Потрійна сила люцерни

З давніх-давен людина використовувала рослини для оздоровлення, харчування, підвищення витривалості.

Сьогодні мирассмотрім унікальне по своїй користі для здоров'я лікарська рослина - Люцерна. Як рослина вона відома вже давно, століттями використовувалася в народній медицині для лікування всіх видів запалень.

Батьківщиною люцерни вважається область Середньої Азії, де більш ніж 6-7 тисяч років тому ця рослина використовували як корм для коней. Латинська назва рослини - «medicago» в перекладі означає «корм з Мідії», так як саме з цієї держави Малої Азії люцерна була завезена до Стародавньої Греції ще в 480 році до нашої ери.

Назва "люцерна" рослина отримала в XVII столітті (від латинського слова "абажур", "лампа", що пов'язано зі свіченням насіння в стручках в нічний час) .Пізніше в насінні було виявлено високий вміст фосфору.

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО люцерни:

Люцерну називають «королевою рослин». Вона вважається одним з найбільш насичених природних продуктів: багата білками, вуглеводами, клітковиною, вітамінами, мінералами (особливо кальцієм, фосфором і залізом), поживними речовинами, хлорофілом і каротином, містить протеолітичні ферменти, що розщеплюють білки і сприяють їх засвоєнню, і всі амінокислоти.

В Європу рослина завезено ще в 5 столітті нашої ери і спочатку вживалося на корм коням.

Порошок з її листя використовується зовнішньо як ранозагоювальний, кровоспинний засіб при порізах.

Люцерна як кормового рослини відома з давніх-давен, приблизно 6-7 тис. Років.

У природі налічується близько 100 однорічних і багаторічних видів люцерни.

В даний час в багатьох країнах світу люцерну вирощують як цінна кормова рослина, застосовують в лікарських цілях, а в ряді країн Європи рослину використовують в кулінарних рецептах - його додають в салати і супи.

Люцерна століттями використовувалася в народній медицині для лікування всіх видів запалень, включаючи ревматизм і артрит. В Індії аюрведическая медицина використовувала люцерну для лікування виразкової хвороби, а також для зняття болю при артритах і для виведення надлишків рідини з організму. Її застосовували в якості загального тонізуючого препарату і засіб, що знижує рівень цукру і холестерину в крові. З давніх часів чай ​​з люцерни і м'яти використовується для поліпшення травлення. Крім того, хлорофіл, що міститься в люцерні, чудово освіжає подих.

До складу люцерни входять цінні мінеральні речовини: кальцій, фосфор, марганець, залізо, цинк, мідь, магній, калій, натрій.Люцерна містить ряд протеолітичних ферментів, які розщеплюють білки і сприяють їх засвоєнню. Крім того, люцерна - незамінне джерело хлорофілу, вітамінів (С, Е, D, К, B1, B2, В12, амінокислоти), містить пантотенову кислоту, біотин, фолієву кислоту, ферменти, алколоїди, аспарагін, естрогени, сапоніни, цукру, пігменти , крохмаль.

Люцерна має дуже широким спектром дії. Вона сприяє загоєнню ерозій, виразок, відкритих ран, допомагає в боротьбі з інфекцією. Високомолекулярні спирти, що містяться в рослині, знижують рівень холестерину і ліпідів у крові, а флавоноїди (це група рослинних речовин, які потрапляючи в організм людини з їжею, впливають на активність багатьох ферментів і широко використовуються як офіційної, так і народною медициною як лікарські засоби ) розслаблюють гладку мускулатуру. Алкалоїди (це група азотовмісних органічних сполук природного походження) допомагають знизити рівень цукру в крові, сапоніни (високомолекулярні складні органічні сполуки гликозидного характеру) підтримують баланс кишкової флори. Вживання люцерни підвищує еластичність артерій, попереджає розвиток атеросклерозу. Похідні кумарину надають м'яке протимікробну дію, зміцнюють кровоносну сістему.Сапоніни знижують вміст холестерину в організмі. А кумарин запобігає утворенню тромбів в артеріях - відмінний профілактичний і лікувальний засіб від атеросклерозу. Крім того, люцерна рекомендується людям з гіпертонією, тахікардією, ішемією, а також в якості профілактики цих захворювань. За рахунок вмісту фтору зміцнюються зуби. Вітамін D і калій прискорюють відновлення кісток, і сприяють зрощенню переломів, борються з остеопорозом.

Результати деяких досліджень дозволяють припустити, що люцерна здатна пов'язувати канцерогенні речовини в кишечнику, особливо в товстій кишці, і прискорювати їх виведення з організму.

Люцерна має протизапальні властивості, що обумовлює її використання при циститах, простатиті, виразках, артритах, ревматизмі. Вона допомагає в боротьбі з інфекцією.

Люцерна має естрогеноподібної активністю і корисна жінкам в період менопаузи і для профілактики раку грудей. Крім того, вона підвищує лактацію у годуючих матерів.

Дуже важливою властивістю Люцерна є здатність відновлювати обмін речовин в клітинах органів і тканин організму, що сприяє дезінтоксикації.

Екстракт люцерни є імуномодулятором. Підвищує загальний життєвий тонус на тлі перевтоми, втоми, стресу і процесів старіння.

А також:

 • Забезпечує організм поживними речовинами;
 • Сприяє профілактиці і лікуванню запальних захворювань;
 • Покращує роботу кровоносної і травної систем;
 • Знижує рівень холестерину в крові і запобігає розвитку атеросклерозу;
 • Покращує загальний стан хворих на цукровий діабет.

Це гарне проносне і сечогінний засіб, який допомагає поліпшити травлення, а також позбавляє організм від надлишків рідини. Звідси - успішні випадки застосування для профілактики артрозу, ревматизму, целюліту, цукрового діабету, набряків і подагри. Адже перераховані захворювання часто розвиваються саме через затримку води в тілі. Сечогінні властивості в сукупності з протизапальними корисні при лікуванні пієлонефриту, простатиту, циститу і сечокам'яної хвороби.

У гінекологічній практиці ізофлавони (ізофлавоноїди), що входять до складу люцерни, допомагають лікувати ендометріоз і інші гормонально-обумовлені захворювання. Стануть в нагоді вони і при менопаузі, щоб полегшити симптоми і подолати брак гормонів в жіночому організмі.

Люцерна - унікальне за своєю користь для здоров'я лікарська рослина, корисні властивості дають можливість застосовувати екстракт:

 • Для зняття нервової напруги на тлі втоми і перевтоми, при стресових ситуаціях, відновлення працездатності, підвищення життєвого тонусу.
 • При частих простудних захворюваннях (ГРЗ, бронхітви, ларингіти, ангіни) і в період ремісії інших хронічних захворювань дихальної системи.
 • Для досягнення захисно-відновного і загальнозміцнюючий ефекту в лікуванні неврозів, нервового виснаження різної етіології, в відновлювальний період після важких смугових операцій, травм.
 • Для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту.
 • Для посилення противоязвенного і загоює дії препаратів при лікуванні захворювань шлунка, підшлункової залози, печінки, кишечника.
 • Стабілізації мікрофлори кишечника.
 • Захворювань, пов'язаних з порушенням обміну речовин: подагрі, остеохондрозі, артритах і поліартритах, атеросклерозі, авітамінозах.
 • У захисно-відновлювальних заходах при хіміо- та радіотерапії.
 • Підвищує еластичність артерій, знижує рівень холестерину в плазмі крові, попереджає розвиток атеросклерозу.
 • При захворюваннях серцево-¬сосудістой системи.
 • При анемії і алергії.
 • При хворобах зубів і ясен (примочки на ясна, полоскання - як без розведення або в розведенні 1: 1).
 • Люцерна сприяє зниженню запальних процесів, тому вживається при хронічних і гострих циститах, виразках, артритах, ревматизмі.
 • Вона підвищує лактацію у годуючих матерів.
 • Особливу користь приносить люцерна вагітним жінкам, оскільки входять до її складу вапняні речовини допомагають формувати кістки малюка і відновлюють порушений баланс кальцію у матері.
 • Для поліпшення обміну речовин, всіх травних процесів, більш швидкого розщеплення і всмоктування жирів.
 • При зниженні функції щитовидної залози.
 • Прискорює загоєння переломів кісток, покращує стан кісткової тканини при остеопорозі, а також екстракт корисний при лікуванні захворювань суглобів, хребта.
 • Виявлено характер дії екстракту на життєздатність сперматозоїдів, тому може бути використаний екстракт Люцерна при чоловічому безплідді, простатитах, аденомі.
 • При хронічних захворюваннях жіночої статевої сфери - приймати всередину, а також у вигляді тампонів у піхву (змішати екстракт з гелем 36 або Маззю життя в рівних кількостях), а також використовують для спринцювання-25-30 крапель на 500-700 мл кип'яченої води.
 • Люцерна має повільне і глибоке вплив, тому може застосовуватися при будь-яких хронічних захворюваннях.
 • Використовується люцерна і для зовнішнього застосування - для загоєння ран і зупинки крові. Так, при наявності носової кровотечі ватний тампон, змочений екстрактом люцерни, потрібно прикладати до носа до повної зупинки кровотечі.
 • Застосовується також для зняття почервоніння, набряків, поліпшення кольору обличчя, як кровоспинний і ранозагоювальний засіб при відкритих ранах, порізах, виразках, вуграх.

І так: екстракт Люцерна має загальнозміцнюючу, сечогінну, антибактеріальну, протизапальну, детоксикаційну, протигрибковим, противосклеротическим, сахаропонижающим, зупиняють кров дією, покращує обмін речовин, сприяє підвищенню імунітету, нормалізує роботу травної системи і щитовидної залози, регулює функцію гіпофіза, підвищує рівень гемоглобіну, збуджує апетит, нейтралізує кислотність шлункового соку, посилює лактацію, знижує артеріальний тиск і рівень «поганого» холестерину в крові.

Прямих протипоказань насправді не так багато, «велика цілителька» не може застосовуватися при захворюваннях червоний вовчак та індивідуальної непереносимості рослини (яка зустрічається вкрай рідко). З обережністю і в менших дозах застосовувати при алергії на бобові продукти.

Дивовижні властивості Екстракту Люцерна допоможуть зберегти і зміцнити Ваше здоров'я!

Відкуги

Написати відгук