Потрійна сила глоду

Напевно важко знайти людину, яка б не чула про глоду - одна з найдавніших ягід відомих людині.

Глід звичайний в народу називають по різному: глод, дерево невинності, боярка, бариня-дерево. Родова назва глоду Crataegus (кратегус) походить від грецького cratanos (кратанос), що позначає сильний, міцний. Ця назва глід отримав за свою видатну довговічність і стійкість до несприятливих умов, а також за дуже тверду деревину. Окремі екземпляри доживають до 400 років.

Деревина глоду настільки тверда, що підходить для виготовлення токарних виробів, а кора використовується в якості барвника тканин в червоний колір.

Чималу увагу приділялося завжди і достатку колючок. Завдяки їм, ця рослина вважалося оберегом від злих сил, здатних шкодити людям. Колючі гілки прикріплялися біля входу в житло, щоб зло не могло проникнути всередину.

Народи півночі махали над ліжечками хворих малюків гілками глоду і вимовляли спеціальні цілющі слова. У скандинавських народів він вважався рослиною холоду і темряви. У молдаван були повір'я про те, що всі хвороби ніг, особливо рани, відбуваються з вини цієї рослини.

Багато століть тому йому приписували не тільки найсильніші цілющі властивості, а й магічну силу. Молодята в Стародавній Греції на вівтар Гіменея (Бога шлюбу) клали вінки, сплетені з гілок саме цього чагарнику, в надії на те, що це зміцнить шлюб і зробить його найщасливішим.

У древніх слов'ян існувала легенда про дівчину з кольором обличчя, схожим з облитим зорею снігопадом, чиї русяве волосся часто були прикрашені вінком з глоду. У неї був звужений; і з дня на день в домі чекали сватів. На біду закохану красуню пристрасно полюбив приїжджий іноземець. Одного разу він вистежив дівчину і захотів заволодіти нею силою. Однак, не бажаючи порушувати клятву, дану своїй коханій, красуня вибрала смерть. З тих пір глід став символом невинності і цнотливості, а молодих російських дівчат в честь їх гордої сестри почали називати "бояриня" або "панянками".

Там глід за селом росте,

У чагарнику хлопця діва чекає.

Від куща квіти у вінок вплела,

Що безневинна хлопцю знати дала.

Скоро свадебку у селі грати,

Але не весілля грати - сльози витирати ..

Сподобалась вона басурманін -

красою своєї запаморочила.

Як підкрався ворог - не помітила.

Басурманін так відповіла:

Ти не чіпай, Баскак, ​​юної дівчини,

Постояти за себе вистачить силушки!

Тільки зроби крок, так вб'ю себе,

Бути зганьбленої не дозволю я!

Зробив ворог крок до неї, та остовпів,

Як в руках її гострий ніж блищав ...

На чагарнику ягідок не порахувати, кажуть вони:

Бережіть честь!

Так з тих давніх пір, в честь Бояришень

Величають його: Кущ Глід!

Цілющі властивості глоду описані ще в стародавніх трактатах Діоскорид і застосовуються до нашого часу. Ще в Стародавній Русі глід користувався широкою популярністю «лікаря», особливо при порушенні діяльності серця. У роки війни плоди використовувалися в якості замінника дефіцитних серцевих препаратів.

Сьогодні ця ягода не менше популярна, і хоч її лозу вже не використовують для плетіння вінків, корисні властивості глоду цінуються дуже високо.

Корисні властивості глоду легко пояснити його складом, ягоди містять широкий вітамінний ряд: А, К, С, Е, вітаміни групи В. Глід відрізняється великою кількістю калію і кальцію, магнію, заліза, а також мікроелементів марганцю, міді, цинку.

У багатьох видах глоду каротину не менш, ніж у моркві або шипшині, а також великий перелік біологічно активних речовин: сапонінів, флавоноїдів, крохмаль, фруктозу, кратеговую кислоту, ефірні масла, органічні кислоти, холін, сорбіт, пектин. Деякі компоненти цієї ягоди досить рідко зустрічаються в природі і дуже цінні для організму. Наприклад, урсолова кислота має протизапальну, антимікробну, судинорозширювальну дію. Має легкий сечогінний ефект, має протипухлинні, гепатопротекторні та кардиостимулирующего властивості. Ця ж кислота є і найважливішим компонентом колагену шкіри, тому вживання плодів глоду виробляє омолоджуючий ефект, урсолова кислота активно стимулює регенерацію клітин.

Екстракт плодів глоду ТМ «Прімафлора» володіє потужним комплексним кардиотоническим (тонізує роботу серця) дією.

Має судинорозширювальну дію, глід приносить користь властивістю тонізувати серцевий м'яз, забезпечувати достатнє надходження кисню. Знижується частота, встановлюється ритм, сила серцевих скорочень. В результаті зменшується збудливість серця, знімається його стомлення, поліпшуються коронарний кровотік і мозковий кровообіг. Знижує прояви легких форм миготливої ​​аритмії, тахікардію (в тому числі і при підвищеній функції щитовидної залози). Вибірково розширює коронарні судини, підсилює постачання серця киснем, повністю і комплексно на молекулярному рівні усуває больовий синдром при різних видах стенокардії, сприяють попередженню (знижує ризик в кілька разів) інфаркту міокарда.

Екстракт нормалізує показники згортання крові, рівень холестерину, запобігає утворенню атеросклеротичних бляшок. Його застосовують у разі спазму судин.

Виявляє седативну (заспокійливу, але без настання сонливості) дію, знижує збудливість центральної нервової системи, сприяє усуненню безсоння, допомагає нормалізувати сон, підсилює постачання киснем судини головного мозку. Використовується для лікування клімактеричного неврозу.

Екстракт глоду допомагає при гастриті в будь-якій формі, метеоризмі, в разі утрудненого травлення у дітей.

Підвищує імунітет, допомагає швидше відновити сили після перенесених захворювань.

Для профілактики ІХС корисно приймати з екстрактом шипшини по 5 -7 крапель кожного екстракту.

Для профілактики стенокардії та інфаркту міокарда варто приймати екстракт глоду з екстрактом пустирника по 5 кап. кожного екстракту.

Заспокійлива дія робить коктейль: Екстракт глоду 3 -5 кап + екстракт Валеріани 3-5 кап + екстракат Пустирника 3-5 кап. + Екстракт Фенхелю 3-5 кап. (Або екстракт півонії 3 - 5 кап.).

При підвищеному тиску екстракт глоду 5 кап + екстракт пустирника 5 кап. + Екстракт півонії 3-5 кап + екстракт Ромашки 3-5 кап. або екстракт глоду 5 кап + екстракт пустирника 5 кап. + Екстракт півонії 3-5 кап + екстракт Валеріани 3-5 кап.

При зниженому тиску частіше трапляється слабкість, запаморочення, погано переноситься спека. Для підтримки тонусу допоможе екстракт глоду 5-7 кап + екстракт звіробою 5 кап.

Для профілактики і лікування варикозного розширення вен приймати екстракт глоду 3-4 кап + екстракт звіробою 5-6 кап. + Екстракт пустирника 5-6 кап. Також можна використовувати наступний склад: екстракт глоду 3 кап. + Екстракт Ромашки 5-6 кап. + Екстракт Софори 5 кап. + Екстракт м'яти 5 кап + екстракт пустирника 3-5 кап.

Для усунення печії та інших неприємних проявів в результаті запалення слизової шлунка приймати екстракт глоду і екстракт м'яти по 5-7 кап. кожного екстракту.

Доведено ефективність екстракту глоду в складі лікувально-оздоровчих валеологических програм особам похилого, старечого віку.

Встановлено відсутність будь-якого токсичного дії при тривалому прийомі екстракту глоду; так, успішно застосовується пацієнтами з порушеною нирковою функцією.

Екстракт глоду входить до складу оздоровчих програм, рекомендованих валеологами як полівітамінний комплекс в приготуванні лікувального чаю.

Рекомендації щодо застосування: по 7-10 крапель 3 рази на день до їди на воді.

Застереження: індивідуальна непереносимість.

Відкуги

Написати відгук