Здоровий хребет - здоровий організм

«Ніщо не впливає на здоров'я людини, його енергію і життєдіяльність так, як стан його хребетного стовпа.
Кожна людина молодий настільки, наскільки молодий його хребет.
Посилюючи і розтягуючи хребет, можна омолодитися на 30 років ».
Бернар Макфадден

Опорно-руховий апарат людини складається з м'язів, кісток, суглобів і зв'язок. Близько третини населення страждає від різних порушень його функції. Хвороби суглобів займають провідне місце серед його патологій і часто призводять до розвитку інвалідності.
А хвороба завжди легше попередити, ніж її лікувати.
І здоров'я людини потребує саме в профілактиці, яка дозволяє підтримувати здоров'я в належному стані.
Від стану хребта в великій мірі залежить здоров'я всього організму: і якість кровопостачання внуренней органів, і їх іннервація (постачання органів і тканин нервами, що забезпечує їх зв'язок з центральною нервовою системою), і рухливість всіх суглобів організму.
Хребетний стовп має вигини і збоку нагадує латинську букву S. Завдяки такому унікальному будовою хребет може переносити великі навантаження, де вигини грають роль амортизаторів.
Кісткова тканина всередині хребців являє собою губчасту речовину. При навантаженнях хребці можуть трохи стискуватися, що надає їм стійкість. Між хребцями знаходяться міжхребцеві диски, які складаються з гелеобразного ядра і фіброзного кільця. Вони пом'якшують удари, знижують навантаження на хребці при піднятті важких предметів. Усередині хребта є канал, по якому проходить спинний мозок, а відходять від нього нервові корінці захищені остистими відростками хребців.
Тіло людини підтримують, і забезпечує його функціонування 640 м'язів, кожну з яких треба навантажувати. Їх основна мета - підтримувати мускулатуру спини і живота здоровими, міцними і сильними, адже саме вони утримують наш хребет.

На стан хребта впливає багато факторів, які необхідно враховувати.
• Ходити треба м'яко. Дуже жорстка ходьба призводить до постійного дрібному струсу хребта, що шкодить станом хребців і нервових закінчень.
• Сидіти треба правильно: спину притиснути до спинки стільця, плечі розправлені, живіт напружений, зліг піднята голова - так вчили сидіти в школі.
• Ніколи не закладати ногу на ногу - це провокує розвиток багатьох захворювань, в основі яких - обмеження судин, порушення кровообігу, застій крові.
• Надлишок ваги призводить до збільшення тиску на міжхребцеві диски, змінюється нормальна форма хребта, порушується постава.
• Стреси і зайві психоемоційні навантаження призводять до мимовільного напрузі (спазму) м'язів, які стягують хребет, викривляючи його.
• Надмірне переохолодження також призводить до мимовільного спазму м'язів. В результаті спазму порушується кровопостачання міжхребцевих дисків, що веде до різних захворювань хребта.
• Високі каблуки або, навпаки, взуття з плоскою підошвою також ведуть до не фізіологічно вигинів в хребті і порушення постави.
• Гіподинамія призводить до ослаблення м'язового каркаса. Порушується постава, харчування тканин, руйнуються міжхребцеві диски.
• Нераціональне харчування. Дефіцит кальцію і фосфору в раціоні негативно позначається на стані кісткової тканини. Брак цих мікроелементів призводить до крихкості хребців.

Надзвичайну важливість для оздоровлення хребта представляє кальцій, і саме він забезпечує міцність кісток.
Зовні це проявляється в сильних болях в руках, ногах і інших частинах тіла. Кальцій також регулює життєдіяльність клітин, бере участь в процесах згортання крові, м'язових скорочень, без нього неможлива робота ряду гормонів.

Найбагатший джерело кальцію з продукції «Прімафлора» - це Кальцій життя, Сила моря. Також міститься кальцій в екстрактах: артишок, хвоя, кропива, глід, астрагал; Життя шкіри, Зцілення життя, Норма життя, Дінамофітам, Окофітам, Ендокріфітам, Маскулфітам, Вуменфітам, Прімафлора плюс, мінус, Прімафіто, Прімафіто плюс.

Фосфор, як і кальцій, грає важливу роль в усіх процесах нашого організму і бере участь в побудові численних ферментів, що відповідають за життя клітини. А з його солей складається тканина нашого скелета. При його дефіциті відзначається зміни в кістковій та м'язовій тканинах, зниження пам'яті, швидка стомлюваність, дратівливість. Бере участь в роботі нервових клітин, у багатьох процесах обміну. Нестача фосфору призводить до рахіту, зниження м'язової і розумової діяльності. При надлишку фосфору може відбуватися виведення кальцію з кісток.
Заповнити фосфор в організмі допоможуть такі препарати, як Зцілення життя, Сила моря, Вітаміни життя, Норма життя, Древо життя, Прімафлора плюс, мінус, Прімафіто, Прімафіто плюс, Венумфітам, Кардіофітам, Маскулфітам, Дінамофітам, Кардіофітам, Окофітам, Ендокріфітам, екстракти: артишок, астрагал.

Питання здорового способу життя, правильного харчування і фізичних вправ допоможуть надовго зберегти ВАШЕ здоров'я, реалізувати мрії.

Любові! Здоров'я! Щастя! і Добра!


Школа підготовлена глав. лікарем ТМ «Прімафлора», КеКина Лілією Олександрівною.

Відкуги

Написати відгук