Потрійна сила чорниці

Екстракт Чорниці - його цілющі властивості.

Існує легенда про чорницю. Давним-давно це було. В дрімучих, непрохідних лісах, по сусідству з людьми жили гноми. Дізнавшись про незчисленні їх багатства, люди стали усюди перекопувати, рити землю, шукаючи скарби. Пішли гноми з рідних місць.

 

Бідний народець день і ніч бродив по темному, непривітне лісі в пошуках хоч якогось захисту. Ніхто не прийшов до них на допомогу. І тільки чорничний кущик прихистив їх, сховав під свої гілочки. На знак подяки гноми розселили чорниці по всьому світу.

 

22 липня по народним календарем день Панкратія і Кирила. Початок збору чорниці, чорничний день. "Чорниця відведе від живота лихо". За старих часів говорили: чорниця відновлює здоров'я і збільшує світосприйняття. Первісна назва - теремніка. Мала славу ця ягода чудовою. Пособляет вона в жнивну час. Вдосталь належало всякий день чорниці є і старим, і малим (особливо в жаркий літній час). Їх від всіх хвороб захищала ця ягода, лікувала виразки шлунка, кров чистила, печінку врачевала.Родівшімся в цей день пізнаний над грибними та ягідними місцями. Їм слід носити агат (камінь різних кольорів і відтінків, природний сплав кварцу і яшми, сердоліку, халцедону і ін.).

 

За старих часів чорницю називали "молодильної ягодою". Вважали, що вона омолоджує організм. Наші предки знали цілющу силу чорниці. Чорниця є найпопулярнішим народним лікарською рослиною.

 

Французька народна медицина, а в даний час і класична, застосовують чорницю для лікування та попередження пухлин у внутрішніх органах людини.

 

Цікаві факти про чорницю: Давно відомо, що ягоди чорниці значно поліпшують зір в сутінках, підсилюють гостроту зору, забезпечують збільшення поля зору і зменшують втому очей. Доведено, що чорниця прискорює оновлення сітчастої оболонки очей. Цікаво, що під час Другої світової війни англійські льотчики їли чорницю і чорничне варення з метою поліпшення зору вночі і в сутінках. Чорниця входить в меню космонавтів.

 

Ще одна дивна властивість чорниці виявив американський вчений з Бостона Дж. Джозеф, провідний фахівець з проблем старіння, який повідомив, що лабораторні дослідження, проведені ним, довели: насичена чорницею дієта ефективна проти таких симптомів старіння, як втрата пам'яті, м'язової сили, зору і порушення координації рухів.

 

Назва "чорниця" пов'язане соспособностью фарбувати ( "чорнити") губи, зуби, пальці.

 

Барвник чорниці є РН-індикатором і при зниженні кислотності змінює колір на синій. Чорницю використовують як фіолетовий рослинний барвник, наприклад, для таврування м'яса.

 

Склад екстракту чорниці дуже багатий:

Головне багатство чорниці - це антиоксиданти. Як відомо, вони пов'язують вільні електрони (радикали) і цим самим не дають утворюватися недоброякісним пухлин, впливаючи на організм на клітинному рівні. Таким чином, чорниця є хорошим засобом для профілактики ракових захворювань. Чорничні антиоксиданти називаються антоціанинами. Вони є в редисці, ожині, яблуках, червоною капусті і темному винограді. Однак рекорд за вмістом антиоксидантів, безсумнівно, належить черніке.Она містить значні кількості барвника антоциана. Він зменшує ризик багатьох захворювань: серця, кровоносної системи, очей та онкозахворювань.

 

Крім антоцианина, в чорниці містяться протоантоціаніди, флавоноїди і таніни, які діють як антиоксиданти, які зменшують запалення. Чорниця особливо багата вуглеводами, вона зібрала в собі величезну кількість корисних для нашого організму речовин.

 

До складу чорниці входять незамінні органічні кислоти. Такі як, лимонна кислота, молочна кислота, хінна кислота, щавлева кислота, яблучна і бурштинова кислоти. Саме такий унікальний кислотний склад, багато в чому, визначає її унікальні лікувальні властивості.

Крім того, до складу чорниці входять багато, необхідні нам для нормальної життєдіяльності, мінерали.

 

Це солі: заліза, калію, марганцю, міді, сірки, фосфору, хрому та цінка.По вмісту марганцю, чорниці немає рівних серед растеній.Черніка хороший джерело магнію і кальцію.

 

Крім того, в чорниці присутні: каротин (вітамін А), вітаміни групи В, вітаміни С і РР. Так само в чорниці є дубильні речовини, спирти і ефірне масло.

 

Чорниця багата пектинами, які здатні вичищати кишечник від продуктів розкладання, шлаків і навіть солей важких металів.

 

Завдяки комплексу біологічно активних речовин, екстракт чорниці ТМ «Прімафлора» має різнобічні цілющі властивості і широко використовується для профілактики і відновлення здоров'я.

 

Екстракт чорниці ТМ «Прімафлора» застосовується при хворобах очей, шлунково-кишкового тракту, цукрового діабету та в геронтології, серцево-судинних захворюваннях, лікує захворювання очей, а також місцево при лікуванні опіків і виразок, стоматитів і гінгівітів.

 

Одне з найважливіших корисних властивостей екстракту чорниці - це її сприятливий вплив на нашу травну систему. Завдяки високому вмісту дубильних речовин, екстракт надає в'яжучий і противопоносное дію, регулює роботу травного апарату: при проносах виявляються його терпкі властивості, а при запорах, викликаних атонією кишечника, він має послаблюючу дію, сприяючи спорожнення кишечника, так само корисний при катарах шлунка (особливо зі зниженою кислотністю) і кішечніка.Іменно тому, екстракт використовують при гастритах, ентероколітах, а також як при проносах, так і при запорах. До того ж, чорничний екстракт має бактерицидну дію. Фітонциди, що містяться в екстракті чорниці, дуже ефективні при лікуванні дизентерійної палички, стафілококу, збудників дифтерії і навіть такого захворювання, як черевний тіф.Іспользуют екстракт чорниці при гострих і хронічних шлунково-кишкових розладах, особливо у дітей. Мікроклізми допомагають при гемороїдальному кровотечі (на 50 мл кип'яченої остигнула води 20-25 крапель екстракту).

 

При цукровому діабеті допомагає знизити вміст цукру в крові і стимулювати роботу підшлункової залози, за рахунок міститься глікозиду неоміртіллін, що володіє здатністю знижувати вміст цукру в крові. Особливо ефективний прийом екстракту чорниці при цукровому діабеті в комплексі з панкреафітамом (вживанням топінамбура), а також разом з екстрактами кропиви і конюшини.

 

Екстракт чорниці покращує кровопостачання очей, загострює нічний зір (сутінковий), він сприяє оновленню клітин сітківки ока і поліпшує кровообіг. Цим обумовлено її благотворний вплив на наш зір. Вживання екстракту чорниці корисно всім, чия професія пов'язана з тривалим напругою зору, так як він посилює гостроту зору і зменшує втому очей в результаті тривалої роботи при штучному світлі.

 

Чорниця добре знімає втому очей при читанні, роботі з комп'ютерами, при водінні машини в темний час доби. Вона підсилює дію інших методів лікування захворювань очей (краплі, гімнастика очей, застосування синтетичних лікарських засобів), допомагає підвищити природний захист тканин очей від деструктивних змін сітківки і кришталика.

 

Сьогодні чорниця - одне з найпопулярніших засобів для поліпшення зору. Це властивість чорниці обумовлено наявністю в ній антиоксидантів з групи біофлавоноїдів. Вони сприяють поліпшенню нічного зору, нормалізує стан клітинних мембран. Флавоноїди чорниці роблять капіляри сітківки більш міцними і стимулюють регенерацію родопсину - пігменту очі, який сприймає світло при зниженій освітленості.

 

При лікуванні кон'юнктивітів хороший ефект надає застосування екстракту чорниці в комплексі з екстрактами ромашки і фенхелю, як всередину так і місцево. (Місцево, роблячи примочки або промиваючи очі 5-6 разів на день - по 10капель кожного екстракту на 100 мл кип'яченої, остигнула води)

 

Екстракт чорниці вживають при подагрі, ревматизмі та інших захворюваннях, пов'язаних з порушенням обміну речовин.

 

Вживання екстракту чорниці є хорошим профілактичним засобом для запобігання хворобам серця. Завдяки вмісту великої кількості антиоксидантів, вживання чорниці, знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Рекомендується вживання екстракту чорниці і в якості профілактики та лікування анемії, тромбозів і інфаркту міокарда. Завдяки особливій речовині (антикоагулянти), що входить до складу чорниці, знижується згортання крові.

 

Згідно з останніми дослідженнями, систематичне вживання чорниці, допомагає зберегти мозок молодим і уникнути хвороби Альцгеймера. Корисно вводити в свій раціон екстракт чорниці всім, чия діяльність пов'язана з великим розумовою напругою. Це сприятливо позначається на роботі мозку і розумових здібностях, помітно покращує память.Черніка - найбагатше джерело так званих антоцианидинов, які є найсильнішими з усіх природних антиоксидантів. Екстракт чорниці довів свою здатність збільшувати кількість речовини дофаміну в організмі. Це з'єднання регулює найважливіші процеси в мозку. Дофамін сприяє виробленню гормону росту {соматотропин), який відповідає за оновлення і омолодження клітин всього організма.Под впливом чорниці відзначається також поліпшення пропускної здатності клітинних оболонок і зниження рівня запальних процесів. Поліпшується передача нервових імпульсів від нервових клітин до інших клітин організму.

 

Екстракт чорниці допомагає при захворюваннях сечостатевої сфери: запобігає появі пухлин передміхурової залози на клітинному рівні. Це відбувається через те, що чорниця здатна затримувати процеси старіння в організмі людини.

 

Використовується як сечогінний, а також при лікуванні нічного нетримання сечі і при наявності піску в нирках. Завдяки своїм бактерицидним властивостям, чорниця корисна при запаленнях сечостатевих шляхів і нирок.

 

Оскільки чорниця може використовуватися як омолоджуючий засіб, вона діє на судини, зміцнюючи їх, сприяє поліпшенню пам'яті, попереджає інфекційні захворювання і навіть може підтримувати нормальну вагу.

 

При ангіні, стоматиті, катарі верхніх дихальних шляхів обполіскувати порожнину рота і горло (25-20 крапель на півсклянки теплої води) і приймати всередину по 10-15 крапель екстракту чорниці кілька разів на день. Дітям дозу прийому зменшують в залежності від віку (до 6 років 5 кап, 7-12 років - 7-10 кап 4-5 разів на день).

 

Мокнучі екзема, опіки, псоріаз та інші шкірні захворювання:

застосовувати в якості компресів і примочок. Фітонциди екстракту чорниці переможуть всі мікроби, що заважають загоєнню ран і викликають різні шкірні захворювання.

 

Як антиоксидантну і ангіопротектівним засіб екстракт ягід чорниці застосовується при:

серцево-судинних захворюваннях;

гіпертонії, атеросклерозі;

варикозному розширенні вен, тромбофлебіті.

 

Екстракт ягід чорниці використовується в офтальмології при таких захворюваннях і станах, як:

дистрофія і дегенерація сітківки (може застосовуватися в поєднанні з іншими препаратами і як самостійний засіб);

діабетична ангіопатія (для профілактики захворювань очей), діабетична ретинопатія, ретинопатії різного походження;

діабетична катаракта, що формується катаракта;

порушення сутінкового зору і механізмів адаптації зору в темряві;

підвищені, в тому числі світлові, навантаження на зоровий апарат (для захисту сітківки від сонячного, комп'ютерного та інших видів випромінювання);

зниження гостроти зору, зорова втома, перенапруження очей, астенія очних м'язів;

короткозорість, далекозорість;

стану після травм і запальних захворювань очей, для прискорення загоєння після операцій на очах;

вікові зміни в структурах ока, пов'язані з процесами старіння (деструкція склоподібного тіла, субатрофия радужкаі і ін).

Народне прислів'я говорить:

"Там де їдять чорницю і суницю лікарям робити нічого".

Відкуги

Написати відгук