Потрійна сила кропиви

Назва сімейства кропив'яних «Urticaceae» утворено від латинського слова «ura» - «пекучий», і дано через наявні на кропиві пекучих волосків. Кінчик кожного волоска, за формою схожого на медичну ампулу, покритий солями кремнію. Під час дотику до рослини кінчик волосини обламується, гострі краї впиваються в шкіру і в неї потрапляє дратівливий сік.

До складу соку жалких клітин кропиви входять гістамін, холін і їдка мурашина кислота, яка, потрапляючи на шкіру людини, викликає опік. Опік кропивою досить хворобливий. Таким способом рослина намагається захиститися від травоїдних тварин. Саме через ці волосків кропива і отримала своє «латинське» назву.

Кропива відома людству з незапам'ятних часів. Спочатку з кропиви отримували волокна для вироблення шовкових тканин. Досить згадати героїню казки Андерсена «Дикі лебеді», яка робила тканину з кропиви і шила сорочки для своїх братів.

Існує така легенда:

Багато років тому була страшна війна. Війна двох стародавніх народів: один був мирний, жив спокійним життям, ніколи ні на кого не нападав; вони розвивалися, обробляючи землі, навчаючись ремеслам у інших народів і торгуючи. Інший був народ воїнів: вони жили війною, трощачи і спалюючи чужі цивілізації; війна була їх єдиною метою, метою всього життя кожного з представників народу без винятку. Щосили цей народ намагався весь час з кимось воювати, бо мирний час було їх крахом: відрікшись від своєї природи і переставши атакувати, за стародавнім закляттям вони прирекли б себе на смерть.

Вони весь час воювали, з ким завгодно, і стирали з лиця землі інші народи. Але той народ, з яким вони воювали зараз, вони довгий час не в силах були зруйнувати; набираючись люті, покращуючи бойові навички і удосконалюючи зброю, воїни чекали того години, коли їх напад на найсильнішу цивілізацію увінчається успіхом.

А мирний народ за своєю природою ніколи не готувався до війни, він витримував атаки сусідів тільки завдяки численному населенню, сильному духу єдності і бажанням жити. Вистоявши чергову облогу, після якої противник без нічого відступав, вони від щирого серця сподівалися, що більше такого не повториться ...

І ось день, коли воїни розгромили всіх, крім одного народу, і запаслися зброєю і провізією для останньої битви, настав. Палаючі люттю воїни пішли з нападом на останнього живого противника.

Мирні витримали вже вісім воєн з лютими суперниками. Але на цей раз їх терпіння, духу єдності і надій на краще не вистачило ...

До загибелі цивілізації залишалося недовго. Всі села мирного народу були зруйновані, велика частина населення - убито. І тут полководцю народу воїнів на очі потрапила маленька трирічна дівчинка, перелякана, бігом перетинає поле бою в пошуках матері. Таких маленьких дітей вбивати не можна було. Але зазвичай вони вмирали самі, опинившись без піклування батьків ...

Винищивши всіх, крім маленької дівчинки, воїни зібрали Раду, щоб вирішити, що робити з дитиною. Вона була наймолодшою ​​представником загиблої цивілізації і єдиною, хто не переступив віковий поріг, який дозволив би воїнам холоднокровно винищити останньої людини з чужого народу. Вбити дівчинку було неможливо: за це воїни були б жорстоко покарані. Тоді дитину вирішили зачарувати: ввечері того ж дня викликали мага, розвели багаття, і після того, як хором було вимовлено заклинання, всі зникли.

Дівчинка зникла, бо так вона була зачарована. А все решта - тому що у них не залишилося жодного шляху здійснювати далі свою мету життя. Воювати просто стало не з ким, і народ воїнів, незважаючи на те, що свою природу він не відкинув, зник назавжди.

Маленька дитина по заклинання перенісся далеко-далеко від рідної планети. Він впав на землю маленьким насіннячком і виріс в невисока рослина. Ця рослина дуже лякливо, тому воно захищається від всіх жалячими волосками на листочках. Воно намагається відгородитися від навколишнього світу, який колись повідав їй, маленькій дівчинці, страшну історію загибелі всього того, чим вона так дорожила.

Кропива - містичне рослина, що володіє захисними властивостями. Кропив'яним віниками підмітали підлогу в будинку, щоб прогнати злих духів і «вимести» негативну енергію. З стебел кропиви сплітали килимки для передпокою.

Вважалося, що якщо людина прийшла в будинок з нехорошими намірами, то, постоявши на кропив'яному килимку, він втратить всю свою силу.

Кропиву називали зеленим окропом, вогонь-травою, пустопорожніцей, Борсучим коренем і навіть Ведьмин хлистом.

З кропив`яного полотна шили найміцніші вітрила. В Японії кропив'яний джгут в поєднанні з шовком був головним матеріалом у виготовленні дорогих самурайських обладунків, з задерев'янілих стебел робили щити, а з найміцнішого кропив`яного волокна, крученого і натертого воском, - тятиви для лука.

Археологи кажуть, що ще древні люди по всій Європі широко використовували кропиву. З неї робили мотузки, плели мережі і навіть шили одяг.

А ось ще кілька цікавих фактів про кропиву:

Кропива є улюбленими ласощами і засобом существованіятакіх метеликів, як репейница і адмірал. Якби її не було, то ці види метеликів перестали б існувати.

Кропива вважається прекрасним кормом для великої та дрібної рогатої худоби, свиней, коней, птахів. Кропив'яні верхівки або насіння, розпарені з висівками, - прекрасний корм для курей, від якого вони несуться всю зиму. Кормова борошно з кропиви добре поїдається будь-якими тваринами, особливо у вигляді добавок до комбікормів. Такі добавки збільшують жирномолочность, дають хороші прирости і оберігають від інфекційних хвороб.

Виростає кропива, в основному, в зоні помірного клімату в Північному і (рідше) Південному півкулях. В Україні кропива поширена повсюдно. Найбільшого поширення в Україні мають Кропива дводомна і Кропива пекуча.

Зростає, як правило, по берегах річок і струмків, у ярах, на вирубках, лісових галявинах. Зустрічається серед чагарників, в тінистих лісах. Часто можна побачити кропиву, що росте як бур'ян біля житла і доріг, в садах.

Кропива підвищує працездатність. Її давали воїнам, коли ті йшли в бій, нею присипали рани, з неї ткали полотно і шили одяг для хлопчиків. Чоловікам добре ставити кропиву у себе в офісі. Вона підвищує активність і кар'єрний ріст. Можна маленький пучок кропиви заховати в ящику столу або покласти біля себе в мішечку, бажано в червоному. Будучи чоловічий травою, кропива допомагає чоловікам досягти високого становища в суспільстві.

З давніх-давен російська земля була славна своїми зимами. І саме в цю пору багато людей гинуло через люті морози й глибоких снігів. Деяких вдавалося рятувати, загортаючи їх оголені тіла в кропив'яні «ковдри» - мурашина кислота, що міститься в волосках листя і стебел кропиви, робила свою справу, приводячи кров потерпілого в рух.

З кропиви, виявляється, в Британії роблять вино! Воно, правда, виходить трохи колючим, сухим і терпким. З 40 кілограм кропив'яних листя виходить 3000 літрів відмінного підбадьорливого вина.

Корисність кропиви, в першу чергу, можна пояснити високим вмістом мурашиної кислоти, а також дубильних речовин і флавоноїдів (фенольні сполуки, які містяться також в цедрі цитрусових, цибулі, зеленому чаї). Високий вміст вітаміну К пояснює те, що екстракт кропиви збільшує відсоток вмісту гемоглобіну і покращує згортання крові. Кропива - старовинне «кровоочисний» засіб, яке корисне при лікуванні фурункулів, вугрів, лишаїв. Заодно можна ще згадати, що кропива при місячних - відмінний засіб для зменшення крововтрати.

Крім того, кропива має властивості, які допомагають швидкому виведенню токсинів - завдяки лігніну і полісахаридів целюлози, а також вітамінів С, E, K і групи В. Крапива - одне з рослин, багатих на вітаміни, мікро¬ і макроелементами, біологічно активними речовинами. Листя кропиви дводомної містять вітамін С (270 мг%), каротин, флавоноїди, фітонциди, холін, мурашину кислоту, стерини, гістамін, велика кількість солей кальцію, калію і магнію, мікроелементи (залізо, хром, мідь, марганець, алюміній, ванадій, сірка, кремній), хлорофіл (до 5%), дубильні речовини (більше 2%), органічні кислоти, ефірну олію, ситостерин, крохмаль (до 10%), вітаміни В1, В2, В3, В5, К, Е, РР. За вмістом білків кропива не поступається бобовим рослинам (горох, боби, квасоля і т. П.).

Кропива здатна розкладати сечову кислоту, яка відповідає за больові напади та інші ознаки подагри.

У листі кропиви можна зберігати швидкопсувні продукти, наприклад м'ясо або рибу в спеку можна обкладати листям, щоб воно не іспортілось.Об'ясняется це тим, що рослина багата фітонцидами, які перешкоджають розвитку бактерій, що викликають гниття і бродіння.

Екстракт Кропиви потужне кровоспинний, полівітамінний, жовчогінну, сечогінну, в'яжучу, протизапальну, загальнозміцнюючий засіб.

Використовується екстракт Кропиви при анемії, занепаді сил, для поліпшення комплексного стану судин і шкіри, для загоєння ран. Кропива збільшує кількість гемоглобіну та еритроцитів в куб. мл крові, знижує рівень глюкози (цукру) в крові, підвищує регенерацію слизових оболонок порожнини рота і шлунково-кишкового тракту, сприяє нормалізації менструального циклу, посилює лактацію, перешкоджає утворенню тромбів.

Надає кровоспинну дію при різних кровотечах. Підсилює скорочення матки і підвищує її тонус. Це її властивість використовується при маткових кровотечах, для прискорення інволюції (скорочення) матки в післяпологовому періоді. Кропива полегшує біль при місячних. За допомогою екстракту можна знизити крововтрату при рясних місячних. Також використовується для зупинки кровотечі з дихальних шляхів, шлунково-кишкового тракту, носових кровотеч.

Екстракт кропиви зміцнює і стимулює ріст волосся; розгладжує поверхню шкіри, зменшуючи кількість зморшок. Важливим дією є стимуляція секреторної діяльності шлунка при зниженій і нульовій кислотності. Застосовують екстракт Кропиви при цукровому діабеті, сечокам'яній хворобі, простатиті, гіповітаміноз, атеросклерозі, холециститі, виразковій хворобі шлунка і 12-палої кишки, ентероколіт, залізодефіцитної анемії, захворюваннях дихальних шляхів (у т.ч. бронхіт, трахеїт, трахеобронхіт, пневмонія), поліменореі (рясні місячні), подагрі; довго не гояться гнійних ранах, трофічних виразках, фурункульозі, лишаї, вугрової висипки, пролежнях.

У стоматології - при катаральному і виразковому стоматиті, гінгівіті (запаленні ясен), пародонтозі. Екстракт ефективний в лікуванні трофічних виразок, опіків.

Кропива дуже хороша як лікувальний, профілактичний і болезаспокійливий засіб.

Застереження: екстракт Крапівине рекомендується приймати вагітним жінкам, так як може викликати викидень. З обережністю приймати людям, що мають проблеми зі згортанням крові, особливо, якщо вона підвищена, виражена гіпертонія, гостра стадія тромбофлебіту.

Відкуги

Написати відгук