Вітаміни, мікроелементи, мінерали та їх значення для організму.

Весна - час, коли організм починає відчувати брак вітамінів і мінералів.

За зимові місяці запаси їх виснажуються, значно скорочується прийом свіжих фруктів і овочів. Ті ж, що потрапляють на наш стіл, не містять достатньої кількості корисних речовин. Однак і влітку одержати необхідну дозу вітамінів тільки з фруктів не так-то просто, адже, щоб заповнити добову потребу в необхідних вітамінах та мікроелементах, необхідно з'їдати не менше 1,5-2 кг плодів, ягід і овочів.

Тому не випадково саме навесні люди відчувають стомлюваність, сонливість, частіше страждають від головних болів, запаморочення, простудних захворювань і хвороб органів травлення. У результаті браку вітамінів і мікроелементів може розвиватися вітамінна недостатність - захворювання, що виникає при дефіциті вітамінів в їжі, а також якщо надходять з їжею вітаміни не всмоктуються з кишечника, або інтенсивно руйнуються в організмі. Вітамінна недостатність виникає іноді і при погіршенні екологічних умов, наприклад, при антропогенному забрудненні атмосфери, сильно зменшує її прозорість. Виникає при цьому дефіцит сонячних променів є причиною гіпо- авітамінозу D (рахітизм).

Залежно від ступеня вітамінної недостатності розрізняють авітамінози і гіповітамінози. Авітамінози - важка форма вітамінної недостатності, що розвивається при тривалій відсутності вітамінів в їжі або порушенні їх засвоєння. в результаті чого порушується синтез ферментів, обмін речовин, розвиваються важкі захворювання. Гіповітаміноз - захворювання, що виникає при неповному задоволенні потреб організму у вітамінах. обумовлені зниженням забезпеченості організму тим чи іншим вітаміном.

Справжній авітаміноз - це важкий патологічний стан, пов'язаний з гострою нестачею в організмі вітамінів. Найчастіше ми стикаємося з гіповітамінозом - станом на грані хвороби, пов'язаним з недостатнім надходженням вітамінів і мікроелементів з їжею.

Крім вітамінів організм може недоотримати мікроелементи та мінерали. У людському організмі все взаємопов'язано. Шкідлива екологія, фізичне і нервове напруження, стреси на роботі і вдома негативно діють на функції еізненно важливих органів людини.

Якщо ви зранку важко встаєте, пробудження дуже довгий і напружене, якщо при цьому вас супроводжує почуття не висипання, сонливість протягом дня, втома і загальна млявість тіла, якщо увага концентрується тільки після прикладання певних зусиль, якщо ви розпорошені і не можете надовго запам'ятати інформацію - то найімовірніше у вас присутній недолік якихось вітамінів, мікроелементів.

З метою профілактики вітамінної недостатності треба знати причини її розвитку. Гарантією здоров'я людини є достатній вміст вітамінів і мікроелементів в добовому раціоні харчування за умови, що кількість вступників їх відповідає потребам організму і не порушено їх всмоктування.

Причини розвитку різних видів гіповітамінозів:

 • гіповітамінозу С - збіднення раціону свіжими овочами, фруктами і ягодами; різке зниження вмісту вітамінів в овочах і плодах при порушенні умов зберігання і правил кулінарної обробки; переважно борошняне харчування, недостатній вміст білків в їжі, велика фізична і нервова навантаження;
 • гіповітамінозу В1 - одноманітне харчування продуктами переробки зерна тонкого помелу; надлишок вуглеводів і білків в їжі; хронічний алкоголізм і зловживання пивом; значне і тривале вживання сирої риби (короп і оселедець); важка фізична робота і нервову напругу; перебування в умовах високої температури або холоду; хронічні захворювання кишечника, цукровий діабет, тиреотоксикоз;
 • гіповітамінозу B2 - бідне білками харчування; різке зниження споживання молока і молочних продуктів; фізичне і нервове напруження; тривалий прийом ліків (акрихіну і його похідних); захворювання кишечника, печінки та підшлункової залози;
 • гіповітамінозу РР (нікотинової кислоти) - одностороннє харчування з використанням в якості основного продукту кукурудзи; низький вміст білків в їжі; сонячна радіація; тривале лікування протитуберкульозними препаратами; хронічні ентероколіти;
 • гіповітамінозу В6 - тривалий прийом протитуберкульозних препаратів; хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту;
 • гіповітамінозу В12 - повне виключення з їжі продуктів тваринного походження (захоплення вегетаріанським чином харчування); наявність глистів (широкий лентец); хронічний алкоголізм; захворювання шлунка і кишечника (атрофічний гастрит, хронічний ентероколіт, спру, після резекції шлунка або тонкої кишки);
 • недостатності фолієвої кислоти - значне руйнування її в процесі теплової обробки продуктів; хронічний алкоголізм; захворювання кишечника (хронічний ентероколіт, спру, стан після резекції тонкої кишки); нераціональне лікування антибіотиками, сульфаніламідними препаратами;
 • гіповітамінозу А - переважне вживання рослинних олій; різкий дефіцит в харчуванні тварин продуктів, багатих вітаміном А, і рослинних продуктів, багатих каротином; низький вміст білків в їжі; важка фізична робота; велике нервове напруження; інфекційні захворювання; хронічний ентероколіт, цукровий діабет, хвороби печінки і щитовидної залози.
 • гіповітамінозу D - недостатнє утворення вітаміну D в шкірі дитини, позбавленої впливу ультрафіолетових променів сонця або кварцової лампи; тривале вживання високо вуглеводних харчових раціонів, незбалансованих по співвідношенню в них солей кальцію і фосфору; виключення з раціону продуктів тваринного походження; у осіб, що проживають в північних регіонах, при неправильній побудові харчових раціонів і відсутності профілактики D-вітамінної недостатності;
 • гіповітамінозу К - виключення жирів з харчування, захворювання печінки, жовчовивідної системи, кишечника; нераціональне лікування антибіотиками, сульфаніламідними препаратами, антикоагулянтами.

Клінічні прояви гіповітамінозів з'являються не відразу, а після більш-менш тривалого дефіциту вітамінів в організмі. Розрізняють специфічні (характерні для певного нестачі вітаміну) і неспецифічні ознаки гіповітамінозів. На початку захворювання з'являються неспецифічні ознаки: загальна слабкість, поганий апетит, підвищена дратівливість, запальність, погіршення сну, нудота та ін., Які властиві багатьом хворобам.

До специфічних ознаками гіповітамінозів відносяться:

1. Бліда млява шкіра, схильна до сухості й подразнення, шкіра з легким висівкоподібному лущенням (гіповітаміноз А, С, Р)

 • Міститься Вітамін А в таких продуктах компанії «Прімафлора» - в екстрактах: подорожник, череда, кропива, календула, глід, ромашка, в Прімафлора плюс, мінус, Прімафіто, прімафіто плюс, Венумфітам, Окофітам, Кардіофітам, Пульмофітам, Сила моря, Формула енергії .
 • Вітамін С - все екстракти, Життя шкіри, Вітаміни життя, в Елексири «Джерело вітамінів», Сила моря, Оновлення життя, Форма життя, Формула енергії, Янтар зелений чай, Прімафлора плюс, мінус, Прімафіто, Прімафіто плюс, Неврофітам, Окофітам, Онкофітам , Панкреафітам, Пульмофітам, Ендокріфітам.
 • Вітамін Р - міститься в Кардіофітаме, Окофітам, Венумфітам, Прімафлора плюс, мінус, Прімафіто, Прімафіто плюс.

2. лискучий вигляд шкіри; дрібні, жовтуваті, легко зіскоблювалися лусочки в області носогубних складок, крил носа, мочки вуха, завушних складок, перенісся, складок століття (гіповітаміноз В2, B6, РР)

 • Справитися з цими проблемами допоможуть такі препарати, як Екстракт кропиви, календули. звіробою, артишок, ісландський мох, петрушка, хвоя, плющ, Відродження життя, Життя шкіри, Вітаміни життя, Сила моря, Форма життя, Зцілення життя, Норма життя. Чистота життя, Древо життя, Прімафлор плюс, Прімафлор мінус, Прімафіто, Прімафіто плюс, Артрофітам, Геронтофітам, Кардіофітам, Неврофітам, Онкофітам, Пульмофітам.

3. Дрібні поверхневі крововиливи, особливо в підставі волосяних фолікулів (гіповітаміноз С, Р);

4. Стовщена сухувата шкіра, поцяткована мережею неглибоких тріщин, які надають їй мозаїчний вигляд, особливо в області ліктьових і колінних суглобів (гіповітаміноз А, РР)

 • Вітамін РР міститься в екстрактах; хвоя, звіробій, кропива, а також у Кардіофітаме, Онкофітаме, Вітаміни життя,, Прімафлора плюс, мінус, Прімафіто, Прімафіто плюс, Форма життя, Зцілення, Форма життя, Чистота життя.

5. Сіруваті вузлики на сухуватою, синюшною шкірі, що надає їй шорсткий вигляд ("гусяча шкіра"), особливо в області сідниць, стегна, сгибательной поверхні кінцівок - (гіповітаміноз А, С, Р);

6. Жовтувато-коричневе забарвлення шкіри, переважно в області вилиць, очних западин, надбрівних дуг - (гіповітаміноз А, РР);

7. Ламкість нігтів з утворенням зазублених краї - (гіповітаміноз А);

8. Відсутність блиску, сухість, помутніння кон'юнктиви очей - (гіповітаміноз А, В);

9. Сухість, зроговіння, помутніння рогівки очей - (гіповітаміноз А);

10. Одиничні, чітко обмежені, не зливаються, матові, білясті плями різної форми по обидві сторони ротової порожнини (гіповітаміноз А);

11. Утворення тріщин в кутах очей (гіповітаміноз А, В2);

12. Розширення і розростання крайового судинного сплетення в області переходу рогівки у склеру, фіолетовий обідок навколо рогівки - (гіповітаміноз В12);

13. Ослаблення сутінкового зору - (гіповітаміноз А, В12).

 • Вітамін В12 міститься в екстракті кропиви, хвої, Сила моря, Життя шкіри, Вітаміни життя, Прімафлора плюс, мінус, Прімафіто, Прімафіто плюс.

14. синюшність губи - (гіповітаміноз С, Р, РР);

15. Сірувато-жовті, безболісні піднесення; дрібні тріщини, покриті жовтуватими корочками у обох кутів рота (гіповітаміноз В6, РР, В12, B1);

16. Десна і міжзубні сосочки ясен збільшені; поверхня їх блискуча, нерівна, розпушена, синюшно-червоного кольору, кровоточить при відкушуванні хліба, чищенні зубів, зменшення обсягу ясен; оголення коренів зубів, насамперед різців - (гіповітаміноз С, Р).

17. Легка набряклість; збільшення грибоподібних сосків; атласний кінчик язика; появі відбитків зубів на бічних поверхнях язика, що додають їм фестончастий вигляд, мова набряклий, збільшений в об'ємі; на ньому відзначаються численні поздовжні і поперечні борозни (гіповітаміноз РР, B2, В6, В12).

Вітаміни - речовини, які відіграють важливу роль в рості і розвитку кожної людини. Кожен з них виконує різні дії в організмі. Симптоми і прояви гіпо- авітамінозу зазвичай залежать від нестачі вітамінів, який має людина. Однак нерідко зустрічається одночасно дефіцит декількох вітамінів. Тим не менш, провідним є недостатність одного вітаміну з відповідними симптомами.

Для підтримки здоров'я до складу раціону має входити не тільки достатню кількість білків, енергетичних субстратів і вітамінів, але також різні неорганічні солі та мікроелементи.

Порушення складу мікроелементів також здатне привести до будь-якої серйозної хвороби таких органів, як нирки, серце, печінка, легені, кишечник, селезінка та багатьох інших.

Наприклад, при дефіциті молібдену у людини виникають нервозність, непритомні стани, бліда шкіра, алергічні реакції, перебої серцебиття, з'являються порушення різного характеру у формуванні сечової кислоти, розвивається імпотенція. Його недолік в людській крові може викликати хвороби легенів (у тому числі ракові пухлини), а також горла, шлунка і стравоходу. Заповнити його зміст допоможе екстракт ісландського моху, Кардіофітам.

Недолік марганцю виражається в уповільненні росту волосся, нігтів, перебої в роботі товстої кишки, непереносимості солодощів і цукру, він також здатний викликати нудоту і блювоту, крихкість кісток, висип на шкірі, різку втрату ваги і недорозвиненість статевих органів. Його брак - причина маткової кровотечі, остеопорозу, рахіту, м'язової слабкості, поганого засвоєння кальцію і навіть шизофренії.

Марганець міститься в екстракті лопуха, череди, хвоя, ісландський мох, в Елексири Оксамитове дотик, Прімафлора плюс, мінус, Прімафіто, Прімафіто плюс, Сила моря, Зцілення життя, Норма життя, Дінамофітам, Пульмофітам,

Загальновідомо, що дефіцит кальцію призводить до перебоїв у роботі шлунка у дорослих і гіперактивності у дітей. Зниження рівня кальцію викликає нервозність, крихкість нігтів і зубів, порушення сну, погіршення слуху, м'язові судоми і депресивні стани. Саме його нестача є причиною гіпертонії, екземи, остеопорозу (це розрідження кісткової тканини, що часто зустрічається у літніх жінок) і кровоточивості ясен. Його добова доза становить - 0,8-1 грам. Для дітей і жінок в період годування -1,5-2 грама. Майже весь він зосереджений у кістках і створює міцність скелета людини. Зовні це проявляється в сильних болях в руках, ногах та інших частинах тіла. Кальцій також регулює життєдіяльність клітин, бере участь у процесах згортання крові, м'язових скорочень, без нього неможлива робота ряду гормонів. Необхідний він і для нормального всмоктування жирів в шлунково-кишковому тракті. Недолік кальцію приводить до спазмів, судом. При надлишку кальцію розвивається сечокам'яна хвороба.

Найбагатший джерело цього макроелементи з продукції «Прімафлора» це Кальцій життя, Сила моря. Також міститься кальцій в екстрактах артишок, хвоя, кропива, глід, астрагал, Життя шкіри, Зцілення життя, Норма життя, Дінамофітам, Окофітам, Ендокріфітам, Маскулфітам, Вуменфітам, Прімафлора плюс, мінус, Прімафіто, Прімафіто плюс.

Фосфор, як і кальцій, відіграє важливу роль у всіх процесах нашого організму і бере участь у побудові численних ферментів, що відповідають за життя клітини. А з його солей складається тканина нашого кістяка. При його дефіциті відзначається зміни в кістковій та м'язовій тканинах, зниження пам'яті, швидка стомлюваність, дратівливість. Бере участь у роботі нервових клітин, у багатьох процесах обміну. Нестача фосфору призводить до рахіту, зниження м'язової і розумової діяльності. При надлишку фосфору може відбуватися виведення кальцію з кісток.

Заповнити фосфор в організмі допоможуть такі препарати, як зцілення життя, Сила моря, Вітаміни життя, Норм а еізні, Древо життя, екстракти артишок, астрагал, Прімафлора плюс, мінус, Прімафіто, Прімафіто плюс, Венумфітам, Кардіофітам, Маскулфітам, Дінамофітам, Кардіофітам, Окофітам, Ендокріфітам.

Натрій - його добова доза 4-6 грамів (1-3 з них при подсаливание їжі кухонною сіллю). Життєво важливий міжклітинний і внутрішньоклітинний елемент, бере участь у регуляції кров'яного тиску, водного обміну нервової та м'язової тканини. Втрата натрію веде до втрати води. Натрій бере участь у роботі особливого клітинного насоса, який сприяє правильному переносу речовин із клітини живого організму в зовнішнє середовище і навпаки. Потрібно пам'ятати, що не тільки нестача, але і надлишок корисних речовин може виявитися шкідливим для здоров'я. Це яскраво видно на прикладі натрію.

Кухонна сіль, як відомо, має поганою славою. Її не можна вживати занадто багато. Надлишок натрію сприяє утриманню в організмі великої кількості води, завантажує зайвою роботою нирки і серце, призводить до підвищення артеріального тиску.

Натрій міститься в Силі моря, Зцілення життя, Норма життя, Вітаміни життя, Древо життя, в екстракті Глоду, Астрагал, Дінамофітам, Маскулфітам, Вуменфітам, Окофітам, Ендокріфітам, Онкофітам.

Брак хрому виражається в непереносимості солодощів і цукру, діабетоподобних станах, шкірних порушеннях, підвищенні холестерину, станах тривоги, швидкої стомлюваності. Його недостатній рівень - часта причина тромбів, зниження функції щитовидки, атеросклерозу і затримки росту. Хром, добова доза якого дорівнює 50-200 мікрограмів, відноситься до мінімінераллам. Він потрібно організму лише в мінімальній кількості, однак має важливе значення для щитовидної залози, гостроти зору, для кровоносних судин і енергетичного обміну речовин. Нестача хрому веде до нестерпності цукру, підвищенню рівня холестеролу, порушенням зору. При передозуванні існує небезпека отруєння.

З продукції «Прімафлора» хром міститься в екстракті півонії, ісландського моху, Форма життя, Життя шкіри.

Ознаки недостатнього рівня заліза зазвичай проявляються в зниженні апетиту і крихкості кісток у дорослих і зупинки росту у дітей. У людини виникає м'язова стомлюваність, часто - тріщини в куточках рота, запори, депресія, серцева аритмія при навантаженнях, збої в роботі селезінки, може з'явитися сплутаність свідомості і утрудненість ковтання .. Добова доза становить: для жінок - 15 мг., Для чоловіків - 10 мг. Залізо є складовою частиною гемоглобіну і переносить кисень до клітин, стимулює концентрацію і активну діяльність мозку, зміцнює пам'ять. При недостатності заліза можлива анемія (недокрів'я). Тому так і називається - залізо-дефіцитна анемія. Із загального, що надходить з їжею кількості заліза, засвоюється лише 10-20%.

Відкуги

Написати відгук