Потрійна сила плюща

Родове латинська назва рослини походить від грецького слова «oedon» - «співак, бард». Однак деякі ботаніки вважають, що назва рослини походить від кельтського слова «hedea» - «шнур». Видова назва походить від слова «helisso», що означає «витися».

Плющ - єдина рослина сімейства аралієвих, що зустрічається в дикому вигляді в Європі. Поширений в помірно вологих і тінистих широколистяних і змішаних лісах, низинах і передгір'ях, на скелястих місцевостях і серед чагарників. Зустрічається в Західній, Центральній і Південній Європі, досягаючи висоти до 2000 м над рівнем моря. Крім Європи, поширений на Кавказі, в Ірані, Лівані, Північній Африці і на Канарських островах. На території СНД в дикому вигляді плющ звичайний зустрічається в Молдові, Україні, Росії, Прибалтиці.

Плющ - одне з найдавніших лікарських рослин. У Стародавньому Єгипті він був священним «деревом Осіріса». Листя плюща були предметом для вирізання та ліплення. У Стародавній Греції і Римі плющ був символом поетів, його листя зображувалися на орнаментах кубків і глечиків.

У грецькій міфології грав важливу роль в культурі Діоніса, його статуї завжди були оповиті плющем. Плющ згадується також в книгах Старого і Нового Завіту. У Малій Азії гілки плюща прикрашали монети. Плющ символізував безсмертя.

В народних переказах плющ звичайно є добрим рослиною: в якості різдвяного прикраси він приносить удачу жіночій половині будинку. Коли плющ зростає зовні, це оберігає будинок від чаклунства і всіляких напастей. Напередодні Нового року гадати кидають зелений лист в миску з водою і залишають його там до передодня дванадцятої ночі. Якщо лист залишається свіжим, це віщує хороший рік, тоді як чорні точки на його поверхні пророкують хвороби або навіть смерть.

На Хеллоуїн в Англії листя плюща попарно кидали в вогонь - загострений за чоловіка, а круглий за жінку. Якщо на гарячому повітрі листя спрямовувалися кдругу одному - це було до весілля, а якщо розліталися - до сварки.

З плющем пов'язані численні повір'я та змови. Вважали, що прут, вирізаний з деревини плюща, запобігає хворобам горла.

Плющ давно відомий як лікарська рослина. Він згадувався в європейських середньовічних травниках. Авіценна (979-1037) писав, що плющ володіє очисними властивостями, а молочний сік рослини має здатність видаляти волосся і знищувати вошей. Відварені у вині свіже листя плюща Авіценна рекомендував для лікування ран. Листя плюща у вигляді пов'язок з маззю і воском він вважав корисними при опіках. Середньовічний вірменський лікар і вчений-енциклопедист Амирдовлат Амансіаці в книзі «Непотрібне для неуків» (1478-1482) відзначав утеротонические (підвищують тонус і посилюють скоротливу активність міометрія) властивості плюща і рекомендував його при родової слабкості, аменореї (відсутність місячних).

У листі плюща виявлені сапоніни, що стримують зростання грибів і що володіють антибактеріальною дією, каротин (провітамін А), вітамін Е, органічні кислоти, фітонциди, флавоноїди, вітаміни (в т.ч.группи В і С), органічно пов'язаний йод, міне¬ральние солі, ефірні масла.

Екстракт Плюща має потужну протизапальну, відхаркувальну (секретомоторним і муколитическим), спазмолітичну, антибактеріальну, протигрибкову, кровоспинну, ранозагоювальну, а також м'яку сечогінну дію.

Сапоніни, що містяться в екстракті Плюща, підсилюють секрецію бронхіальних залоз, секрецію слизу з альвеол, тобто, діють як відхаркувальний, сприяють відділенню мокротиння при серйозних захворюваннях органів дихання. Екстракт дає хороший ефект при лікуванні коклюшу: зменшується спастичний кашель, знижується частота кашельних нападів. Показаний при гострих і хронічних бронхітах, пневмонії, трахеобронхіт, бронхіальній астмі, бронхоектатичній хворобі (нагноительной процес в бронхах), бронхоспазмі, захворюваннях печінки і жовчного міхура, подагрі, ревматизмі і при рясних менструаціях.

Екстракт плюща при допомагає:

 • запальних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, як протигрибковий і протизапальний засіб;
 • гострих і хронічних гастритах, дуоденітах (запалення дванадцятипалої кишки);
 • ентеритах і колітах (запаленнях тонкого і товстого кишечника) в комплексі з екстрактом фенхелю або льону;
 • ефективний при фіброми матки в комплексі з екстрактом чаги і Китайським рецептом;
 • при ревматизмі, артриті і артрозі, подагрі, при проблемах з сечовивідних шляхами, для нормалізації водно-сольового, мінерального обміну, в комплексі з екстрактом петрушки або споришу;
 • при гострому і хронічному отиті (запаленні середнього вуха), гострому і хронічному циститі (запаленні сечового міхура);
 • при запальних захворювань жіночих статевих органів (використовують для спринцювання піхви при білях), при рясних місячних і кровотечах;
 • екстракт Плюща може надавати протипухлинну дію, руйнує клітини меланоми, однією з злоякісних пухлин;
 • проявляє також загальнозміцнюючу і тонізуючу дію на організм, мобілізує його захисні сили і допомагає якнайшвидшому відновленню після хвороби.

При захворюваннях бронхо-легеневої системи добре поєднувати екстракт Плюща з екстрактами: Подорожника, Ромашки, Хвої, Солодки, Мати-й-Мачухи.

Зовнішньо в косметологічному і дерматологічному розділах сучасної валеології екстракт використовують в оздоровчих програмах видалення бородавок, мозолів, жировик, лікування ран, опіків, в складі антицелюлітних програм і програмах для зниження ваги; для поліпшення росту волосся, видалення веснянок, лімфодренажних програмах.

Для лікування ран, опіків - змочені марлеві серветки екстрактом Плюща в розведенні 1: 1 прикладаються до ран;

 • прекрасно підходить для позбавлення від фурункулів, опіків і стрептодермії, також його можна використовувати при мікозі (грибку) волосистої частини голови і для чищення педикульозу (вошей);
 • при старих мозолях і натоптишах, а також при подагрі - розпарити ноги в гарячій воді з бальзамом для м'язів і суглобів або масажний розслабляючий і для ванн, потім змочені марлеві серветки екстрактом Плюща прикладати до мозолів (натоптишів, подагратіческім кісточках), зверху накласти Лощенов (або харчову) папір, потім вату, компрес необхідно закріпити бинтом на 15-30 хвилин, а після 10 хвилин масажу легкими круговими рухами з «Гель 36+», такі процедури робити щодня протягом 2-х тижнів, через 10 днів при необхідності повторити ( обов'язково дотримуватися питний режим і приймати екстракт плюща всередину);
 • Екстракт можна змішати з гелем-36 +, тоді компрес залишити на ніч.

Для поліпшення росту волосся втирати після кожного миття в шкіру голови. Можна в розведенні 1: 1 або без.

Для спринцювань - 15-20 крапель на 1 літр теплої кип'яченої води.

При целюліті втирати в проблемні місця і замотувати плівкою для зігрівання (без розведення або в розведенні 1: 1).

Застереження: вкрай не бажано використовувати жінкам в період вагітності, так як викликає спазм мускулатури матки, що може викликати переривання вагітності або передчасні пологи.

Відкуги

Написати відгук