Екстракт Чорниці - його цілющі властивості

Назва "Чорниця" пов'язане зі здатністю фарбувати ("чорнити") зуби, зуби, пальці.

Народні назви: чернець, черниця, чорницю, чернішнік, черніжнік, Черняга, чернега, в старовину чорницю називали також ворон-ягодою. Чорниця - низький гіллясте чагарничок висотою до 50 см з довгим повзучим кореневищем. Стебла прямостоячі або піднімають, з зеленувато-коричневою корою, молоді гілки зелені, гостро-ребристі Листя чергове, дрібно-городчато-пилчасті, яйцеподібні, шкірясті, на зиму опадають. Дощова вода по жолобчастим листю і черешкам відводиться до гілок з глибокими борозенками, по яких і скочується до кореня. Квітки зеленувато-білі з рожевим відтінком, розташовані по одному на коротких квітконіжках при основі молодих гілочок в пазухах листків

Плід - ягода, соковита, куляста, діаметром близько 6-13 мм. Плоди синювато-чорні через воскового нальоту або просто чорні. Восковий наліт легко видаляється, і тоді ягода повністю відповідає своїй назві.

Цвіте в травні. Ягоди дозрівають в липні - серпні, смак приємний, кислуватий, трохи терпкий.

Барвник чорниці є РН-індикатором і при зниженні кислотності змінює колір на синій. Чорницю використовують як фіолетовий рослинний барвник, наприклад, для таврування м'яса.

Склад екстракту чорниці дуже багатий:

Головне багатство чорниці - це антиоксиданти. Як відомо, вони зв'язують вільні електрони (радикали) і цим самим не дають утворюватися недоброякісним пухлин, впливаючи на організм на клітинному рівні. Таким чином, чорниця є гарним засобом для профілактики ракових захворювань. Чорничні антиоксиданти називаються антоціанинами. Вони є в редисці, ожині, яблуках, червоною капусті і темному винограді. Проте рекорд за вмістом антиоксидантів, безсумнівно, належить чорниці. Вона містить значні кількості барвника антоциана. Він зменшує ризик багатьох захворювань: серця, кровоносної системи, очей та онкозахворювань.

Крім антоцианина, в чорниці містяться протоантоціаніди, флавоноїди і таніни, які діють як антиоксиданти, що зменшують запалення. Чорниця особливо багата вуглеводами, вона зібрала в собі величезну кількість корисних для нашого організму речовин.

До складу чорниці входять незамінні органічні кислоти. Такі як, лимонна кислота, молочна кислота, хінна кислота, щавлева кислота, яблучна і янтарна кислоти. Саме такий унікальний кислотний склад, багато в чому, визначає її унікальні лікувальні властивості. Крім того, до складу чорниці входять багато, необхідні нам для нормальної життєдіяльності, мінерали.

Це солі: заліза, калію, марганцю, міді, сірки, фосфору, хрому та цинку. За змістом марганцю, чорниці немає рівних серед рослин. Чорниця хороший джерело магнію і кальцію.

Крім того, в чорниці присутні: каротин (вітамін А), вітаміни групи В, вітаміни С і РР. Так само в чорниці є дубильні речовини, спирти і ефірна олія.

Чорниця багата пектинами, які здатні вичищати кишечник від продуктів розкладання, шлаків і навіть солей важких металів.

Завдяки комплексу біологічно активних речовин, екстракт чорниці компанії «Прімафлора» має різнобічні цілющі властивості і широко використовується для профілактики та відновлення здоров'я.

Екстракт чорниці компанії «Прімафлора» застосовується при хворобах очей, шлунково-кишкового тракту, цукрового діабету та в геронтології, серцево-судинних захворюваннях, лікує захворювання очей, а також місцево при лікуванні опіків і виразок, стоматитів і гінгівітів.

Одне з найбільш важливих корисних властивостей екстракту чорниці - це її сприятливий вплив на нашу травну систему. Чорниця допомагає нормалізувати травлення Саме тому, екстракт використовують при гастритах, ентероколітах, а також як при проносах, так і при запорах. До того ж, чорничний екстракт має бактерицидну дію. Фітонциди, що містяться в екстракті чорниці, дуже ефективні при лікуванні дизентерійної палички, стафілококу, збудників дифтерії і навіть такого захворювання, як черевний тиф. Використовують екстракт чорниці при гострих і хронічних шлунково-кишкових розладах, особливо у дітей. Мікроклізми допомагають при гемороїдальному кровотечі (на 50 мл кип'яченої остигнула води 20-25 крапель екстракту).

При цукровому діабеті допомагає знизити вміст цукру в крові і стимулювати роботу підшлункової залози, за рахунок міститься глікозиду неоміртіллін, що володіє здатністю знижувати вміст цукру в крові. Особливо ефективний прийом екстракту чорниці при цукровому діабеті в комплексі з панкреатофітамом (вживанням топінамбура), а також разом з екстрактами кропиви і конюшини.

Екстракт чорниці покращує кровопостачання очей, загострює нічний зір (сутінковий). За деякими даними, льотчики військово-повітряних сил, що брали участь в нічних вильоти під час Другої світової війни, спеціально їли чорничний джем перед нічними вильотами.

Чорниця сприяє оновленню клітин сітківки ока і покращує кровообіг. Цим обумовлено її благотворний вплив на наш зір. Вживання екстракту чорниці корисно всім, чия професія пов'язана з тривалим напругою зору. Екстракт чорниці посилює гостроту зору і зменшує втому очей в результаті тривалої роботи при штучному світлі.

Лабораторні досліди показали, що вживання екстракту чорниці може запобігти або лікувати захворювання очей, наприклад, відшарування сітківки. Позитивна дія пов'язано з поліпшенням кровотоку сітківки ока.

При лікуванні кон'юнктивітів хороший ефект надає застосування екстракту чорниці в комплексі з екстрактами ромашки і фенхелю, як всередину так і місцево. (Місцево, роблячи примочки або промиваючи очі 5-6 разів на день - по 10капель кожного екстракту на 100 мл кип'яченої, остигнула води)

Екстракт чорниці вживають при подагрі, ревматизмі та інших захворюваннях, пов'язаних з порушенням обміну речовин.

Вживання екстракту чорниці є хорошим профілактичним засобом для запобігання хвороб серця. Завдяки вмісту великої кількості антиоксидантів, вживання чорниці, знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Рекомендується вживання екстракту чорниці і в якості профілактики та лікування анемії, тромбозів і інфаркту міокарда. Завдяки особливій речовині (антикоагулянти), що входить до складу чорниці, знижується згортання крові.

Згідно з останніми дослідженнями, систематичне вживання чорниці, допомагає зберегти мозок молодим і уникнути хвороби Альцгеймера. Корисно вводити в свій раціон екстракт чорниці всім, чия діяльність пов'язана з великим розумовою напругою. Це сприятливо позначається на роботі мозку і розумових здібностях, помітно покращує пам'ять.

Екстракт чорниці допомагає при захворюваннях сечостатевої сфери: запобігає появі пухлин передміхурової залози на клітинному рівні. Це відбувається через те, що чорниця здатна затримувати процеси старіння в організмі людини.

Використовується як сечогінний, а також при лікуванні нічного нетримання сечі і при наявності піску в нирках. Завдяки своїм бактерицидним властивостям, чорниця корисна при запаленнях сечостатевих шляхів і нирок.

Оскільки чорниця може використовуватися як омолоджуючий засіб, вона діє на судини, зміцнюючи їх, вона сприяє поліпшенню пам'яті, попереджає інфекційні захворювання і навіть може підтримувати нормальну вагу.

При ангіні, стоматиті, катарі верхніх дихальних шляхів обполіскують порожнину рота і горло (25-20 крапель на півсклянки теплої води) і приймають всередину по 10-15 крапель екстракту чорниці кілька разів на день. Дітям дозу прийому зменшують залежно від віку (до 6 років 5 кап, 7-12 років - 7-10 кап 4-5 разів на день).

Мокнучі екзема, опіки, псоріаз та інші шкірні захворювання:

- Застосовувати як компресів і примочок. Фітонциди екстракту чорниці переможуть всі мікроби, що заважають загоєнню ран і викликають різні шкірні захворювання.

Вживання екстракту чорниці є хорошим профілактичним засобом для запобігання хвороб.

Народне прислів'я говорить: "Там де їдять чорницю та суницю лікарям робити нічого".

Відкуги

Написати відгук