії при лікуванні онкологічних захворювань. Вбудовуючись в клітинну мембрану ракової клітини, на початковому етапі перешкоджає її реорганізації і прирікає її на природну загибель (апоптоз). Таким чином, бетулін діє вибірково на хворі клітини і підвищує стійкість здорових клітин.

Якщо у нормальних клітин молекули бетуліну відновлюють структуру пошкоджених біологічних мембран за принципом «латання дірок», то, перебуваючи в мембрані мутований клітини, бетулін перешкоджає її подальшому ненормальному розвитку і викликає її природну загибель.

Екстракт бетулін, будучи гепатопротектором, попереджає руйнування гепатоцитів (клітини печінки), захищає їх від пошкоджень різними хімічними речовинами і радіоактивними елементами, сприяє нейтралізації та виборчому виведенню шкідливих речовин з організму, попереджає запальну інфільтрацію, покращує жовчоутворювальну функцію печінки.

Противірусна активність екстракту бетулін встановлена ​​по відношенню до вірусів грипу птахів, вірусу грипу типу А, вірусу герпесу простого, гепатиту C, ВІЛ-1, інфекційного ринотрахеїту, ротавірусів (вірус діареї).

Бетулін перешкоджає повноцінній репродукції вірусу в організмі.

Перевагою бетуліну є той факт, що кількість противірусних препаратів обмежена, багато імуномодулятори не можуть широко застосовуватися в клінічній практиці через токсичність і небажаних ефектів. Наприклад, препарати інтерферону відрізняє короткочасність дії, необхідність застосовувати в початковій стадії хвороби, висока вартість. Тривале застосування інтерферону викликає тривогу і дратівливість, психози. Бетулін не токсичний і не має побічних дій.

Екстракт бетулін володіє гіпохолестеринемічною дією, тобто може перешкоджати розвитку атеросклерозу. Затримує всмоктування холестерину з кишечника, підсилює його виділення з жовчю.

Екстракт перешкоджає розвитку запальних процесів в стінках судин, покращує бар'єрні функції судинного ендотелію. 

Бетулін надає позитивний ефект на обмін речовин, сприяючи профілактиці ожиріння. 

Екстракт бетулін зарекомендував себе як засіб сприяє збільшенню фізичних, фізіологічних можливостей. Він блокує негативні наслідки при перетренованості, що не виснажуючи резерви організму спортсмена і не будучи допінгом. 

Бетулін ефективний при:

 • гострих і хронічних поразках печінки будь-якої етіології;
 • при вірусних захворюваннях печінки (гепатит A, Б, С), цирозі; 
 • при холециститах, холангітах, жовчнокам'яній хворобі;
 • для профілактики утворення жовчних каменів;
 • при хіміо- і променевої терапії онкологічних хворих; 
 • для профілактики виникнення онкозахворювань;
 • при алкогольних ураженнях печінки;
 • при травмах, опіках, хірургічних операціях, особливо із загальним наркозом. 
 • при туберкульозі екстракт позитивно впливає на процеси відновлення легких;
 • при ішемічній хворобі серця, дихальної недостатності і фізичних навантаженнях підвищує стійкість організму до кисневої недостатності;
 • фізичних і розумових навантаженнях, при роботі на шкідливому виробництві і при метеозалежності,
 • при зниженому імунітеті для підвищення захисних сил організму;
 • для поліпшення кровообігу і еластичності судин;
 • якнайшвидшого відновлення після перенесеного інфекційного захворювання.

Важливим фактором екстракту бетулін є відсутність токсичності і побічних ефектів навіть при тривалому застосуванні і важкому ураженні печінки. 

Цей прекрасний і цілющий препарат потрібен всім: і хворим, і здоровим, як дітям, так і дорослим.

Відкуги

Написати відгук