Профілактика і лікування респіраторних (застудних) захворювань.

Після сонячних і теплих осінніх днів, настають холоди, і складно буває перебудуватися нашому організму на похолодання, на перепади температури. І тому людина легко застуджується.

Застуда (розмовне) - це загальна назва, що позначає групу легких, але заразних інфекцій верхніх дихальних шляхів, що приводять до запалення слизових носа і горла. Симптоми зазвичай розвиваються через день або два після того, як людина піддався впливу вірусу.

Прояви хвороби:

 • нежить (виділення зазвичай чисті, але можуть бути жовтими або зеленуватими);
 • чхання;
 • біль або подразнення в горлі, з хрипотою;
 • кашель;
 • запалення слизової носа і горла, які заподіюють неприємні відчуття вдень і вночі;
 • втому і загальне нездужання;
 • підвищення температури (частіше у дітей, ніж у дорослих);
 • біль в м'язах.

За місцем локалізації (розташування) запалення при простудних захворюваннях розрізняють:

Риніт (у побуті - нежить) - синдром запалення слизової оболонки носа. Інфекційний риніт викликається різними мікробами і вірусами; розвитку риніту сприяє переохолодження, сильна запиленість і загазованість повітря, а також зниження імунітету внаслідок перенесених гострих або хронічних захворювань.

Риніт - частий симптом інших захворювань (наприклад, грипу, дифтерії, кору, а також початком алергічної реакції).

Риніт - це найбільш часто зустрічається захворювання верхніх дихальних шляхів.

Перебіг захворювання; Спочатку відзначається легке нездужання, відчуття сухості в носоглотці, сверблячка в носі. Носове дихання утруднене, з'являються чхання, сльозотеча, знижується нюх, змінюється тембр голосу, спостерігаються рясні рідкі виділення з носа. Надалі виділення стають слизисто-гнійними, при порушенні цілості дрібних кровоносних судин - кров'яними. Запалення слизової оболонки носа може поширитися і на інші відділи дихальних шляхів, а також на придаткові пазухи, носослізний канал, слухову трубу, барабанну порожнину.

Синусити

Слизова оболонка порожнини носа і його придаткових пазух несуть ряд важливих функцій для організму. Це і захист від хвороботворних мікробів (виділення слизу, що володіє протимікробними властивостями), це видалення вже попали мікрочастинок (багатофункціональний Війчастий епітелій прискорює виведення слизу і мікробів), це і адекватна вентиляція легень (зігрівання повітря і формування повітряного струменя). Однак через те, що слизова оболонка єдине функціональне утворення порожнини носа і пазух, причому сполучених між собою, запальний процес може «кочувати» з порожнини носа в пазухи і назад. Найчастіше вражаються гайморові пазухи - розвивається гайморит, що обумовлено будовою самих пазух і їх гирл. Друге за частотою захворювання пазух - це фронтит (лобова пазуха). Так само запальний процес може захопити осередку гратчастої кістки (етмоїдит) і клиноподібну пазуху (сфеноїдит). Всі ці захворювання відносять до синуситу.


Розрізняють запалення слизової оболонки верхньощелепної (гайморової) пазухи - гайморит, фронтит - запалення лобової пазухи, етмоїдит - запалення гратчастого лабіринту і сфеноїдит - запалення клиноподібної пазухи. Захворювання може бути одностороннім або двостороннім, із залученням до процесу однієї пазухи або поразкою всіх придаткових пазух носа з однієї або обох сторін - так званий пансинусит.

У розвитку гаймориту важливу роль відіграють різні інфекції верхніх дихальних шляхів, різні патологічні процеси, що протікають в порожнині носа, рота, глотки. Фронтит і етмоїдит мають ті ж причини, що і при запаленні гайморової пазухи. Фронтит протікає значно важче, ніж запалення інших придаткових пазух носа. Гострий етмоїдит з ураженням кісткових стінок спостерігається переважно при скарлатині. Сфеноїдит зустрічається рідко і зазвичай пов'язаний із захворюванням задніх клітин гратчастого лабіринту.

Ознаками синуситів є закладеність носа, тяжкість і болі в голові, в проекціях пазух. Ознаками запалення слизової оболонки гайморових пазух може бути давить біль в коренях зубів верхньої щелепи і почуття «розпирання» очниці (нижня стінка пазухи - коріння зубів, верхня стінка пазухи є одночасно нижньою стінкою очниці). Цей стан називається катаральний гайморит. Якщо давить біль локалізується переважно над переніссям, в області чола, говорять про катаральному фронтите (запалення лобової пазухи).

Ознаками гнійного синуситу (гаймориту в т.ч.) в точності повторюють такі при катаральному синуситі, проте з носа з'являється в'язке жовте (гнійне) відокремлюване і може підвищуватися температура тіла до 37,5-380.

При гаймориті виникає відчуття напруги або болю в ураженій пазусі, порушення носового дихання, виділення з носа, розлад нюху на ураженій стороні, світлобоязнь і сльозотеча. Біль часто розлита, невизначена або локалізується в області чола, скроні і виникає в один і той же час дня. Температура тіла підвищена, нерідко буває озноб.

При фронтите пацієнтів турбує біль в області лоба, особливо вранці, порушення носового дихання і виділення з відповідної половини носа. Біль нерідко нестерпний. У важких випадках - біль в очах, світлобоязнь і зниження нюху. Головний біль стихає після спорожнення пазухи і поновлюється у міру скрути відтоку.

При гострому грипозному фронтите температура тіла підвищена, інколи змінений колір шкірних покривів над пазухами, наголошуються припухлість і набряклість в області чола і верхньої повіки.

Окремо варто згадати про «одонтогенних» гайморитах (причина запалення слизової оболонки гайморової пазухи криється в зубах верхньої щелепи). Лунки і коріння зубів можуть «видаватися» в порожнину гайморової пазухи. При лікуванні цих зубів можливе попадання пломбувального матеріалу в пазуху, а сам по собі матеріал є чужорідним тілом. Виникає запальна реакція. При тривалому перебуванні матеріалу в порожнині пазухи може приєднуватися грибкова інфекція.

Будь інфекційний процес в зубах верхньої щелепи (періодонтит) так само призводить до розвитку одонтогенного гнійного гаймориту.

Фарингіт - це запалення слизової оболонки і лімфоїдної тканини глотки.

Тонзиліт (у повсякденному житті ангіна, від лат. Ango - «стискаю, здавлюю, душу») - інфекційне захворювання з місцевими проявами у вигляді гострого запалення компонентів лімфатичного глоткового кільця, найчастіше піднебінних мигдалин, викликається стрептококами або стафілококами, рідше іншими мікроорганізмами.

Бронхіт - захворювання дихальної системи, при якому в запальний процес втягуються бронхи. У більшості випадків гострого бронхіту його причиною є інфекція, наприклад вірусна або бактеріальна, і потрібне лікування противірусними препаратами або антибактеріальними.

З причин запалення, застуди обусловленни вірусами (ГРВІ - грипу, парагрипу, аденовіруси, респіраторно-синцитіальних, корові, коклюшні та інші) або бактеріями (стафілококи, стрептококи, пневмококи та іншими).

Сприяючими фактори, крім холоду, є також тютюнопаління, зловживання алкоголем, наявність хронічних вогнищ інфекції в носоглотці, утруднення або відсутність дихання через ніс, деформація грудної клітки.

Погане самопочуття, підвищена температура, нежить, кашель ...

Причиною цих симптомів можуть бути застуда, ГРЗ, ГРВІ чи грип, але чим же відрізняються ці захворювання? Відмінності застуди, ГРЗ, ГРВІ та грипу.

Одне з перших і основних відмінностей - ці хвороби викликаються різними вірусами (вірус грипу, вірус парагриппозной інфекції, аденовірусні інфекції, риновірусні інфекції і т.д.). Існує більше двохсот видів різних вірусів. Дуже важливо вчасно зрозуміти, чим саме захворіли. Неправильно вилікуваний грип небезпечний серйозними ускладненнями. Існують легкі ускладнення: бронхіти, отити, пневмонія, ураження сечових шляхів, пієлонефрити, і більш важкі: неврити, енцефаліт, серозні менінгіти.

Наступна відмінність - це різне протікання хвороб.

Грип починається раптово і супроводжується різким стрибком температури. З'являється виражена інтоксикація організму, яка має наступні симптоми: озноб, адинамія, м'язові і головні болі, ломота у всьому тілі, сухий кашель з болями за грудиною. Слабо виражені катаральні явища. При будь-який інший вірусної інфекції (ОРЗ, аденовірусної інфекції або просто вірусної інфекції) зазвичай переважають катаральні симптоми, тобто починається нежить, болить горло, виникають катари верхніх дихальних шляхів, потім нижніх, бронхіти. І тільки потім, на тлі цих катаральних явищ, з'являється температура - вона рідко піднімається вище 38 ° С, і на перший план виходять катаральні явища: буяє нежить, біль у горлі, вологий кашель.

Щоб уберегти себе від застуди, насамперед необхідно звернути увагу профілактиці, зміцненню імунітету.

Орієнтовна профілактична програма простудних захворювань дихальних шляхів:

Прімафлор плюс (мінус) - 1 таб х 3 рази на день

Древо життя - 1 капс. х 3 рази на день

Сила моря - 1 капс. х 3 рази на день

Екстракт Шипшини 7-10 кап. Х 3 рази


Китайський рецепт - 1 капс. х 3 рази на день

Екстракт Кропива - 7-10 кап. х 3 рази на день

Древо життя 1 капс. х 3 рази на день

Еліксир «Джерело вітамінів» або «Вітаміни життя» - 10 кап. (1 капс.) Х 3 рази на день

 

Пульмофітам - 1 таб. х 3 рази на день

Життя шкіри - 1 капс. х 3 рази на день

Календула (або Ісландський мох) х 10 кап. х 3 рази на день

 

При виході на вулицю - змащувати слизову носа Гелем життя 36 +, Маззю життя, Бальзамом для носа, або будь-яким іншим Бальзамом.

Застуда починається поступово, а перші ознаки її такі: віруси, що проникають через ніс, викликають нежить і бажання чхати; в горлі дере; в тілі слабкість; повільно підвищується температура. Вчасно розпізнавши перші ознаки, не чекайте, що хвороба відступить сама: не будете лікувати - за добу - двоє стан погіршиться. Завдасте комплексний удар фітопрепаратами компанії «Прімафлора» і вже через 6 -8 - 12- 24 години будете знову здорові. Народна медицина, накопичений досвід застосування лікарських трав, як фольклор, протягом багатьох тисячоліть передавалися від одного покоління до іншого.

Ще один плюс лікарських трав - вони менш токсичні, не мають побічних дій на відміну від синтетичних лікарських препаратів. Їх можна приймати і маленьким дітям, і вагітним жінкам.

Протизапальні екстракти (Подорожник, Календула, Шавлія, Деревій, Ромашка, Липа, Мати-й-Мачуха, Софора) капати під язик або приймати з водичкою кожні 2:00 протягом 3-5 днів, потім як зазвичай 3 рази на день, їх можна закапувати в ніс, очі, вуха в розведенні 1: 1, 1: 2. Також рекомендується розтирати перенісся, область пазух носа, задню поверхню гомілки, п'яти Бальзамами або Маззю життя плюс. Гель життя 36 плюс закладати в ніс, збризкувати порожнину носа бальзамом для носа. Гель життя 36 плюс розсмоктується.

Під час оздоровлення обов'язково використаємо приправу «Цілюща», додаючи в чай.

Полоскання горла з екстрактами Деревію, Календули, Липи, Подорожника, Ромашки, з розчином Геля 36 плюс.

При кашлі, температурі Бальзам протизастудний приймати всередину з теплим питтям 1 - 1 \ 2 чайної ложки на 100-150 мл чаю. Обтирання скронь, область чола, обличчя і всього тіла Бальзамом протизастудним.

Добре використовувати інгаляції з екстрактом ромашки, календули, Липи, Шавлії. Мати-й-мачухи, Плюща.

Для інгаляції необхідно 400 мл води + 1 столова ложка екстракту + 1 столова ложка меду + 1 чайна ложка (без гори) харчової соди. Дихати над каструлею, накривши голову рушником 10-15 хвилин 1-2 рази на день. Маленьким дітям не більше 5 хвилин під контролем старших.

При захворюваннях носоглотки, дуже добре робити носову інгаляцію, а при захворюваннях бронхів і трахеї, буде дуже корисно вдихнути цілющі пари і затримати на 2-3 секунди подих.

Правила інгаляції

При проведенні інгаляції в домашніх умовах, необхідно дотримуватися таких правил:

 • Проміжок між останнім прийомом їжі і інгаляцією повинен бути не менше півтора години.
 • Для посилення ефекту інгаляції, після вдиху слід затримувати дихання на дві секунди.
 • Після процедури інгаляції рекомендований відпочинок протягом півгодини або більше, без напруги горла.
 • При проведенні процедури пам'ятайте про просте, але дуже важливе правило: вдих через ніс - видих тільки через рот. Буде добре, якщо зробите 50 вдихів і видихів. І ще: інгаляція не повинна бути обпалює, при дуже високій температурі можна обпалити слизову. Повторювати процедуру можна кожні дві-три години.

Правила дитячої інгаляції

Інгаляції для дітей в принципі нічим не відрізняються від тих, які застосовуються для дорослих. Однак, якщо ви проводите інгаляцію дитині, не варто забувати деякі прості правила:

 • Інгаляцію можна проводити дітям з трирічного віку;
 • Процедуру слід проводити під наглядом дорослих;
 • Інгаляцію слід починати тільки після десяти хвилин, після того, як закипить вода;
 • Процедура повинна тривати не більше 5 хвилин.

При ангіні змащувати горло гелем 36 плюс після полоскання. Для полоскання можна також використовувати спочатку йодо-сольовий розчин, розчинивши в склянці теплої кип'яченої води чайну ложку солі і додавши три-чотири краплі йоду. А потім полоскання екстрактами і змазування горла гелем 36 плюс. Проробляйте процедуру кожен годину-півтори.

Хворому необхідно багато рідини, вона буде виводити токсини з організму, що знизить ризик ускладнень і прискорить одужання. Дуже корисні журавлинний морс, тепле молоко, відвар шипшини.

Побільше фруктів (апельсини, яблука, ківі, лимони, грейпфрути, хурма) і овочів (свіжа і квашена капуста, цибуля, часник) - основа раціону при застуді. Від важкої білкової і жирної їжі краще відмовитися - організм витрачає багато енергії на її переварювання, тим самим відволікаючись від боротьби з інфекцією.

Орієнтовна оздоровча програма простудних захворювань дихальних шляхів.

Прімафіто з хвоєю 2 табл. х 5 - 6 разів на день

Древо життя 1 капс. х 5 - 6 разів на день

Екстракт Липи + Звіробій по 10 кап. х 6 разів на день

«Вітаміни життя» 1 капс. х 4 рази на день


Китайський рецепт 1 капс. х 4 - 6 разів на день

Прімафіто з хвоєю 1 табл. х 5 -6 разів на день

Ісландський мох 10 кап. х 6 разів на день

Екстракт Шипшини 10 кап. х 4 рази на день


Пульмофітам 1 табл. х 6 разів на день

Бетулін 10 кап. х 6 разів на день

Мати-й-мачуха + Кропива по 10 кап. х 6 разів на день

Еліксир «Вітаміни життя» 10 кап. х 4 рази на день


Прімафлор плюс (мінус) 1 табл. х 6 разів на день

Подих життя 1 капс. х 6 разів на день

Екстракт Календули + Софора - 10 кап. х 6 разів на день

Сила моря 1 капс. х 4 - 6 разів на день


Еліксир Здорові легені 10 кап. х 6 разів на день.

Древо життя 1 капс. х 6 разів на день

Екстракт Плюща 10 кап. х 6 разів на день

«Вітаміни життя» 1 капс. х 4 рази

 

І не забуваємо про місцевому впливі: полосканні горла, змазуванні, обтираниях, інгаляціях.

 

Будьте здорові!!!

Відкуги

Написати відгук