Потрійна сила розторопші

Розторопша - однорічна або дворічна високоросла рослина (близько 1,5 м) з родини айстрових з строкатими декоративним листям.

Батьківщиною трави є Південна і Атлантична Європа, але в якості бур'яну Розторопша зростає в Середземномор'ї, на Кавказі, Середній і Малій Азії, Західному Сибіру, ​​в південному районі Росії, в Україні.

Латинське родове назва рослини - Silybum - походить від грецького слова, яке перекладається як «пензлик». Видова ж назва дано на честь Діви Марії. Ім'я Богоматері згадується в назві цієї рослини на багатьох європейських мовах.

Згідно з давньою легендою світлі плями на рослині - не що інше, як краплі материнського молока, що скотилися з грудей діви Марії під час годування немовляти Ісуса Христа (саме тому розторопшу ще часто називають «чортополох Святої Марії» або «подарунок Діви Марії»).

Згідно з легендою, жив чоловік, багато років страждав недугами. Проживав він у сільській місцевості, грошей на лікування у нього не було - він був бідний. А якби гроші і знайшлися, лікарі не змогли б йому допомогти - настільки важко було його стан здоров'я. Єдиним його багатством були невибагливі колючки, що росли на краю його городу уздовж дороги. Людина цей іноді боляче коловся про них.

Нарешті, одного разу нещасний звернувся з молитвою до Діви Марії і попросив послати йому зцілення. Діва Марія змилостивилася і, з'явившись біднякові, вказала, що він володіє засобом зцілення: придорожня колючка допоможе йому знайти втрачене здоров'я. Бідняк зібрав насіння колючки, растолок їх в порошок і почав приймати це дивне ліки. Не минуло й півроку, як він зцілився.

Існує повір'я, що якщо мати цю рослину в будинку, то жодна нечиста сила не зможе нашкодити Вам. Легенди складалися тому, що цілителі, використовуючи з давніх часів розторопшу, не могли пояснити такий широкий спектр її застосування. Вона визнана найпотужнішим рослинним дезінтоксікатором і гепатопротектором, т. Е. Вона нейтралізує отрути і токсини, які повинна переробляти і виводити з організму печінку, тим самим, даючи можливість печінки відпочити.

Розторопша - рослина, що володіє дивовижними лікувальними властивостями.

У багатьох народів світу розторопша шанується як найсильніше лікарська рослина.

Історичні документи свідчать про те, що стародавні греки використовували відвар плодів молочного будяка (розторопші) ще 2000 років тому.

Вважають, що римляни знали про його корисні властивості і використовували при лікуванні захворювань печінки. В Індії він застосовується в гомеопатичної і народній медицині. А в Європі екстракт расторопшіс давніх пір рекомендується при таких печінкових порушеннях, як гепатит і цироз. У стародавньому медичному довіднику грецький травник Діоскорид рекомендував чортополох молочний (розторопшу) при дуже багатьох захворюваннях.

У своїх медичних працях знаменитий Ібн-Сіна радив вживати відвари і настої насіння розторопші в якості ефективної протиотрути при укусах отруйних змій і комах.

Інша письмова згадка про будяках молочному зустрічається в творах настоятельки жіночого монастиря в Бінгені - Хільдергарди, яка жила в Західній Німеччині в 1098-1179. Настоятелька вела щоденник, в якому підсумовувалися медичні знання того часу. У всіх російських довідниках про цілющі рослини є згадка про будяках, який згадується при дуже багатьох захворюваннях.

Насіння розторопші містять близько 200 різних компонентів, які представляють для людини цінність, це і вітаміни, мікро і макроелементи. Також з плодів добувають олію (його зміст досягає 32%). Зміст макроелементів: кальцій, калій, магній, залізо. Мікроелементи: марганець, мідь, цинк, хром, селен, йод, бор, вся група жиророзчинних вітамінів, поліненасичені жирні кислоти, квертецін (флавонол, що володіє протинабрякову, спазмолитическим,антигистаминным,противовоспалительнымдействиями; антиоксидант).

Також розторопша містять практично весь ряд вітамінів A, D, F, E, К і вітаміни групи В, особливо цінні для нервової системи.

У минулому столітті в Мюнхенському інституті фармацевтики був визначений біохімічний склад розторопші плямистої. Виявилося, що вона містить рідкісне біологічно активна речовина силімарин - комплекс флавоноідоврасторопші відомий своєю здатністю виводити токсичні речовини, як надходять ззовні, так і утворюються в самій печінки в результаті метаболізму.

Силімарин, що міститься врасторопше, відновлює мембрани клітин, посилюючи їх захисні властивості. За рахунок сприятливого впливу на печінку і її функції, розторопша побічно покращує травлення, позбавляє від багатьох недуг, пов'язаних з неправильною або неповноцінною роботою печінки.

Шляхом експериментальних і клінічних досліджень встановлено, що екстракт розторопші підсилює утворення жовчі і прискорює її виведення, захищає профілактично неушкоджені клітини печінки і підвищує захисні властивості печінки по відношенню до інфекції і різного роду отруєнь. Це служить підставою використання екстракту при гострому і хронічному гепатиті, цирозі печінки, холангіті, холециститі, а також при функціональних порушеннях печінки внаслідок отруєння різними хімічними сполуками в тому числі алкоголем, при цукровому діабеті, хронічних шлунково-кишкових захворюваннях.

Основне цілющу дію розторопші: гепатопротекторну (комплексно захищає клітини печінки), жовчогінну, антиоксидантну, детоксикаційну, лактогонное.

Розторопша вважається сильним цілющим рослиною при лікуванні хвороб печінки:

 • цирозу;
 • гепатитів;
 • жирової дистрофії печінки;
 • холециститу;
 • запалення жовчних проток;
 • жовчнокам'яної хвороби;
 • захищає при ураженнях її від алкоголю, ліків, токсинів, радіації, після проходження курсу хіміотерапії або променевої терапії;
 • при хронічному отруєнні хлоркою, при отруєнні одним з найнебезпечніших грибів - блідою поганкою.

А також при:

 • хворобах селезінки;
 • щитовидки;
 • крові;
 • цукровому діабеті;
 • ожирінні (природний коректор порушень жирового обміну);
 • варикозному розширенні вен;
 • радикуліті і суглобових болях, невралгії;
 • при запаленнях слизової шлунково-кишкового тракту і запорах;
 • алергічних захворюваннях;
 • при токсикозах у вагітних в першому триместрі (до 12-14 тижнів);
 • при зниженні зору;
 • для зниження ризику серцево-судинних захворювань;
 • для профілактики інфарктів, інсультів;
 • придбаних імунодефіцитах і СНІД.

Екстракт розторопші очищає кров і сприяє загальному омолодженню організму.

У дерматології розторопшу застосовують для лікування вітіліго, псоріазу, облисіння, вугрів.

З розторопші виготовляють такі препарати як: карсил, сілібор, легалон, але на практиці виявилося, що леченіесамой травою, її екстрактом більш ефективно, дешевше і не завдає шкоди іншим органам.

Застереження: при наявності каменів у жовчному міхурі або проходах, слід починати приймати екстракт з малих доз (з 3-4 крапель).

Наше здоров'я багато в чому залежить від стану печінки - життєво важливого органу, який бере участь практично у всіх видах обміну речовин і виконує захисну (бар'єрну) функцію організму.

Несприятлива екологічна обстановка, нераціональне харчування, шкідливі звички - все це збільшує навантаження на печінку і негативно позначається на стані її клітин і стан всього організму. Застосування цього чудо-екстракту дозволяє підтримувати здоров'я печінки і захищати її від токсичних впливів.

Турбота про стан печінки - це турбота про власне здоров'я.

«Розторопші екстракт» - надійний захисник Вашої печінки і всього Вашого організму!

Відкуги

Написати відгук