Потрійна сила Мати-й-мачухи

Мати-й-мачуха ... Рослина, яке відоме людству ще багато століть тому і знайшло своє широке застосування не тільки в народній, але і в традиційній медицині.
 
Особливістю мати-й-мачухи є те, що воно цвіте ранньою весною, до розпускання листя. Вона перша прикрашає талу землю своїми золотистими головками, будучи однією з перших вісником весни і оновлюється природи.
 
У теплі дні з ранку, коли пригріє сонечко, квіткові кошики витягуються на своїх квітконіжках, повертаються до сонця, і гріються в його променях до 17 годин. Потім квітки закриваються і разом зі стеблинками як би засинають. Таким чином, рослина оберігає себе від можливих нічних заморозків, зберігає пилок від намокання.
 
Мати-й-мачуха - таке називання квітка отримав через листочків - одна сторона їх оксамитова, покрита численними волосками, випаровує воду набагато слабкіше голою верхньої сторони листів, тому нижня сторона (мати), на дотик тепліше верхньої, яка гладка і холодна ( мачуха). 
 
Існує легенда:
Одна зла жінка задумала погубити дочку свого чоловіка, бо не хотіла, щоб він ходив зустрічатися з нею і своєю колишньою дружиною. Заманила вона її до обриву і зіштовхнула з нього. Тим времeн мати, виявивши пропажу дівчинки, кинулася її шукати, але запізнилася: дівчинка вже не дихала. Кинулася мати на мачуху і, зчепившись, полетіли вони на дно яру. А на наступний день покрило схили його рослина, листя якого з одного боку були м'які, а з іншого боку жорсткі, і височіли над ними маленькі жовті квіти, що нагадували світле волосся дівчинки.
 
Інші назви: двоелістнік, камчужная трава, Лапухов студена, мати-трава, одностороннік, цар-зілля. 
 
Староруське народна назва камчужная трава прижилося в зв'язку з застосуванням її листя і суцвіть народною медициною для лікування "камчугі" - старовинна назва подагри.
 
Мати-й-мачуха одне з найдавніших і важливих лікарських засобів, які були відомі ще в Стародавній Греції і Стародавньому Римі. 
 
Листя і квітки мати-й-мачухи містять слизові речовини, гіркий глікозид туссилягин, інулін, дубильні речовини, каротиноїди, стерини, сапоніни, танін, аскорбінову, яблучну, галловую і винну кислоти, мінеральні солі. У листі міститься достатня кількість калію.
 
Мати-й-мачуха концентрує (накопичує) мідь, селен, бром і срібло.
 
Квіти і листя мати-й-мачухи застосовують як відхаркувальний, протизапальний, дезінфікуючий і потогінний засіб при захворюваннях органів дихання. Добре заспокоює кашель, розчиняючи мокроту, слизові виділення і проявляє муколітичний ефект (підсилює відхаркування), послаблює і виліковує запальні процеси, постачає тканини киснем і живильними речовинами, що покращує стан не тільки дихальної, а й травної, сечовидільної системи та шкіри!
 
Мати-й-мачуха має спазмолітичну дію, що дає можливість використовувати при захворюваннях жовчовивідних шляхів і печінки, шлунково-кишкового тракту, нирок і сечовивідних шляхів.
 
Застосовують при:
  • бронхітах, ларингіті, ангінах, фарингітах, запаленні легенів, кашлюку, ГРВІ та грип, туберкульозі легенів; 
  • при запаленнях слизової оболонки рота, стравоходу, шлунка і кишечника (гастритах, колітах, ентеритах, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки);
  • циститах, пієлонефритах;
  • стоматитах.
Зовнішньо використовують при:
  • фурункульозі, загоюються, трофічних виразках, екземі;
  • при випаданні волосся, лупи;
  • свербінні шкіри голови;
  • маститі; 
  • опіках;
  • при оперізуючий лишай.
Рекомендації щодо застосування:  по 7-10 крапель 3 рази на день до їди на воді. Дітям - по 3-5 крапель 2-3 рази на день. 
Зовнішньо - для змащування і промивання гнійних ран, виразок, наривів - без розведення; закопувати в ніс при нежиті - в розведенні 1: 1 або 1: 2.
Для ополіскування волосся - 1 столова ложка на 0,5 л теплої води.
Для зміцнення кореневої системи волосся, щоб позбутися від лупи і свербіння голови, використовувати в рівних частинах екстракти мати-й-мачухи, кропиви і лопуха.
Застереження:  індивідуальна непереносимість.
Відкуги

Написати відгук