Потрійна сила валеріани

В середні віки Валериану вже почали використовувати як лікарське зілля, яке застосовувалося в основному як заспокійливий засіб. У ті ж часи її стали використовувати як ароматичний засіб, так як Валеріана має ефірною олією з солодкуватим приємним запахом.

Про лікарському дії Валеріани було відомо ще в Стародавні часи. Чимало івано-франківських того часу, такі як Авіценна, Пліній, Діоскорид, вважали що Валеріана здатна управляти думками, заспокоювати і укріплювати головний мозок.

У народній медицині корені валеріани застосовували як заспокійливий засіб при неврозах і епілепсії, як вторгнень і протиглисний засіб.

Уже в середині 18-19 вв. Валеріана лікарська вноситься в европейскіефармокопеі як седативний, спазмолітичний засіб. Вивчаються її пригнічують впливу на центральну нервову систему, зняття спазмів головного мозку, регулювання серцевої діяльності і інше.

Латинське родове назва походить від лат. valere - бути здоровим. Воно було вперше вжито в книзі італійського ботаніка МаттеоСільватіко (1285-1342).

У той же час з'явилася думка, що рослина назвали на честь римського імператора Валеріана або римського лікаря Плінія Валеріана. На Русі ж рослина Валеріана називали "мяун" або "котячий корінь". Більшість людей знає, чи так само бачили, що твориться з котами при прийомі ними трави валеріани або кошти "валеріанку". Таким чином, Валеріана впливає на нервову діяльність не тільки людського організму, але і на деяких тварин.

Цікаві факти:

  • За реакцією кішки аптекарі колись визначали якість препаратів, що містять валеріану.
  • Котяча м'ята і валеріана використовуються в якості приманки в дослідженнях з дикими кішками.
  • Щури і миші живлять сильну неприязнь до валеріани і намагаються уникати місць, де вона росте.
  • Що міститься в валериане непеталактон ефективний проти комарів і входить до складу багатьох репелентів. Відштовхує він і тарганів.
  • Непеталактон присутні не тільки в рослинах. Деякі комахи і мурахи також володіють ім. Можливо, це захищає їх від інших комах.
  • Дикі кішки також схильні до чарівності валеріани.

Про те, як з'явилася чарівниця Валеріана на нашій землі, оповідає старовинна легенда. У ній говориться, що вперше знайшов цю травичку християнський святий Пантелеймон-цілитель - добрий і мудрий лікар, збирач трав, помічник всіх страждають.

Мандрівний знахар, який постійно подорожував по світу в пошуках нових трав, вивчав їх і застосовував у своїй діяльності, для лікування людей. І так в одному з його подорожей він не встиг дістатися до чергового населеного селища, і ніч його застала на темній лісистій дорозі. Проходячи повз узлісся знахар зауважив в дали трохи переглядається світіння рожевого кольору, і чим ближче він підходив тим яскравіше світіння ставало. Підійшовши до світіння, він побачив, що з-під землі за деякими рослинам струменів невеликий струмочок, який височів трохи вище рослини і створював невелика рожева хмарка з приємним заспокійливим запахом. За міфу про Валеріана знахар вирішив викопати рослина для свого вивчення, і чим довше він копав, тим більше до нього приходило умиротворення, організм його розслаблявся і в той же час набирався сил. Поки знахар викопував рослина, його тіло відчуло приплив сил, серце спокій, а голова ясність. Знахаря так сподобалося вплив рослини, що він відразу вирішив використовувати його в своїй діяльності. У своїх подорожах, проходячи по селах, Пантелеймон давав хворим людям ці коріння і говорив: «Будь здоровим». І люди від тих корінців знаходили серцевий спокій, бадьорість і приплив життєвих сил.

Пантелеймон-цілитель, все життя лікував людей, допомагав слабким і немічним, був зарахований до лику святих. І зараз, як і в давні часи, прийнято звертатися до чудотворцеві святого Пантелеймона-цілителя в моменти страждань.

З давніх-давен цінувалися цілющі якості Валеріани.

У складі рослини є органічні кислоти, такі як мурашина, оцтова, яблучна, стеаринова і пальмітинова. Присутні - і це притаманне тільки валеріанового кореня - валенотріати, бициклические сесквітерпени, мертінол, кетони, балдрінал, Пірілло-а-метілкетони. І, звичайно ж, у великій кількості в валериане містяться різні вітаміни, мікро- і макроелементи, ефірні масла, алкалоїди, органічні кислоти. Її коріння містять дубильні речовини, смоли, цукор, крохмаль, вітаміни, мікроелементи (залізо, магній, селен).

Валеріана надає ефективну пролонговану заспокійливу і спазмолітичну дію при нервовому збудженні, мігрені, безсонні.

Підвищує тонус серцевого м'яза, поліпшує коронарний (в судинах серця) кровообіг, нормалізує серцевий ритм, гальмує психічне перезбудження, має протисудомну дію.

Рекомендована в складі так званого «золотого коктейлю», при захворюваннях серцево - судинної системи, де все екстракти працюють за принципом синергізму, тобто посилюючи і доповнюючи дію один одного: валеріана, пустирник, глід і півонія (по 5 крапель кожного).

В акушерсько-гінекологічній практиці використовують валеріану як заспокійливий при клімактеричних неврозах і токсикозах вагітних, особливо при порушенні у них серцевої діяльності.

Підсилює секрецію залоз травного тракту, знімає спазм в стравоході і шлунку (усуває печію, нудоту, больовий синдром, «ефект тяжкості», «ефект переповнення»), в жовчовивідних шляхах, кишечнику, при спастичних запорах, допомагає при захворюваннях печінки і жовчних шляхів.

Застосовують як заспокійливий і спазмолітичний засіб при судомах різного генезу, прискореному серцебитті, стенокардії, тиреотоксикозі (синдром, обумовлений гіперфункцією щитовидної залози), альгодисменореи (поява больового синдрому в період менструального циклу).

Ефективно використовується місцево у вигляді втирання його в зону максимальної хворобливості при головному болю, отитах, кон'юнктивітах, лімфаденітах, мастопатіях, радикулітах.

Широко використовується в складі заспокійливих, розслаблюючих ванн, після яких настає розслаблення і відновлення сил.

Ванни з валеріани з температурою води 37-38 ° С і тривалістю 15- 20 хвилин призначаються при серцевих захворюваннях і як заспокійливий засіб при безсонні і неврозах. Для прийняття ванни необхідно 2 столових ложки екстракту валеріани. Можна поєднати екстракт Валеріани з екстрактом Пустирника (по 1 стол.ложки).

При перевтомі добре прийняти ванночки для ніг з екстракту валеріани-температура води 37-38 ° С і тривалістю 10 20 хвилин. (1 стол. Ложка на 5 літрів води).

Приймати ванни і ванночки перед сном.

Для неспокійних детейочень зручним і практично безпечним виходом стають заспокійливі ванни для дітей - для зняття перезбудження і напруженості малюка, усунення нервозності, стресу і пов'язаної з ними примхливості. Такі ванни не тільки допомагають йому розслабитися, але і ефективно очищають шкіру малюка, запобігають шкірні проблеми.

Заспокійливі ванни для дітей покращують виділення через пори шкіри продуктів обміну, шкідливих речовин, забезпечуючи профілактику деяких захворювань.

Для дитячих заспокійливих ванн застосовувати екстракт Валеріани, екстракт Ромашки, екстракт Череди, екстракт пустирника. Беремо всіх екстрактів по 5-7 крапель на 10 літрів води.

Тривалість купання на перших порах обмежується 5 хвилинами, згодом можна збільшувати його до 10 хвилин. Купати в заспокійливої ​​ванні дитинку потрібно регулярно - щодня або через день, а весь курс становить 10-15 сеансів купань.

Застереження: індивідуальна непереносимість.

Відкуги

Написати відгук