Потрійна сила чаги

Сьогодні ми познайомимося з дивним, неповторним витвором природи - чагой.

Чага, або березовий гриб - стерильна (безплідна) форма гриба. Найчастіше зустрічається на березах, від чого й отримала народну назву «чорний березовий гриб». Рідше вражає деякі інші живі дерева -ольху, горобину, бук, в'яз, клен.

Усередині гриб має темно-коричневий відтінок, ближче до деревини м'якоть гриба рудо-бурого кольору. Зростає гриб протягом 10-20 років, прориваючи кору, поглиблюється в стовбур, з часом на протилежному боці стовбура з'являється плодове тіло.

Спори проростають тільки в тому випадку, якщо потрапляють на пошкоджені ділянки кори дерев. Утворюється наріст неправильної форми, що досягає від 5 до 40 см в діаметрі і товщиною 10-15 см. Наріст гриба нагадує чорну бородавку на деревному стовбурі, неправильної форми з чорною поверхнею, покритою глибокими тріщинами.

Виростаючи з маленькою суперечки до величезних розмірів, тіло гриба насичується корисними речовинами завдяки березовому соку і різних компонентів, присутніх в дереві, на якому він розвивається.

Чага зустрічається в березових лісах України, Росії, Східної Європи, Кореї, на півночі США, в горах Північної Кароліни.

Про чаге і його особливих лікарські властивості люди знають так давно, що до сих пір залишається загадкою - коли і яким народом було вперше відкрито цей чудодійний природний засіб. Згадки про нього зустрічаються і у стародавніх римлян, які ввозили березовий гриб з Європи, і в наукових трактатах Авіценни, і в давньоруських літописах і лечебніках.

У літописі XI ст. згадується про чудесне зцілення від пухлини губи великого князя Володимира Мономаха. Цим своїм одужанням князь зобов'язаний відвару березового гриба, губки. Але ще задовго до цього східні слов'яни застосовували цей гриб для лікування багатьох хвороб, як зовнішніх, так і внутрішніх. Ним лікували хворий живіт, нирки і легені, розтирали суглоби і зціляли в лазні хвороби шкіри, застосовували в гінекології, успішно використовували для позбавлення від пухлин і пили просто як чай - для загальної бадьорості тіла і духу.

У п'ятдесятих роках XIX ст. цікавить чага і офіційну медицину. У клініці Московського медичного інституту лікарем Іноземцева Ф.І. було проведено перше клінічне випробування цього широко відомого народного засобу.

Всі дослідники сходилися на тому, що препарати чаги у багато разів підвищують захисні сили організму людини, регулюють діяльність травної, нервової, серцево-судинної і дихальної систем, покращують загальний стан хворих.

Але в протипухлинну активність гриба вчені не вірили, вважаючи випадки лікування простим збігом. Дослідження тривали, і тільки через сто років, в 1955 році МОЗ СРСР офіційно визнав дивовижні лікувальні властивості чаги і привласнив грибу статус офіційного лікарського засобу.

Але і на сьогоднішній день тривають вивчення березового гриба. Над ним працюють фахівці України, які довели, що гриб чага збільшує активність головного мозку, підсилюючи обмінні процеси, активно бореться з пухлинами, знижує рівень радіаційного зараження. Японські фахівці вивели високі імуномодулюючі та противірусні якості гриба.

Чага є і одним з найсильніших природних антиоксидантів.

Лікувальні властивості гриба обумовлені його хімічним складом. У чаге міститься безліч таких важливих компонентів, як солі кремнію, вільні феноли, органічні кислоти, пуринові і стероїдні сполуки (грають також важливу роль в біоенергетиці клітини, в механізмі гормональної регуляції), клітковина, лігнін (речовина, що знаходиться тільки в рослинах, забезпечує герметичність стінок судин), полісахариди. Крім того, до складу березового гриба входять мікроелементи: цинк, срібло, нікель, натрій, мідь, марганець, магній, кобальт, кальцій, калій, кремній, залізо, алюміній.

Також в чаге є щавлева, мурашина, оцтова та інші кислоти, так необхідні нашому організму.

Завдяки такому набору корисних компонентів і мікроелементів гриб не тільки благотворно впливає на організм людини, але і робить сильний вплив лікування.

Чага має знеболюючу, ранозагоювальну, сечогінну, спазмолітичну, протизапальну, кровоспинну, протимікробну властивостями. Екстракт Чаги використовується як потужний протипухлинну, в'яжучий, антисептичний, протиалергічну, імуномодулюючу засіб.

У чаге накопичуються природні речовини, які береза ​​виробляє як засіб захисту проти гриба-паразита. Ці речовини і є основоположними в широкому застосуванні екстракту чаги: збільшує захисні властивості організму, надає стимулюючу дію на ферментні системи, стимулює центральну нервову та ендокринну системи, покращує всі види обмінних процесів.

Застосування чаги дозволяє активізувати і відновлювати загальмовані ферментні системи, покращувати в організмі і в тканинах мозку обмін речовин, стимулювати активність нейрогуморальної і нервової систем, підвищувати захисні функції організму.

Чага благотворно впливає на стан серцево-судинної і кровоносної систем. Регулярне використання губки дозволяє стимулювати кровотворення, підвищувати в крові рівень лейкоцитів, регулювати функціональність серцево-судинної системи.

Екстракт чаги ефективний в рубцювання виразкової хвороби шлунка, дванадцятипалої кишки; при хронічних захворюваннях печінки різного походження; стримує зростання пухлин, запобігаючи розвитку метастаз.

Чагу використовують як симптоматичний спосіб в комплексних оздоровчих програмах при застарілих злоякісних пухлинних процесах, що покращує загальне самопочуття хворих, усуває (знімає) виснажливий больовий синдром. Чага особливо ефективна при раку щитовидної залози, легень, шлунка, кишечника, пухлинах в області малого тазу, доведено успішне застосування екстракту при локалізації пухлин в кістках і на шкірних покривах.

Чага активізує обмін речовин у мозковій тканині, підвищує біоелектричну активність кори головного мозку, покращує діяльність серцево-судинної і дихальної системи.

Підтверджено надзвичайно успішне використання гриба в комплексному оздоровленні при псоріазі.

Покращує роботу травної системи, нормалізує кислотність шлункового соку.

Застосовують екстракт Чаги:

  • при виразковій хворобі шлунка, дванадцятипалої кишки;
  • гастритах будь-якої кислотності;
  • при хронічних захворюваннях печінки різного походження;
  • при цукровому діабеті та інших порушеннях обмінних процесів;
  • для поліпшення роботи серцево-судинної і дихальної системи;
  • при псоріазі;
  • при алергії;
  • для профілактики і комплексного лікування онкозахворювань.

При перших ознаках грипу полоскати горло - на 50 мл води 15-20 крапель екстракту Чаги.

Для застосування всередину при грипі змішувати екстракт Ехінацеї і екстракт Чаги в співвідношенні 2: 1 і приймати 3-4 рази на день.

При розташуванні пухлин в малому тазу (в прямій кишці, статевих органах, простаті або сечовому міхурі) застосовується у вигляді мікроклізм, на 50 мл води 25-20 крапель екстракту Чаги.

При парадонтозі - екстракт Ромашки (або календули, звіробою) + екстракт Чаги в рівних кількостях для полоскань або аплікацій.

Застереження: індивідуальна непереносимість, вагітність, годування груддю.

Відкуги

Написати відгук