Потрійна сила граната

Російська назва гранат походить від латинського granatus (зернистий). У Стародавньому Римі у цього плоду існувало два латинських назви - malumpunicum і malumgranatum. Перше буквально означало «пунічне яблуко», пунийцами римляни називали фінікійців, що переселилися з Малої Азії в Північну Африку в XII-VII століттях до н. е. У той час вважалося, що кращі гранати ростуть саме в Карфагені. Друга назва, буквально означає «зернисте яблуко» - malumgranatum, лягло в основу назв цього плоду на інших мовах.

Гранат являє собою чагарник або гіллясте дерево сімейства гранатових, що досягає у висоту до 6 м.

Плоди - великі кулясті, всередині діляться 9-12-ю перетинками, утворюючи гнізда. У кожному гнізді по два ряди зерен, в яких насіння обгорнуті в соковиту їстівну м'якоть - пульпу.

У стиглому гранаті може міститися більше тисячі насіння. З цієї причини в стародавні часи цей фрукт вважався символом плодючості, а також засобом від безпліддя. Стиглий фрукт на дотик твердий, а його шкірка повинна бути сухою і однорідного відтінку. Смак стиглого фрукта - солодкий (через наявність моносахаридів) і терпкий (дубильні речовини). У природі більше десятка сортів граната. Плоди відрізняються за смаком і кольором. Але всі вони сповнені вітамінів і мінералів.

Родина граната - Північна Африка, Середня Азія. Його культивують у всіх субтропічних країнах як дуже цінна рослина. Вирощують в Криму, Ірані, Середземномор'ї, Азербайджані, Грузії,

Середній Азії. У дикому вигляді гранат зустрічається в Закавказзі та Середній Азії, де росте на кам'янистих схилах, на солончаках, у підлісках сосни і дуба.

З квіток граната, що містять велику кількість яскраво-червоного пігменту антоциана пуніціна, виробляють барвники, якими фарбують шовкові, бавовняні, лляні і вовняні тканини.

З давніх часів на Сході гранат шанують як короля всіх фруктів. Вогненно-червоний вінець на його вершині навіть за зовнішнім виглядом нагадує корону, робить гранат особливим і виділяє його серед інших фруктів. Існує повір'я, що саме оригінальні чашолистки підказали людям форму корони.

У багатьох народів квітки і плоди граната вважаються символом багатства, достатку і родючості. Ще в священній книзі мусульман Корані сказано, що гранатові дерева ростуть в райському саду. У тому ж райському саду, але вже в Біблійному переказі про Едемі, за однією з версій саме гранатом, а не яблуком, змій спокусив першу жінку - Єву. Саме гранат і є справжнє «райське яблуко».

Зображення граната знайдені на єгипетських пірамідах, на давньовізантійських тканинах, в орнаментах стародавніх греків і арабів. Єгипетські фараони дуже цінували свіжовичавлений сік граната і вживали його кожен день, вважаючи його чудодійним, здатним зміцнювати не тільки тіло, а й дух. Стародавні єгиптяни і ассірійці часто зображували в своїх скульптурах гранат, як священне дерево або «древо життя».

Корисні властивості граната були відомі ще до пророка Мухаммеда, який закликав вживати їх в їжу, вважаючи, що це очищає людину від заздрості чи ненависті. засновник Перської

Імперії король Кир побажав таку кількість хороших генералів, скільки насіння в гранаті.

У давньогрецькій міфології гранату віддано особливе місце. Стародавні греки вірили, що вживання граната в їжу призводить до безсмертя. Може тому в грецьких міфах улюбленою їжею богів Олімпу були саме плоди граната.

В наш час, в безсмертя люди вже не вірять, але ніхто не стане заперечувати, що гранат унікальний за складом і корисності фрукт, про що і здогадувалися наші предки.

Одна легенда свідчить про те, що перше гранатове дерево на Кіпрі було посаджено богинею любові Афродітою. Можливо, в цьому повір'я і лежать корені традиції ламати гранат на грецькій весіллі, що символізує родючість, а сам гранатовий сік користується репутацією «любовного зілля».

У Китаї, також прийнято на весіллі з'їдати солодке насіння граната, тим самим благословляючи молоду пару, а картина із зображенням стиглого граната є популярним весільним подарунком.

Про цілющі властивості граната писали багато вчених і філософи давнини. Ібн Сіна писав: "Кислий гранат, особливо сироп з нього, має жовчогінну дію. Гранатовий сироп і густо зварений сік граната допомагають від похмілля. Поїти зернами граната з дощовою водою корисно від кровохаркання. Всі частини граната допомагають від перебоїв в роботі серця. При лихоманки корисно пити кислий гранатовий сік. Гранатова кірка, що закип'ятила в вині, вбиває глисти і закріплює шлунок ".

У давнину гранат називали «засобом від ста хвороб». Сік граната підвищує гемоглобін, допомагаючи в боротьбі з анемією. Кора і плоди граната володіють терпкими властивостями, тому вони ефективні при проносі, коліті, ентероколіті. Зерна знижують артеріальний тиск, а перетинки з плодів граната, висушені і додані в чай, заспокоюють нервову систему і налагоджують сон. Відвар кори граната допомагає при різних запальних захворюваннях нирок, печінки, очей і вух, суглобів і гінекологічних органів, а також є глистогінним засобом. Порошком з висушеної кори можна лікувати тріщини, опіки і подряпини. Сік граната показаний всім, хто живе в радіаційних зонах.

У своєму складі екстракт Граната містить: вітаміни С, К, Е. В6, В9, В12; поліненасичені жирні кислоти; 15 амінокислот, 6 з яких незамінні; мінеральні речовини представлені кальцієм, фосфором, калієм, магнієм, залізом, натрієм, марганцем, кремнієм, сіркою, хромом, літієм і нікілем; органічні кислоти (лимонна, яблучна, винна, борна, бурштинова, щавлева) і фенол-карбонові.

Екстракт Граната має дезінфікуючу дію, що дає можливість використовувати його при інфекційних хворобах як рослинний антисептик. Згубно діє на туберкульозну, тифозну, дизентерійну, кишкову паличку та інші хвороботворні бактерії; позбавляє від дисбактеріозу кишечника.

Потужні антиоксиданти - антоціани. Під їх дією поліпшується обмін речовин і кровообіг. Вони зміцнюють стінки судин, завдяки чому знижується загроза інсультів, інфарктів і відшарування сітківки.

Вміщені в екстракті антоціани також сприяють синтезу світлочутливого пігменту родопсину. Він покращує адаптацію очей до темряви.

А ще ці чудові пігменти активізують обмін речовин в тканинах ока, покращують їх харчування і пригнічують нездорову активність альдозоредуктази - ферменту, що викликає помутніння кришталика. Беручи екстракт Граната можна не побоюватися катаракти!

Екстракт Граната має сечогінну, жовчогінну і знеболюючим ефектами, що дає можливість використовувати екстракт при пієлонефритах, циститах, гепатохолециститах.

Як протизапальну, антисептичну, загальнозміцнюючий і жарознижуючий засіб екстракт використовується при: ринітах, гаймориті, ГРВІ, ангінах, бронхітах.

Сприяє видаленню зубного нальоту, очищає порожнину рота від бактерій, завдяки цьому знижується ризик виникнення хвороб ясен; підвищує рівень гемоглобіну в крові (гемоглобін - це железосодержащий білок, що забезпечує перенесення кисню до тканин організму), і завдяки цьому дуже ефективний при анемії.

Екстракт граната зменшує запальні процеси, запобігає інфекційне і грибкове зараження, дезінфікує шлунок і кишечник, знижує ризик захворювання на рак.

В екстракті міститься велика кількість антиоксидантів (гранат володіє набагато більшою антиоксидантну активність, ніж журавлина, чорниця або зелений чай), тому він корисний при раку молочної і передміхурової залози. Вживання екстракту захищає від ракових захворювань. Особливо рекомендується його пити людям, які перенесли опромінення, людям, які працюють з радіоактивними ізотопами або живуть в зоні підвищеної радіації.

У плодах гранатового дерева міститься особливий різновид танинов - еллагітаніни, які здатні стримувати зростання ракової пухлини молочної залози, або зупинити злоякісний процес зовсім. Вся справа в тому, що речовини еллагітаніни пригнічують роботу ферменту ароматази, що відповідає за продукцію естрогену - ключового гормону в пухлинному процесі.

Компоненти, що входять до складу граната пригнічують діяльність ферменту, який руйнівно діє на хрящову тканину. Здоровим людям гранат допомагає надовго зберегти здорові суглоби, а люди, страдающіеполіартрітом, повинні приймати екстракт якомога частіше. Крім того, гранат надає і слабку протизапальну дію, що важливо при артриті.

Екстракт Граната відмінно зміцнює імунітет, стінки судин, нервову систему, і покращують кровотворення. Його так само рекомендують літнім людям і людям, які перенесли хірургічні операції.

Екстракт Граната рекомендується при захворюваннях органів кровообігу, серця, печінки, нирок, легенів, сприяє нормалізації кров'яного тиску. Відповідно до недавніх досліджень, естрогени, що містяться в гранаті, здатні полегшувати симптоми клімаксу у жінок, допомогти при порушеннях менструального циклу і боротися з депресією; корисний при діабеті.

Новітні дослідження екстракту граната показали, що він є одним з найбільш потужних природних борців зі зморшками, так як запобігає руйнуванню колагену в зрілої шкірі і стимулює вироблення нового колагену.

Екстракт граната часто називають еліксиром краси. Він має антиоксидантні властивості і запобігає передчасному старінню шкіри, покращує її влагоудерживающие властивості, стимулює синтез колагену і допомагає зменшити пігментацію.

Наявність органічних кислот надає екстракту легкий відбілюючий і відлущуючий ефект.

 • Гранат забезпечує організм поживними речовинами;
 • Гранат зміцнює здоров'я серця;
 • Антиоксиданти, що містяться в гранаті, зміцнюють стінки судин і знижують рівень «поганого» холестерину Це перешкоджає утворенню атеросклеротичних бляшок;
 • Гранат перешкоджає розвитку артрозу;
 • Знімає запалення і зменшує припухлості хрящових тканин;
 • Гранат доглядає за зубами сприяє видаленню зубного нальоту. Крім того, він має протимікробні і противірусні властивості і очищає порожнину рота від бактерій;
 • Гранат захищає від раку;
 • Гранат підвищує імунітет;
 • Гранат покращує травлення;
 • Крім того, гранатовий сік стимулює апетит і чудово втамовує спрагу;
 • Гранат сприяє загоєнню шрамів, покращує регенерацію клітин епідермісу, прискорює загоєння ран.хорошо відновлює шкіру після сонячних опіків;
 • Гранат підвищує гемоглобін (Гемоглобін - це железосодержащий білок, що забезпечує перенесення кисню до тканин організму);
 • Гранат запобігає випаданню волосся.

Однією з причин втрати волосся є залізодефіцитна анемія, тобто порушення синтезу гемоглобіну через дефіцит заліза. Зі зниженням рівня гемоглобіну в крові клітини організму відчувають кисневе голодування. Першими недолік кисню відчувають волосся і нігті.

Прийом екстракту запобігає випаданню волосся і надає їм здоровий блиск.

Гранат показаний при цукровому діабеті.

Має сечогінну дію, що сприяє зменшенню набряків, часто зустрічаються у діабетиків на ранніх стадіях хвороби.

Крім того, діабет нерідко призводить до урологічним ускладненням. Для усунення неприємних відчуттів при інфекціях сечового міхура успішно використовується екстракт граната.

Гранат зберігає молодість

Згідно з дослідженням 2006 року, гранат перешкоджає розвитку хвороби Альцгеймера.

Він уповільнює процес старіння шкіри, зменшує кількість зморшок і перешкоджає утворенню вікових пігментних плям.

Прямих же протипоказань для прийому екстракту Граната - немає.

А людям з підвищеною секрецією шлункового соку, гастрит і виразку шлунка - приймати по 5-7 крапель на воді і краще після їжі. Утриматися давати дітям до 1 року.

Якщо приймати екстракт Граната, то серце буде працювати як годинник, а старість ще довго не постукає в двері.

Відкуги

Написати відгук